Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Plasturii de potenta pot crea probleme pe termen lung?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
problemestress

problemestress

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2023
Salutare, Am ceva probleme pe baza de stress de vreun an si ceva de ejaculare precoce de mai mult timp. Treaba sta in felul urmator: Am folosit Maraton Forte o perioada, care sunt bune dar la mine problema era ca imi dadeau arsuri foarte grave la stomac..si dureri de cap..deci am renuntat la ele..si am incercat Tianly...care pentru mine nu a functionat.
Acum, de vreo luna jumatate folosesc plasturii de potenta Turbo max blue, luati de prin Anglia. Treaba e in felul urmator, functioneaza foarte bine..au inceput sa se vada rezultate dupavreo saptamana.
...Ca le fac ei reclama ca-ti mareste penisul cu vreo 100 de cm si trebuie sa-l tii in ciorap sa nu se frece de asfalt..e vrajeala...DAR, si aici intervine si problema mea, produce o vascularizare mai buna in zona genitala, si se vad unele diferente notabile si la grosime si la lungime (ma repet, nu va ganditi ca sunt permanente, dar modificari se vad doar pentru ca-ti pulseaza mai mult sange in instalatie)

Ideea e in felul urmator, este recomandat sa folosesti plasturii timp de 3 luni pt rezultate de durata, ceea ce si intentionez sa fac, fiindca in primul rand i-am cumparat deja, si in al doilea rand cum am spus, la mine are rezultate si la performanta..si pshihic..si nu are efecte adverse (de care sa stiu eu cel putin). Deci ce vreau sa intreb, si preferabil pe cineva care are idee si lucreaza in domeniu, nu parerologi... pot exista efecte adverse pe termen lung datorita acestei vascularizari mai bune?

#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
orice "medicament" ce influenteaza sistemul circulator are efecte adverse pe termen lung.

#3
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Ar mai fi o varianta, mierea pentru potenta si care ajuta si in cazul ejacularii precoce. Nu e tratament, se ia doar la nevoie.
Cauta Upotent. E f simplu de administrat, fara efecte adverse, dar, cel mai mare plus este ca e 100% naturala. Principiul de functionare e acelasi, produce o mai buna vascularizare in zona pelviana.
Se gaseste pe site-ul lor si pe Emag. Parerile sunt impartite, la fel ca in cazul oricarui produs de acest fel si nu numai.
De pierdut nu ai ce pierde, poti incerca si vezi daca la tine are efect.

 smoke, on 26 aprilie 2023 - 14:00, said:

orice "medicament" ce influenteaza sistemul circulator are efecte adverse pe termen lung.

Pe principiul asta, cei care au tensiune scazuta sau ridicata, vor avea probleme de la medicatie la un moment dat, nu ?

Edited by Magicwisewolf, 26 April 2023 - 14:35.


#4
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Inca o chestie care mi-a venit in cap, apropo de vascularizarea din zona genitala.
Daca asta ar fi problema in cazul disfunctiilor erectile, nu ar fi mai simplu si mai sanatos sa se faca exercitii fizice care sa creasca fluxul de sange din acea zona ?
Serios acum, ce exercitii fizice pot fi facute pentru imbunatatirea circulatiei sau chiar preventia acestor probleme care afecteaza o mare parte din barbati, mai ales dupa anumite varste precum 35-40 ani ? Ma gandesc ca trebuie sa existe ceva, precum abdomene, genoflexiuni ?

Si inca o chestie, ma intreb de ce tot apar tot mai multe cazuri de astfel de probleme ? La o simpla cautare pe net, vad ca apar destul de multe persoane tinere care se plang de astfel de probleme, chiar si sub 30 de ani.
Sunt curios daca aceste probleme sunt de cand lumea sau sunt niste probleme ale lumii moderne si a stilului de viata din ultimii 30-40 de ani.

#5
GunDALF

GunDALF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 19.02.2023
Nu-i mai da in cap lu' Mutu si n-o sa-ti mai trebuiasca plasturi. ;)

#6
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,076
  • Înscris: 02.09.2009
Sefu' ,plasturii ajuta psihic,ce transfer de substanta activa sa se produca prin piele.
Poate sa ai plasturi de juma'de metru 2

#7
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
ai fi surprins de permeabilitatea pielii si ce se poate transfera prin ea...

#8
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
Unul din efectele adverse este ca creeaza dependenta, vei ajunge sa nu mai poti fara ei.Mai bine mergi la un urolog si iti da ce ai nevoie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate