Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

terapie tintita

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 18.12.2019
am mai scris si pe aria de oncologie,
dupa 2 ani de biopsie, tratamente chimio, radio si stereotaxie, interventie, investigatii imagistice si sute de analize,
am scapat (cel putin deocamdata) de un nenorocit de angiosarcom in coapsa (format pe niste vase de sange)
acum sunt pe monitorizare (cta+rmn la 3 luni) si urmez o terapie tintita cu Votrient.
am inghitit acest Votrient timp de 3 luni, apoi nu l-am mai gasit in farmacii
la ce risc sunt expusa?

#2
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

View Postcarolinaherera, on 04 mai 2023 - 19:05, said:

am mai scris si pe aria de oncologie,
dupa 2 ani de biopsie, tratamente chimio, radio si stereotaxie, interventie, investigatii imagistice si sute de analize,
am scapat (cel putin deocamdata) de un nenorocit de angiosarcom in coapsa (format pe niste vase de sange)
acum sunt pe monitorizare (cta+rmn la 3 luni) si urmez o terapie tintita cu Votrient.
am inghitit acest Votrient timp de 3 luni, apoi nu l-am mai gasit in farmacii
la ce risc sunt expusa?

Eu zic sa vorbesti cu doctorul care ti-a prescris medicamentul. Daca nu se mai gaseste, sa il inlocuiasca cu altul.

Daca il tolerezi bine, eu zic sa incerci sa rogi o farmacista de la farmacii care nu fac parte din lanturi, sa vorbeasca cu furnizorii, sa incerce sa il importe special pentru tine. Se poate, daca se vrea.

#3
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Am verificat si vad ca ar exista in  Turcia,loc unde merg foarte multi romani.Poti ruga pe cineva sa intrebe in farmaciile de acolo,desi probabil aici le primesti gratuit.Am scris mai jos variantele care (teoretic)ar fi si preturile in lire turcesti.

     VOTRIENT 200 MG 30 TABLET     4712.44 ₺
     VOTRIENT 400 MG 60 TABLET    18578.03 ₺

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Incearca la farmaexpress.ro
Aduc medicamente din Germania.

Am luat Malarone de la ei. Am incarcat reteta electronic cand am facut comanda (poza cu reteta), am trimis-o apoi fizic si mi-au trimis si ei medicamentele. Plata am facut-o cand am facut comanda.

Si multa sanatate si putere in continuare.

#5
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 18.12.2019

View PostAlexEn, on 05 mai 2023 - 10:10, said:

Incearca la farmaexpress.ro
Aduc medicamente din Germania.

Am luat Malarone de la ei. Am incarcat reteta electronic cand am facut comanda (poza cu reteta), am trimis-o apoi fizic si mi-au trimis si ei medicamentele. Plata am facut-o cand am facut comanda.

Si multa sanatate si putere in continuare.
partea naspa este ca pretul este de 5000 euro, iar eu trebuie sa le inghit zilnic
nu se stie inca pentru cat timp, probabil 1 an...

Edited by carolinaherera, 05 May 2023 - 11:08.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
:(

Incearca cu comenzi la farmacii mai mici, cum mai zicea cineva inainte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate