Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

The Diplomat 2023

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,848
  • Înscris: 17.08.2022
Sau mai bine: "DIPLOMATA"

[ https://www.serialowa.pl/wpr/wp-content/uploads/2023/03/The-Diplomat-kiedy-premiera.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Un serial agreabil, unde ameicanii nu se poarta ca americanii iar englezii ca englezii...
Unde politica este aproape un divertisment, iar conflictele mondiale, baloane de sapun....

Pare ceva dezamagitor....dar pentru spectator nu este.
Caci nu este chemat sa inteleaga sa judece, sau rezolve   actiuni ale marilor lumii...

Ni se arata insa clar ca ineori ratiunilor unor actiuni sunt cu totul altele decat....ratiune.
Ca un presedinte acorda ajutor militar unui stat asa zis prieten, nu ca este convins ca e necesar acelui stat ci ca sa nu se spuna ca e prea batran si nu are curajul sa ofere acel ajutor......

Jocul artistilor bun, Diplomata este Keri Russell, tesatura actiunii credibila, actiunea vioaie si sustinuta.
Atmosfera placuta si ici colo cateva adevaruri care ne pun serios pe ganduri....
Unul ar fi -"daca suntem condusi de oameni potiviti sa conduca.....!!"


Si in final o recenzie de specialitate:


— „Diplomat” este un serial despre transcendenta și tortura mentinerii relațiilor de lungă durată. Este dificil să menții relații, fie că este vorba de alianțe conjugale sau militare. Ne schimbăm, lumea se schimbă și totuși ne dorim ca aceste relații să dureze pentru totdeauna. Este un serial despre un grup de oameni buni care fac tot posibilul pentru a-și păstra intacte parteneriatele globale și personale fără a se ucide reciproc.....



Subscriu
De la mine 7.8-8.0

Edited by vio69c, 21 April 2023 - 19:47.


#2
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Nu urmaresc seriale, niciodata, dar de data asta am sa dau play pe netfli...(pare interesant, din descrierea ta) Episodul pilot poate ma convinge...Posted Image

#3
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Tocmai am terminat primul episod. Bla, bla, bla timp de 55 min si in sfirsit 3 secunde inainte de sfirsit pare sa se intimple ceva. Dezamagitor. Trec la altul “Your onor” . Poate revin alta data.

#4
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,848
  • Înscris: 17.08.2022
Nu un serial Rambo si nici Fauda.....
Este din culisele lumii politice care ar trebui sa ne conduca cu competenta si onestitate.
Film usor, simpatic, pentru destindere, facut si jucat bine.

#5
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Am sa revin in seara asta. Ii mai dau o sansa.
Am zis ca trec la “Your onor” nu la Rambo Posted Image
si doamne cit am iubit-o in “Americans”

#6
Fado

Fado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 04.03.2023
Am mai avansat citeva episoade. Nu e chiar f rau Posted Image
Scena aia cu 'lambs in ther dark" e colosala. Intr-adevar sint chestii subtile, dar unul dintre ele care nu e, este jocul celor 2 actori principali. Nu stiu de ce dar nu im place. Iar relatia dintre ei este weirder and weirder. Ce-i cu scena aia cu Hal cu british africana aia in parc la picnic?Posted Image
Imi place asiatica Eidra. Are si face un rol f bun dupa mine.

#7
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 12.03.2010
Un serial mișto, din MULT mai multe puncte de vedere. De exemplu, faptul ca n-au pictat Iranul in personaj negativ ma face să cred ca n-o sa vedem un al doilea sezon, ca la Messiah, unde arătau cit de infiltrate sint CIA-ul si administrațiile americane de către Israel.

Altfel, personaje bine scrise si jucate, care te face sa treci peste clișeele wokiste deja obișnuite: femei puternice si independente împiedicate de bărbați albi nefariosi, negri șamponați si supercompetenti. Singura problema pe care o văd la el e ca desi se vrea o antitelenovela la nivel înalt, relația principalilor e cam telenovelistica, in sensul ca oricît de self-centered si de fara scrupule e soțul, e făcut sa para ca poarta interesul amindurora. Si aia e in limbă după el din cauza asta.

#8
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
WTF Netflix? Ăsta e serial de HBO nu de Netflix. :)

Eu n-am ce să-i reproșez. Mi-a plăcut tot. Scenariu, regie, filmare, muzică, jocul actorilor, dialoguri, tot.
Nu pot da 10 că nimic nu e perfect pe lumea asta dar serialul ăsta e periculos de aproape de zece.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate