Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Recomandare coenzima Q10

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
artdesign

artdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 06.04.2007
M-ar interesa cea mai buna varianta de coenzima Q10, pentru un efect garantat ...
Care din urmatoarele credeti ca ar fi mai buna :

QH-absorb (Co-Q10 200mg)
[ https://www.secom.ro...jarrow-formulas ]

Coenzima Q10 Dual 30cps BIOPOL
[ https://vegis.ro/sup...q10-dual-30cps/ ]

COENZIMA Q10 în Ulei de CATINA 60mg FORTE PLUS
[ https://hofigal.eu/c...us-cps-220.html ]

... sau poate exista si altceva mai bun decat ce am gasit eu .

P.S. CEA MAI BUNA COENZIMA Q10

Exista pe piata doua forme de coenzima Q10, ubichinol si ubichinona. Ubichinona este forma oxidata, care este transformata in forma redusa numita ubichinol in organism.
Ubichinona este solubila in grasimi si nu este absorbita foarte bine de una singura, de aceea multe companii ii adauga un emulgator. Pe de alta parte,
ubichinolul este solubil in apa si, prin urmare, este mult mai usor absorbit in sange. Astfel, ubichinolul este de pana la opt ori mai bine absorbit decat ubichinona
si s-a dovedit a fi mai eficient pentru gestionarea unor probleme de sanatate ca insuficienta cardiaca si fibromialgia. In concluzie, atunci cand cauti cea mai buna
coenzima Q10, verifica eticheta cu informatii despre produs, pentru a te asigura ca stii ce forma vei cumpara.

#2
nick_blaster

nick_blaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 13.07.2006
Am folosit varianta de la Secom (dar cea de 100 mg, oricum scumpa si aceea) si pe cea de la Hofigal (recomandata de dr dentist). Teoretic prima e cea mai buna, cauta daca exista vreun studiu in acest sens.

#3
artdesign

artdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 06.04.2007
Avantaje QH-absorb (Co-Q10 200mg)

- contine coenzima Q10- Kaneka QH, 200mg/capsula, produsa de compania Kaneka Corporation, Japonia, lider mondial pe piata de compusi destinati         formularii suplimentelor alimentare biodisponibilitate crescuta cu pana la 777% si stabilitate imbunatatita.
- forma de coenzima Q10 studiata clinic.
- Kaneka QH este o forma de coenzima Q10, bio-identica cu cea produsa de organismul uman, avand un coeficient inalt de biodisponibilitate si stabilitate ridicata.

... nu stiu cat este de adevarat, poate de aia costa atat de mult.

#4
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,861
  • Înscris: 11.01.2006
Cea in ulei de catina este mai buna,deoarece beneficiezi si de substantele deosebit de valoroase din catina.

#5
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Uita-te la cine le produce, sunt suplimente alimentare si nici dreaku nu le verifica pot sa puna orice in ele sau sa le subdozeze.

#6
artdesign

artdesign

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 06.04.2007

 Remicade, on 04 mai 2023 - 16:04, said:

Uita-te la cine le produce, sunt suplimente alimentare si nici dreaku nu le verifica pot sa puna orice in ele sau sa le subdozeze.

Pai avem Coenzima Q10 in ulei de catina Forte Plus, de la HOFIGAL si QH-absorb (Co-Q10 200mg) de la Jarrow Formulas.
Q10 de la HOFIGAL nu prea ofera informatii iar cei de la Jarrow Formulas folosesc Kaneka QH ( este obtinuta prin fermentare din drojdie de bere, nu din bacterii sau tutun )
este o forma de coenzima Q10, bio-identica cu cea produsa de organismul uman, avand un coeficient inalt de biodisponibilitate si stabilitate ridicata.

#7
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Jarrow Formulas la orice ora din zi si din noapte. Sunt patriot, sustin industria locala dar nu pe pielea mea.

Edited by Remicade, 04 May 2023 - 16:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate