Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Tesla Cybertruck

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#1
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu aveam topic despre Tesla Cybertruck ;)

Pentru ca in Europa drumurile sunt inguste si ploua destuld e des, masinile pick-up (cu bena) nu au fost foarte populare, la noi casigand formatul mini-van.
In US cea mai vanduta masina este un pick-up, adica Ford F150, asa ca Musk a vazut o oportunitate care sa atinga aceast mare segment de piata.

Asa a aparut ideea de Cybertruck si se pare ca productia e planuita sa inceapa in Septembrie 2023.

O chestie hidoasa si foarte colturoasa, dar pentru care exista deja foarte multe comenzi.

Citeam azi ca niste informatii scapate, arata ca sufera momentan de multe probleme.

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/elon-musk-reiterates-that-the-cybertruck-has-an-exoskeleton-it-will-be-an-expensive-truck-215127_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
roPopa

roPopa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 21.01.2011
mie nu mi se pare hidoasa deloc.
eu unul daca ar exista un format de masina in loc de truck (adica mai mica), si binenteles la un pret accesibil, mi-as lua fara discutie.

#3
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Uite asa ai in buzunar 200 milioane de dolari vreme de trei ani, numai din rezervari, great success/
Cu o piata atat de mare, cu siguranta ca va iesi ceva beton!

Edited by ManelistDeSuccesMaxim, 09 June 2023 - 11:36.


#4
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
urata, dar mai mult conteaza utilitatea si practicabilitatea. si astea le vedem cand apare. ca pe hartie multe dau bine, dar puse in fata realitatii  nu se ridica la nivelul declarat...

#5
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 24.07.2022
pare ca e desenata de elon cand era mic, pe un pc de pe atunci. eu as trimite in ucraina un stol, poate nu le vad rusii pe radar sau le orbeste dronele.

nu stiu de ce cumpara americanii masini mari, dar pe asta primul lucru o duc la un body shop.

#6
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Ce înseamnă să fii vizionar.
Elon a transformat practic troleala de pe internet în lumea reală. Și câștigă bani din asta.

#7
neaRica

neaRica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 08.02.2023
si asta o sa aiba numai lufturi la fel ca si model Y, masina de 40 de mii cu lufturi mai ceva ca la Dacie

#8
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,004
  • Înscris: 30.11.2021
Intr-o tara ca america, de boschetari omoara pentru droguri, isi pun corturi pe strada si furturile din magazine.
Intelegi de ce s-a inventat Tesla Cybertruck for the ultra rich.

Recunosc, mi-ar placea o apocalipsa sa mancam bogati.

#9
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Are caroserie din inox de 3mm.
Inoxul e foarte dur in comparatie cu tabla si nu se poate indoi cum ai chef de aceea e asa patratoasa.
Plus ca e foarte greu. Nu stiu cum o rezolve cu bateria,ca la greutatea aia iti trb curent nu gluma ca la Tesla.
Parerea mea e ca nu va livra niciodata masina aceasta la fel cum nu a livrat nimic din ce a promis, gen caramizi solare,semi,oameni pe marte,hyperloop etc....

#10
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023
Cât e halatul?

 dtd234, on 09 iunie 2023 - 12:54, said:


Parerea mea e ca nu va livra niciodata masina aceasta la fel cum nu a livrat nimic din ce a promis, gen caramizi solare,semi,oameni pe marte,hyperloop etc....
...Model S, Model X, Model 3, Model Y...

#11
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

 Adm, on 09 iunie 2023 - 11:15, said:

O chestie hidoasa si foarte colturoasa, dar pentru care exista deja foarte multe comenzi.

N-as zice ca e hidoasa, chiar mi se pare o gura de aer proaspat in trendul actual de masini rotunjite peste masura. Chestie de gust, desigur.

#12
neaRica

neaRica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 08.02.2023
la fel cum e si Ioniq 5, design peste tot ce e la ora actuala ca nici nu iti mai dai seama care e E Class si s class

#13
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020

 AWE, on 09 iunie 2023 - 14:04, said:

N-as zice ca e hidoasa, chiar mi se pare o gura de aer proaspat in trendul actual de masini rotunjite peste masura. Chestie de gust, desigur.
Trendul actual? Asta a fost pe la 1950-1960... Acum se pare ca daca nu ai colturi, nu existi.
Cat despre comenzile multe...
Imi aduc aminte ca vreo cateva sute de mii de americani i-au dat cate 1000 dolari lui Musk ca sa fie pe o lista din care se va alege echipajul pentru Marte. Asa ca... despre ce vorbim?

#14
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 06.09.2008
cat timp se (mai) vinde G-wagon se va vinde si pocnitoarea asta ... bani si fitze-n cap sa ai ... pt ambele.

Edited by sirgoofy, 09 June 2023 - 14:36.


#15
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

 adip1962, on 09 iunie 2023 - 14:31, said:

Trendul actual? Asta a fost pe la 1950-1960... Acum se pare ca daca nu ai colturi, nu existi.

Mai e si acum, vezi GLE/GLC coupe, X6 si o gramada de alte rotunjimi.

#16
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,826
  • Înscris: 30.08.2006
Mașina e din inox. Din motive de costuri, prelucrarea tablei de inox e minima. E hidoasa și e in trendul acestor ani. Ca exemplu a mai existat o mașină din inox ajunsă celebra in filmul Back to the Future, DeLorean. Nu exista comparație cu DeLorean.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qb7Fd0l_BRo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,481
  • Înscris: 05.04.2023
Inox neinox, ce-ar fi ca bateriile sa numai aiba colturi? Ca-s sursa de incendii, nu?

#18
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Pur si simplu ma zgarie pe retina o astfel de hidosenie.. N-as merge cu asa ceva nici sa mi-o dea cineva gratis si sa imi plateasca si curentul electric la ea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate