Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Probleme retea/internet

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Wess

Wess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 06.03.2015
Motorola Edge xx(nu stiu exact ce nr... 20 cred) cumparat la liber in urma cu aproape aproximativ un an, folosit majoritar in roaming, reteaua Digi.

Problemele au inceput acum vreo 3 saptamani in tara fiind am observat ca telefonul, aleatoriu, mergea doar in 2g sau avea semnul exclamarii la semnal, ca si cand nu ar fi semnal, timp in care pe alte telefoane din casa aveam 4g cu semnal plin, in centru Aradului fiind.

Dupa ce am verificat setarile de retea si le-am resetat la valorile implicite, vazand ca nu am rezolvat nimic am sunat la cei de la Digi care m-au indrumat sa setez cate ceva la APN, am facut cum mi-au spus si telefonul a inceput sa functioneze normal, internet 4g, semnal plin, totul ok.

Am plecat intre timp din tara dar rezolvarea din pacate nu a durat, problema reaparand ulterior, telefonul se comporta ca si cand nu ar avea semnal si trece inutil in 2g cu toate ca pe alt telefon, din aceasi retea, in aceasi locatie nu exista aceasta problema. Precizez si ca nu este de la cartela, face la fel si cu celalalt abonament pe care-l am la Digi.

Ce poate avea?

Credeti ca rezolv ceva cu o resetare generala sau sa merg cu el la garantie cand ajung acasa?

#2
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 25.12.2016
Daca e pe auto, incearca sa-l pui pe 4G / LTE only.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pare a fi treaba de service.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate