Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

E-Boda B50

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
eugenserbu

eugenserbu

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.04.2006
Am un sistem home theatre E-Boda B50 si nu-mi merge boxa centrala in modul 5.1.Are cineva schema electronica.In celelalte moduri radio ,aux1,2 merge.Multumesc anticipat.

#2
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006

 eugenserbu, on Apr 11 2006, 21:54, said:

Am un sistem home theatre E-Boda B50 si nu-mi merge boxa centrala in modul 5.1.Are cineva schema electronica.In celelalte moduri radio ,aux1,2 merge.Multumesc anticipat.

Putin off topic! Scuze pt.asta. Spune-ne so noua cum se aude B50? (Fata de mult trambitatulGenius sw-hfs.1 5000 - 150W? Vreau sa-mi iau si eu unul si nu stiu daca merita banii!

#3
Ester

Ester

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.11.2006
Sal! am un sistem eboda b50 si pt o camera de 4x4 ii foarte multumitor, desi eu mi am schimbat subwooferul k deja la 35-40/50 la volum are distorsiuni...satelitii sunt buni...referitor la boxa centrala...in primu rand cum ai conectate cele 3 cabluri la placa de sunet? k am un creative la kre nu setez kre sa fie center si care front..si am  un anumit mod de ale conecta k altfel nici mie nu mi ia subwooferul la nivelul placii.

#4
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006

 Ester, on Nov 28 2006, 16:43, said:

Sal! am un sistem eboda b50 si pt o camera de 4x4 ii foarte multumitor, desi eu mi am schimbat subwooferul k deja la 35-40/50 la volum are distorsiuni...satelitii sunt buni...referitor la boxa centrala...in primu rand cum ai conectate cele 3 cabluri la placa de sunet? k am un creative la kre nu setez kre sa fie center si care front..si am  un anumit mod de ale conecta k altfel nici mie nu mi ia subwooferul la nivelul placii.

Inca nu am un b50, dar vrau sa stiu daca la un e-boda 777 sa-i pun in coada un b50 pe care nu l-am ascultat niciodata cum suna sau "vestitul" genius SW-HF5.1 5000. Ma intereseaz din punct de vedere al calitatii sunetului si nu al pretului sau al volumului.

#5
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Eu personal detin GENIUS 3600 , dar am ascultat si cel de la E-BODA.
Sa sti ca la putere E-boda scoate mai mult , dar ca si calitate este tot ca a geniusului 5000 .Geniusul are avantajul ca este mai ieftin , poti lega 4 surse de '' ZGOMOT'' la el dintre care una 5.1 si restu pe 2 cai.
La E-boda  e la fel .
Acum Eboda are avantaj FM RADIO - care receptioneaza slab.
Sincer , fiind mai ieftin si apropiat ca zgomot , as alege GENIUSUL .
.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate