Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Zilieri muncitori necalificati.

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Salut.

Mai exista vreo platforma online sau loc off line in București de unde se pot angaja muncitori necalificați zilieri ?

In cazul meu am nevoie de decopertat (demolat) faianța/gresie + incarcat moloz in saci, demontat parchet, sapat santuri in pardoseala/pereti/plafon (taiat cu flex + spart cu ciocan rotopercutor), e.t.c..

Mersi.

#2
GreatLeader

GreatLeader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 05.09.2022
Urmaresti pe OLX unde scrie echipa de renovare.
Esti atent sa nu dai toti bani inainte.

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,310
  • Înscris: 16.03.2007
nu mai gasesti boschetari morti de foame dispusi sa munceasca toata ziua pe doua chiftele, daca asta cauti.
in schimb e olx-ul plin de echipe pentru lucrari, dar astia te vor taxa bine de tot.

Edited by laffin, 26 March 2023 - 19:13.


#4
GreatLeader

GreatLeader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 05.09.2022
Cauta si da telefon pe olx.

#5
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Nu mersi, OLX-ul este plin de excroci... asta cand raspunde cineva in spatele unei cartele prepaid :)

#6
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,878
  • Înscris: 31.08.2006

 dagobar, on 26 martie 2023 - 19:35, said:

Nu mersi, OLX-ul este plin de excroci... asta cand raspunde cineva in spatele unei cartele prepaid Posted Image

                              Ai dreptate, OLX-ul e plin de "excroci". Bine, totusi, ca nu e plin de escroci.

#7
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Excroci pentru ca sunt exzotici :)

#8
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
La AJOFM/ANOFM, ai întrebat?

#9
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,294
  • Înscris: 08.02.2011
Omul vrea la negru pe 2 lei daca se poate.

#10
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 02.06.2021

 dagobar, on 26 martie 2023 - 19:35, said:

Nu mersi, OLX-ul este plin de excroci... asta cand raspunde cineva in spatele unei cartele prepaid :)

Corect. Cauta lucratori cu macar o diploma de licenta. Degeaba au muschi, daca n.au minte.

#11
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Asadar cineva in stare sa foloseasca in conditii de siguranta o scula electrica de genul flex e mai mult decat un ouvrier necalificat. Daca nu vreti sa-i strangeti dupa 5 minute degetele/jumatate de cap de pe jos. Posted Image

Edited by __Dan__, 26 March 2023 - 21:30.


#12
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 12.09.2021

 dagobar, on 26 martie 2023 - 18:30, said:

Salut.

Mai exista vreo platforma online sau loc off line in București de unde se pot angaja muncitori necalificați zilieri ?

In cazul meu am nevoie de decopertat (demolat) faianța/gresie + incarcat moloz in saci, demontat parchet, sapat santuri in pardoseala/pereti/plafon (taiat cu flex + spart cu ciocan rotopercutor), e.t.c..

Mersi.
Așa cum bine a spus și Dan, tu deja cauți muncitori calificați... nici eu n-am pus mâna în viața mea până acum pe ciocan rotopercutor și nici nu m-aș băga ...

#13
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Un simplu "nu găsești online" era suficient... observ însa ca sunt persoane deranjate de subiect :)
Pana la urma am găsit off line la preturi intre 150-200 RON/8 ore de munca prin cunoștințe.

Din discuțiile avute cu unii dintre ei înțeleg ca au diferite combinații pe delivery sau muncesc full/part time ca operatori pe la firme cu jocuri de noroc...
Așa ca in ziua de azi nu mai vin să lucreze ca muncitor necalificați din cauza ca le este foame la propriu ci mai degrabă pentru ca au nevoie de bani in plus pentru jocuri de noroc, tutun, alcool sau alte vicii.

Oricum se pare ca m-am înșelat... credeam ca astfel de vicii sunt nocive la nivel de societate însa pana la urma vad ca tot au o utilitate... cel puțin pentru mine :)

#14
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,071
  • Înscris: 27.10.2007
Salahori pur si simplu nu prea mai gasesti de mult.
Cineva care a avut nevoie sa sape 50 metri sant, intre 2 stalpi de comunicatii a apelat la ... groparii din cimitir. Altii nu a gasit..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate