Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 

Ati patit si voi?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
85 replies to this topic

#55
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,023
  • Înscris: 09.12.2015

View PostImperathor, on 16 mai 2023 - 12:53, said:

Dupa cantitatea de hartie igenica achizitionata pare ca vin vremuri... interesante! Posted Image
Posted Image  E o promoție destul de convenabilă la 'Lidl' Posted Image  , la hârtie igenică, chiar săptămâna asta Posted Image

#56
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 17.04.2006

View Posteiffel, on 16 mai 2023 - 15:46, said:

Pai nu era nimic de Dezbatut.
Aici ne mai distarm un pic, mai ales ca are titlu de click bait.

Faptul ca nu a fost deschis la Fun este de speriatPosted Image

#57
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,719
  • Înscris: 16.08.2010

View PostBursul, on 16 mai 2023 - 13:03, said:

mi se intampla extrem de rar sa cumpar hartie igienica

Eu cumpăr destul de des, dar nu mă laud pe forum...     Posted Image

#58
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 17.08.2022

View Postmrsme21, on 16 mai 2023 - 12:40, said:

Ce parere aveti despre acest lucru? Va enerveaza cand se intampla?
Nu inteleg problema.

Daca asi intelege care este problema, fie m-ar enerva fie mi s-ar pare fun, fie plictisitor.

Deci? care este problema ?
Despartitorul ala intre marfuri este prea subtire?

View PostTheStarkestTruthMatters, on 16 mai 2023 - 15:50, said:

Posted Image  E o promoție destul de convenabilă la 'Lidl' Posted Image  , la hârtie igenică, chiar săptămâna asta Posted Image

Da, "cumpara doua pachete, si te stergem noi".....!!!

Edited by vio69c, 16 May 2023 - 16:32.


#59
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,569
  • Înscris: 02.09.2006

View Postmrsme21, on 16 mai 2023 - 14:58, said:

................................
P.S. Sa ma scuze cel care considera 3 lamai si 10 oua (atat cat apar in poza) un lucru care tine de viata privata, dar am inteles ca el se pricepe mai bine decat mine la asta. Ce voiam sa-i transmit este sa nu se supere ca am dezvaluit alt detaliu al vietii mele private, adica ca am avut Ducati 749 in 2004. Dar cu ocazia asta era si o dovada pentru ******* care a zis ca imi permit doar 3 lamai si 10 oua si imi ureaza succes la femei. Atata poti, atata spui.
Si eu am avut o unghie rupta, tot in 2004! care-i relevanta?

View PostBursul, on 16 mai 2023 - 13:03, said:

On topic: mi se intampla extrem de rar sa cumpar hartie igienica si tampoane.
mai citesti ziare tiparite?

#60
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postbusiness11, on 16 mai 2023 - 14:34, said:

Si tu ai pus la coada fiecare produs in parte. Incearca si tu sa pui pe banda produsele cat mai eficient.

Uneori mai vad talentati dinastia la coada, care au 10 produse si au nevoie de 3 benzi ca nu isi organizeaza produsele. Atunci chiar l-as intelege pe clientul urmator care se chinuie sa isi pune si el niste produse pe banda.

In rest nu vad necesitatea topicului, puteai foarte frumos sa ii spui sa lase si el putina distanta intre produse sa nu ia covid unul de la celalalt.

  Apropo, sa stii ca banda aceea pe care se pun produsele nu se termina niciodata. Functioneaza asemanator ca o scara rulanta. Nu stiu daca ai folosit vreodata. In principiu este ca o banda mobius care nu este intoarsa si se afla in continua miscare.
  Daca te vei afla vreodata in situatia sa cumperi ceva de la un supermarket care este dotat cu o astfel de banda, poti sa stai linistit ca nu iti ia nimeni banda. Daca ai putina rabdare vei observa ca se va elibera pe masura ce se iau produsele din capatul celalalt. Deci fii fara grija ca tot acolo ajungi si daca lasi putin spatiu intre produsele clientului din fata si daca te repezi ca un ***** peste cel din fata.

#61
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,636
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttytysor, on 16 mai 2023 - 17:06, said:

mai citesti ziare tiparite?
Am impresia ca tu nu ai auzit de smartphone si Tik Tok.
Auzi la el ... ziare!!!!

#62
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View PostBursul, on 16 mai 2023 - 13:03, said:

On topic: mi se intampla extrem de rar sa cumpar hartie igienica si tampoane.


View Postvio69c, on 16 mai 2023 - 16:28, said:

Nu inteleg problema.


  Voi sunteti buni sa lucrati in steganografie.

View Posttytysor, on 16 mai 2023 - 17:06, said:


Si eu am avut o unghie rupta, tot in 2004! care-i relevanta?


mai citesti ziare tiparite?

   Inseamna ca ai citit cu foarte mare atentie topicul de ai ajuns sa ma intrebi asta.
   Referitor la experienta ta, marturisesc ca esti un Zeu. Nu stiu cati ajung sa traiasca experienta pe care ti-o ofera o unghie rupta. Despre motocicleta mea, nu iti fa griji ca ieseam doar duminica cu ea. Stiam ca esti tu in viata si ca te deranjeaza.

#63
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,569
  • Înscris: 02.09.2006

View PostBursul, on 16 mai 2023 - 17:16, said:

Am impresia ca tu nu ai auzit de smartphone si Tik Tok.
Auzi la el ... ziare!!!!
ai scris ca nu prea cumperi hirtie igienica si m-am gindit ca mai folosesti si ziare!

#64
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,636
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttytysor, on 16 mai 2023 - 17:28, said:

ai scris ca nu prea cumperi hirtie igienica si m-am gindit ca mai folosesti si ziare!
Hartie igienica impreuna cu tampoane cumpar rar.

Hartie igienica cu lapte, paine, branza, oua, cumpar destul de des.

View Postmrsme21, on 16 mai 2023 - 17:26, said:

  Voi sunteti buni sa lucrati in steganografie.
Dar ti se intampla des sa vina unu si sa-ti ocupe spatiul personal al produselor de pe banda?

#65
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postlucianburjuiul, on 16 mai 2023 - 13:33, said:

Burjuiul was here, too! In asteptarea unor vremuri mai bune...

Acu' da-o pe bune! N'asa ca nu-ti plac "Always" si preferai altceva. Si hartie doreai cu trei straturi... Si de fapt ai cerut bonuri diferite. Potolul separat, igienicele separat. Ca tot tu erai si dupa separator.

   Surpriza cea mare este ca, dupa cum a zis si ******* ăla, de fapt am vrut sa imortalizez un moment de perfectiune. Nu oricine reuseste sa foloseasca banda la maxim. Daca lasi loc intre produse se strica banda, se consuma, isi pierde din substanta. Prin urmare asta am vrut sa arat. Sa ma laud ca pot atinge perfectiunea stand la coada in Supermarket.

Edited by mrsme21, 16 May 2023 - 17:41.


#66
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 17.08.2022

View Postmrsme21, on 16 mai 2023 - 17:12, said:

  Apropo, sa stii ca banda aceea pe care se pun produsele nu se termina niciodata.

Daca nu spuneai tu, credeam ca sta cineva pitit sub ea si o impinge sa avanseze....

#67
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.08.2009
Sincer sa fiu si pe mine ma enerveaza chestia aia, pur si simplu ma simt calarit, dar na... eu sunt o fire mai sensibila, majoritatea oamenilor sunt mai ignoranti. Sau in momentul in care casiera a terminat de scanat produsele, si eu inca nu am terminat de pus toate produsele in cos, cel din spate e in stare sa se suie pe mine.
Insa asta nu-i nimic, eu am patit sa fiu si impuns cu caruciorul de persoana din spate. Odata o cucoana il impingea in mine asa de tare, de-mi venea s-o bat cu caruciorul. Atunci n-am mai rezistat si m-am luat de ea. Sau si mai tare, in vinerea mare, inainte de pasti, in timp ce puneam produsele din cos in portbagajul masinii, m-am trezit cu masina parcata in spatele meu, peste picioarele mele, un Golf 5 Plus. Am pus instinctiv mana pe capota si masina s-a oprit. Dobitocul, a lasat masina pe liber si fara frana de mana trasa. Am impins masina pe locul ei de parcare, dar nu mai statea, venea inapoi peste mine, m-am uitat pe jos dupa ceva sa pun sub roata, si era ceva textil negru ce parea sa fi fost o caciula. Am tras cu piciorul acel textil negru si l-am facut ghemotoc si l-am bagat sub roata si asa a ramas masina pe loc. L-am asteptat pe individ langa masina sa ma iau de el, si singura lui reactie a fost: "Cum dracu?"

Edited by florynsv, 16 May 2023 - 18:13.


#68
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postvio69c, on 16 mai 2023 - 17:58, said:



Daca nu spuneai tu, credeam ca sta cineva pitit sub ea si o impinge sa avanseze....

    E un semn de la Dumnezeu ca am deschis topicul si in felul asta ai ajuns sa te luminezi. Bucura-te! Ai fost binecuvantat!

#69
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 18.11.2021

View Postndor, on 16 mai 2023 - 12:51, said:

Unii au probleme mari in viata !
si nu e singurul ... am dat si eu de unu care mi-a spus sa ma mut 1 cm mai in fata, la propriu, ca sa-i fac lui loc sa treaca prin spatele meu, de la o casierie la alta. cam ca si un bezmetic care merge pe sens opus cu masina si te cearta ca nu te dai 1 cm mai in lateral, ca sa treaca si el. te minunezi ce creiere au unii.

ii explicasem si aratasem ca ce vrea el nu se poate, intrucat daca ma miscam 1cm in plus loveam pe altu din fata mea la propriu, iar el tot cu a lui o tineaPosted Image

Edited by jumperishere, 16 May 2023 - 18:10.


#70
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postjumperishere, on 16 mai 2023 - 18:09, said:


si nu e singurul ... am dat si eu de unu care mi-a spus sa ma mut 1 cm mai in fata, la propriu, ca sa-i fac lui loc sa treaca prin spatele meu, de la o casierie la alta. cam ca si un bezmetic care merge pe sens opus cu masina si te cearta ca nu te dai 1 cm mai in lateral, ca sa treaca si el. te minunezi ce creiere au unii.

ii explicasem si aratasem ca ce vrea el nu se poate, intrucat daca ma miscam 1cm in plus loveam pe altu din fata mea la propriu, iar el tot cu a lui o tineaPosted Image

  Imi dau seama ce fel de om esti daca zici ca aveai 1cm intre tine si cel din fata ta. De obicei cel care vine la rand in spatele celui din fata "regleaza" distanta dintre persoane. Dar e clar cu cine stam de vorba. In mod normal nu mai trebuia sa-ti raspund.

  Voi astia aveti un set de valori, principii si repere care sunt incompatibile cu viata in general, in schimb problema e ca considerati ca voi sunteti cei care ar trebui sa faceti ordine in societate si ca voi trebuie sa fiti ascultati atunci cand vine vorba sa invatati pe altii ce inseamna civilizatie,  bun simt si omenie. Dar de fapt va inselati. Nu e vina voastra ca sunteti in felul asta.
  Am mai zis: faptul ca sunteti la a doua generatie la oras explica multe si nu e vina voastra.
  Nu stiu nici ce ai patit tu in trafic, dar ai dat niste exemple care, daca sunt citite atent de unii si facand o paralela cu intentia topicului, dar si cu spusele altor useri, ajungem sa ne dam seama ca tot tu pici prost.

  1. Pentru ca te-ai inghesuit in spatele celui din fata, din moment ce, chiat tu ai spus, daca inaintai 1cm il loveai.

  2. Dai exemple folosind tehnici psihologice (cel mai probabil involuntar) prezentand situatii aparent pertinente incercand sa combati subiectul topicului, adica bunul simt de a pastra o minima distanta, folosind tehnica: "daca am dreptate in exemplul meu (cel cu traficul), trebuie sa ma credeti ca si in exemplul dat am dreptate".

   Si posibil sa pacalesti ceva oameni caci sunt multe gaini pe aici. Ar trebui sa va intelegeti bine intre voi.

   Cred ca perioada pandemiei la Supermarket a fost o teroare pentru voi. Mai ceva cu ce au suferit elita romaniei in inchisorile comuniste.

  P.S. Nu este necesar sa-ti pui mintea cu mine sau cu altii ca mine. Atata putem :(

Edited by mrsme21, 16 May 2023 - 18:39.


#71
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,195
  • Înscris: 15.05.2008
Cand va enerveaza careva la banda de produse aveti destule produse mici sa i le adaugati pe banda, pt reactie sigura cautati prezervative.

#72
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
Meriti sa fii surprins! :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate