Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Parcare Cluj langa aeroport

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
Stie cineva unde se poate parca masina in cluj cat mai aproape de aeroport ptr 3-4 zile?

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,033
  • Înscris: 07.11.2006
Tasteaza cu incredere pe google parcare Cluj aeroport si apoi alegi ce-ti convine.

#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007
e chiar langa aeroport parcare

3 zile = 80 RON
4 zile = 90  RON
5 zile = 100 RON

https://www.airportc...-acces/parcare/

Edited by mirel3003, 22 May 2023 - 20:14.


#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007
Parcarea aeroportului e ok (vezi ca sunt doua, una e a aeroportului, pusa in linkul de mai sus, alta e operata de GoToParking si e chiar in fata terminalului - aia e ceva mai scumpa), preturile nu sunt foarte mari (pentru Cluj). Eu nici nu mai merg cu taxi la aeroport, merg cu masina mea si o las acolo pana ma intorc. Tinand cont ca in centru e 8 lei/ora parcarea (chiar 16 lei/ora dupa 2 ore), 3 zile la 80 de lei suna foarte bine :D Exista si alte parcari private pe langa aeroport, probabil ceva mai ieftine, dar pentru 10-20 de lei economisiti nu stiu daca merita sa te plimbi cu bagajele dupa tine.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,033
  • Înscris: 07.11.2006
Se cuvine totusi sa amintim ca acele parcari private de pe langa aeroport pe langa faptul ca sunt mai ieftine, asigura insa si transportul la si de la aeroport , care este inclus in acel pret.

#6
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
Am apelat la cei de la Parkingok, ii gasesti in spate la Lukoil.
Lasi masina, te duc si te aduc.

Edited by Evergreen, 22 May 2023 - 22:08.


#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007

 Evergreen, on 22 mai 2023 - 22:07, said:

Am apelat la cei de la Parkingok, ii gasesti in spate la Lukoil.
Lasi masina, te duc si te aduc.
Pe 4 zile e tot 90 de lei ca si in parcarea aeroportului.

#8
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,377
  • Înscris: 28.10.2018
Cred ca intrebarea era unde poate sa parcheze gratis. Pe bani stie toata lumea unde sa parcheze.

Edited by abac, 23 May 2023 - 05:58.


#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007
Parcatul "gratis" in Cluj are sanse sa devina mai scump decat parcatul la aeroport: daca parchezi aiurea ti-o ridica sau primesti amenda. Daca totusi gasesti un loc de unde sa nu ti-o ridice sau sa primesti amenda (si sa nu ocupi locul vreunui rezident), transferul cu taxi de acolo pana la aeroport te costa dus intors cam cat parcarea pe 3-4 zile (in cartierul unde e aeroportul, Someseni, drumurile din zonele rezidentiale sunt inguste si nu prea permit parcarea, la fel drumul principal). Pe vremuri unii parcau la Iulius Mall cand plecau cu avionul si luau taxi de acolo, dar atunci parcarea la Iulius Mall era gratuita, taxiurile ieftine si parcarea oficiala a aeroportului scumpa. Acum nu merita sa-ti bati capul, mergi in parcarile de mai sus ale aeroportului (cea estica sau vestica) si gata.

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postabac, on 23 mai 2023 - 05:57, said:

Cred ca intrebarea era unde poate sa parcheze gratis. Pe bani stie toata lumea unde sa parcheze.

Dupa ce iese din giratoriul de la apahida, la vreo 1-2km inainte de aeroport pe marginea drumului unde stau femei la produs, o poate lasa gratis. Posted Image

Dar eu cred ca vrea parcare cu taxa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate