Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Parcarea laterala - 2 metode diferite ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Cred ca e si ceva nativ, de orientare in spatiu.

Cand eram pustan si am invatat sa conduc, mi se parea mai grea plecarea de pe loc decat parcarea laterala. Posted Image

In liceu am invatat sa fac parcarea laterala cu camionul, acolo sa vezi distractie. Posted Image

#20
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 18.05.2019
Metodele astea vin la pachet si cu acele locuri de parcare de doua ori mai mari decat masina :)?

Reperele depind de masina. La dracu, depind si de cat esti de inalt si cum iti place sa stai in scaun, e o diferenta enorma intre pozitiile relative ale masinilor intre cazul in care se uita in spate si "potrivesc" stopul prin geam o persoana de 1.85 sau una de 1.52.

In Bucuresti, cand parchezi "la strada", sansele sa gasesti un loc de parcare la care sa-ti ramana mai mult de 1.5m in total sunt destul de mici. Deci trebuie sa te "antrenezi" pe locuri de genul ala si sa-ti gasesti propriile repere, pentru masina si pozitia ta. Retetele merg la scoala de soferi si pentru examen, cand ai masina pe care ti se predau "reperele" si timp suficient; in trafic, cu masini din toate partile si parcate anapoda, te adaptezi.

#21
valecris16

valecris16

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 26.11.2007

View Postexqusit_drunk, on 29 martie 2023 - 19:14, said:

Manevra de parcare laterală diferă de la o mașină la alta în funcție de clasa mașinii și de raza de bracaj. Oricât le-ar place unora să spună că e la fel, una e să parchezi un s-classe și alta e să parchezi un smart.

Am vazut si nu doar unul, ci destule 'smart' cu senzori parcare...Posted Image
Daca scot mana pe geamul de la portiera, pot sa ating peretele/zidul/masina din spate...Posted Image

Asta este parcarea laterala perfecta...

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate