Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Special Ops: Lioness (2023)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Special Ops: Lioness (2023) este un serial (spionaj/actiune/triller) cu premiera pe Paramount+ la data de 23 iulie ... traillerul a aparut la data de 8 iunie.
Special Ops: Lioness link IMDb
Creatorul lui Yellowstone, Taylor Sheridan ne ofera o noua productie: thrillerul CIA își ia numele de la Programul Lioness, o inițiativă în care Marine Corps a desemnat femeile să lupte în unități speciale în Irak și Afganistan pentru a căuta potențialele insurgente, rămânând în același timp ,,sensibile,, din punct de vedere cultural la sisteme de credințe locale care interzic ...

Din distributie:
Zoe Saldaña, Michael Kelly, Morgan Freeman, Nicole Kidman și Laysla De Oliveira...

,,Special Ops: Lioness urmărește viața lui Joe (Saldaña) în timp ce ea încearcă să-și echilibreze viața personală și cea profesională in cadrul „Programului Lioness,, supravegheat de Kaitlyn Meade (Kidman) și Donald Westfield (Kelly), serviciile secrete înrolează un Marine Raider pe nume Cruz (De Oliveira) să opereze sub acoperire alături de Joe printre agenții de putere ai terorismului de stat în eforturile CIA de a dejuca următorul 9/11.”
Special Ops: Lioness  este  inspirat dintr-un program militar american real.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3axWgmlwnl4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
tztztztztztztztz.... de abia astept.

#3
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Ooo, Sheridan. It has to be gut.
Tanti e aia care a jucat în Columbiana?

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

 burebista, on 10 iunie 2023 - 09:54, said:

...
Tanti e aia care a jucat în Columbiana?
Yas

#5
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Au dat drumul la primele doua episoade ... Ep.1 destul de intens iar pt. Ep.2 cu putina rabdare pana spre final.
Ep.3 apare la data de 06.08.2023.

“You do that to his face?”
“I cheated. I used a frying pan.”
“In war, If you aren’t cheating, you aren’t trying.”
“I’ve been at war my whole life then.”
“Well, you came to the right place,,

#6
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Văzut primul episod. Me gusta.
Și-mi place că au avut bunul simț să spună de la început ce-i cu atâtea bad-ass women.
O bulină roșie din partea mea la faza asta.

#7
Legolas01

Legolas01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.05.2023
Tocmai ce am vazut al treilea episod si clar ca serialul nu e rau deloc, incepand de la regie, jocul actorilor, scenariu.
Operatiunea in sine e conceputa realist, implicatiile politice de asemenea, plus ca neprevazutul adauga suspansul intr-o asemenea masura incat e greu sa-ti imaginezi ce va urma.
De urmarit!

#8
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Serial fantasy foarte slab. Pierdere totala de timp, nici macar mantra "in lipsa de ceva mai bun" nu se aplica in cazul asta.
Cred ca Sheridan se kk pe el de ras ca a fost platit pt petarda asta.

#9
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
am terminat episodul doi... fratie, cred ca imi vine ciclul, poate castig si vreun premiu cu ocazia asta.
cata putere nene... ma intreb daca poate sa sparga o nuca de cocos.

#10
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
jeez, episodul 4, cum arata mumia de Kidman, nene... are atata glet pe fata ca ochii ai ii stralucesc in cap ca niste lumanari intr-un bostan de haloween...
cred ca isi injecteaza botox cu sifon de frisca...creepy...

#11
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
episodul 7....jeez. Am crezut ca ma uit la star: trek discovery, toata lume isi pisa ochii, ce nebunie, iubiri ad-hoc, lesby instant, fratie wtf?
Lioness my ass...cor de bocitoare...
Daca pana acum nu puteam sa sufar 3 actrite, aka Nicole, Zellweger si Bullock, acum am si numarul 4: Saldana, pur si simplu nesuferita.
probail asa a cerut regizorul, caz in care a reusit cu brio, oricum, alceva cu ea numai urmaresc.
Daca stiam ca joaca si mumia ailalta, renuntam din prima.

Edited by Mondeo, 19 September 2023 - 10:10.


#12
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Intr-adevar este exagerat si are multe lucruri deranjante si mai ales feminism (exagerat), dar daca faci abstractie si te bucuri de el, mai ales pe seceta asta de seriale de genul, eu zic ca poate primi 7 cu usurinta (sa nu zic 8). Au avut buget, actorii joaca bine....mna, no comment unde s-a ajuns, dar e pacat sa nu ii dati o sansa, chiar mi se pare maxim de sub evaluat. Da, stiu, asa ar merita toate porcariile astea EXAGERATE, dar pe de alta parte nici nu prea mai avem la ce sa ne uitam, am ajuns sa ne uitam la seriale de acum 10-15 ani....

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Sunt fan, cica se discuta de un sezon nou.
Daca e Zoe S pe afis, ma uit si la Paprika.
Cred ca seriale de genul asta au meritul ca pun pe tapet factorul uman si hazardul in munca de genul asta. Am fost obisnuiti multi ani sa credem ca serviciile speciale, secrete, militare merg ca un ceas elvetian. Aiurea, uneori le iese, de multe ori nu, lucreaza cu tot felul de descreierati care isi iau riscuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate