Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Upgrade de la 5600x

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012

View Postmaimutzica, on 23 mai 2023 - 08:32, said:

Pai mai e ceva bun in ziua de azi sau nu?

E cum zice colegu mai sus
Ambele au avantaje si dezavantaje

#20
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Am pus placa de baza, ramii si un ssd Samsung 980 Pro de 500GB. Am incercat un joc VR, se misca mult mai bine, mult mai multe fps-uri. Incredibil dar adevarat. Multumesc tuturor pentru ajutor.

#21
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007
N-ai zis ca vrei VR. Sau nu vazusem eu.
Pentru VR, sau alte jocuri 3D un 5800X3D e nobrainer. Mai ales la pretul la care a fost zilele astea (1480lei).
In jocuri 3D si VR apare un bottleneck care nu vede in jocurile 2D. Eu am fost uimit de diferenta cand am trecut de la 5600x la 5800x3D

Edited by andreyvsjoker, 25 May 2023 - 11:42.


#22
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
N-a fost 1480 de lei.
Nu stiu unde ai vazut u, dar eu trebuie sa primesc alerta de la price.ro, cand scade sub 1500 de lei. Si nu am primit.

#23
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 09.01.2007
Nu te baza pe price.ro/compari.ro/etc. Pe langa faptul ca vin tarziu notificarile, daca vin, sunt si cu promovare, nu acopera toate siteurile.
De exemplu, emag n-o sa vezi p-acolo, si sunt multe ocazii in care pretul emag e cel mai mic.
Mai bine faci un bookmark cu 10 magazine si treci prin ele in fiecare zi, ia 30 de secunde si stii o treaba.

Acu' nu zic ca a fost 1480, dar daca a fost nu e obligatoriu ca tu sa primesti alerta, inclusiv daca setezi alerta de pret pe siteul respectiv. Am mai patit. :)

#24
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007

View Postlost_in_a_dream, on 02 iunie 2023 - 16:17, said:

N-a fost 1480 de lei.
Nu stiu unde ai vazut u, dar eu trebuie sa primesc alerta de la price.ro, cand scade sub 1500 de lei. Si nu am primit.
Pretul a fost 1649.99 lei pe e-mag si -10% Electroweekend (cred ca asa se numea).

Edited by December, 14 June 2023 - 06:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate