Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

CM de snooker 2023

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Hey Judd, don't make it bad.
Take a sad song and make it better.


S-a dus și mister Trump. Păcat, alături de Ronnie e unul dintre favoriții mei. Mereu îmi face plăcere să-l urmăresc. Dar în ultima vreme pare că-și pierde din ce în ce mai des concentrarea și pierde în modul cel mai neașteptat. Când e în formă are niște lovituri absolut dumnezeiești. Îmi pare rău că a plecat.

Acum nu mi-a mai rămas decât s-aștept să văd dacă O' Sullivan îl pedepsește așa cum ar trebui pe Vafei pentru gura slobodă și limba ascuțită din ultima vreme.

#20
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
A iesit si Shaun Murphy, invins de chinezul Si, un pusti de 20 de ani.

#21
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
Mark Williams a terminat-o si el cu acest CM, fiind eliminat de Luca Brecel.

#22
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Ronnie l-a calcat in picioare pe iranian ----  13-2 i-a dat. La sfarsit s-au imbratisat, s-au impacat --- gest frumos din partea lui Ronnie. Iranianul a vrut putina publicitate dar s-a intors totul impotriva lui --- era atat de timorat incat azi n-a reusit sa castige niciun un joc.

View PostManasu, on 16 aprilie 2023 - 16:52, said:

Neil Robertson a trecut de chinezul Wu cu 10-3.
In ultima sesiune a reusit doua break-uri de 146 de puncte... desi pentru al doilea as fi vrut sa-l vad incercand la 147.

A jucat fenomenal azi, toti cei din studioul BBC l-au laudat, il dau ca favorit... insa am vazut de multe ori la CM cum Neil incepe in forta iar pe parcurs se "taie". Mai ales cand da de un jucator bun, care ii pune probleme (Wu n-a suflat in fata lui). Poate la acest CM va reusi sa ajunga in finala.
S-a taiat si de data asta ---- este out.

#23
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Așa cum era de așteptat după startul foarte bun din sesiunea de ieri, Ronnie i-a făcut rău lui Vafei și în sesiunea a doua și a terminat cu un apoteotic 13-2. Apoi, ca un mare campion, l-a îmbrățișat pe grăsuț - semn că a dat uitării declarațiile belicoase ale iranianului - și se pregătește acum de confruntarea cu Brecel. Sper să vedem o a doua finală consecutivă Ronnie - Selby, dar adevărul e că nu te poți baza pe aceste rezultate de până acum. Oricând pot apărea alte surprize.

#24
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008

View PostManasu, on 16 aprilie 2023 - 16:52, said:

Neil Robertson a trecut de chinezul Wu cu 10-3.
In ultima sesiune a reusit doua break-uri de 146 de puncte... desi pentru al doilea as fi vrut sa-l vad incercand la 147.

A jucat fenomenal azi, toti cei din studioul BBC l-au laudat, il dau ca favorit... insa am vazut de multe ori la CM cum Neil incepe in forta iar pe parcurs se "taie". Mai ales cand da de un jucator bun, care ii pune probleme (Wu n-a suflat in fata lui). Poate la acest CM va reusi sa ajunga in finala.

A plecat ieri si Neil Robertson acasa, a fost invins de Jak Jones cu 13-7. In prima sesiune a fost 4-4, in a doua sesiune s-a facut diferenta, la sfarsitul ei Jak Jones conducea deja cu 10-6.
Oricum e o surpriza eliminarea lui Robertson.

#25
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
6-0 pentru John Higgins contra lui Kyren Wilson. Neasteptata evolutia scorului din punctul meu de vedere.

#26
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
John Higgins l-a invins pe Kyren Wilson cu 13-2, a incercat Higgins si breakul maxim in ultimul joc, dar Kyren Wilson ramane deocamdata cu cele 55.000 de lire sterline din bonusurile pentru breakul de 147. In celalalt meci al serii chinezul Si a facut 11-5 cu Robert Milkins, este ca si jucata partida. Milkins a prins doua sesiuni execrabile (mai ales prima) n-a jucat mai nimic, si a ratat niste lovituri de-i venea sa-si dea pumni in cap.

#27
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Aseară, Wilson realmente a dormit pe el în meciul cu Higgins. Dacă n-o lua John „mai cu duhul blândeții” de pe la 10-0 încolo, cred că scoțianul îi putea face și o nefăcută englezului, să-l bată „la fundul gol”. Așa, a mai lăsat și el un pic de la el, s-a mai relaxat, de-a ajuns Kieran să strângă și el vreo două boabe. În formă foarte bună Higgins.
Sincer, mi-e cam frică pentru Selby, dacă cei doi se vor întâlni în sferturi. Higgins e unul dintre puținii care n-au nicio problemă să intre în jocul la siguranță al lui Selby. Higgins poate juca la siguranță de marți până joi și nu scoate niciun căscat măcar. Pe Ronnie, dacă-l iei numai cu din astea, își rupe pastila de la tac și-și roade unghiile până la cot.
Astăzi se încheie faza optimilor, iar de mâine avem sferturile de finală.

#28
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
A inceput partida dintre Selby si Higgins, inca din primul joc s-a ajuns la situatia din imagine.
La bila neagra a castigat Higgins.

Attached Files

  • Attached File  S.jpg   186.26K   19 downloads

Edited by Manasu, 25 April 2023 - 16:02.


#29
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Așa cum mai obișnuiește el câteodată, atunci când te aștepți mai puțin, Ronnie s-a autodetonat în public astăzi, în ultima sesiune cu Luca Brecel, pierzând șapte frameuri consecutiv și făcând „pa” la CM de anul acesta. Sad, sad, story. Cred/sper ca titlul să fie câștigat de învingătorul dintre Selby și Higgins. Dar să vedem.

#30
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
A fost foarte apatic Ronnie azi, a ratat cam tot ce-a incercat... s-a chinuit efectiv sa joace ceva.
Brecel a prins curaj si a inceput sa joace la nivelul lui maxim, iar spre sfarsitul partidei zburda pe langa masa.

#31
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
Semifinalele:

Selby - Allen
Brecel - Si

#32
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018
Se prefigureaza un Selby campion.
Il mananca pe Mark Allen cu fulgi cu tot.

Edited by Ghibos, 27 April 2023 - 20:11.


#33
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
Dupa primele sesiuni, Si il conduce pe Brecel cu 5-3, iar Mark Allen are si el tot 5-3 cu Selby.

Programul de azi

12:00
Brecel - Si
16:30
Allen - Selby
21:00
Brecel - Si

#34
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Chinezul l-a omorat pe Brecel --- reuseste niste bile cum n-am vazut nici la Ronnie sau la Judd Trump. Mai are si noroc pe ici pe colo, dar joaca si foarte bine --- e spectaculos prin faptul ca ia niste lovituri de buzunar unde 99% dintre jucatori ar merge la siguranta. Nici Brecel nu a stiut cum sa-l opreasca --- s-a luat cu el la bagat bile in buzunare, doar ca a fost mai slab decat chinezul la capitolul asta. Trebuia sa faca precum Selby, sa omoare jocul prin pozitii complicate, bile la manta, sa il faca sa greseasca pe copilu chinez si sa-l demoralizeze.

#35
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View PostBibulus, on 28 aprilie 2023 - 13:39, said:

Chinezul l-a omorat pe Brecel --- reuseste niste bile cum n-am vazut nici la Ronnie sau la Judd Trump. Mai are si noroc pe ici pe colo, dar joaca si foarte bine --- e spectaculos prin faptul ca ia niste lovituri de buzunar unde 99% dintre jucatori ar merge la siguranta. Nici Brecel nu a stiut cum sa-l opreasca --- s-a luat cu el la bagat bile in buzunare, doar ca a fost mai slab decat chinezul la capitolul asta. Trebuia sa faca precum Selby, sa omoare jocul prin pozitii complicate, bile la manta, sa il faca sa greseasca pe copilu chinez si sa-l demoralizeze.
Locul 80 in lume in finala?

#36
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
A fost aproape de finala chinezul Si, a condus la un moment dat cu 14-5, si mai avea nevoie de 3 jocuri pentru a castiga partida. Dar lipsa de experienta si faptul ca nu stapaneste delocul jocul de siguranta, l-au costat, A pierdut in fata lui Brecel, belgianul i-a administrat o infrangere dureroasa, 17-15.

Prima finala de CM pentru Luca Brecel, care a declarat acum cateva zile ca asta este sansa lui de a castiga titlul la Crucible.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate