Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Casuta vocala pe roaming

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Dragi colegi, poate reusiti cumva sa ma ajutati voi ca providerul meu (unul austriac) nu imi raspunde la support.

Am o cartela austriaca, cu care pana in prezent puteam vorbi in strainatate cand vroiam si cum vroiam. De 2 zile sunt in Romania, in prima zi am primit un apel si a functionat, dar de atunci si pana acum, oricine ma suna, primeste automat casuta mea vocala, cum ca nu as fii disponibil si un sms ca cineva a incercat sa ma sune.

Eu pot suna pe oricine, oriunde. Din cate imi aduc aminte acum cateva saptamani mi-am scos in eSim din setari si cred ca am si facut niste setari, iar acum poate are efect negativ (dar nu mai stiu ce setari am facut).

Am un iPhone 13 Pro, poate ma ajuta cineva sa ii fac setariile pentru roaming cum trebuie.

Va multumesc in avans.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Daca ai spune si ce provider probabil ar fi mai usor sa te ajute colegii.
Mai bine ai lua legatura direct cu ei, sa verifice in sisteme ce ai facut, posibil vreo redirectionare implicita catre mesageria vocala.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Providerul este A1 dar din Austria cum am spus

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
##002# si apel e codul standard pentru anulare redirectionare apeluri, dar posibil sa nu mearga din roaming sau sa nu suporte operatorul tau din Austria comanda asta.  


Acum nu ai sim fizic sa testezi in alt telefon cu el ? ( fara sa faci nimic altceva inainte )

#5
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Sigur mai ai credit pe ea sau sigur nu ți s-a tăiat accesul la servicii în roaming?
Eu am pățit ceva similar cu A1 BG care îmi tăiase accesul la voce în roaming.

#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Am nelimitat, nu am credit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate