Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Zboruri ieftine spre Singapore

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
silviuadam

silviuadam

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.01.2021
A zburat cineva spre Singapore din Cluj sau din Budapesta?
Sunt in cautarea unor bilete mai ieftine spre Singapore. Cea mai ieftina optiune pe care eu am reusit sa o gasesc este: Budapesta - Istanbul - Singapore cu TurkishAirlines, 650-700 eur round-trip.

Sunt deschis si la optiuni cu 2 escale daca diferenta de pret este relevanta.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,721
  • Înscris: 18.12.2007
Daca ai spune si o perioada ar fi mai usor sa iti dam niste recomandari.
Intre timp poti cauta pe flights.google.com sau skyscanner sau alte agregatoare de oferte.

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,494
  • Înscris: 14.08.2007
Te duci cu Wizz in Abu Dhabi din Cluj sa fii cat mai aproape (cel mai ieftin l-am gasit pe o saptamana cam la 700 de lei dus - intors fara bagaje de cala/alte chestii), iar de acolo ai si zbor direct dar poti cauta si alte tipuri de conexiuni. La 700 de euro gasesti direct din Cluj cu Turkish, nu trebuie sa mergi la Budapesta (asta daca nu esti deja undeva la jumatea distantei si iti e tot una la care din ele mergi).

Edited by utopium, 25 March 2023 - 11:18.


#4
silviuadam

silviuadam

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.01.2021
Nu am o perioada anume in care vreau sa merg. Ma orientez dupa preturi si in functie de asta stabilesc perioada.
@utopium. Exact, costa in jur de 700 eur din Cluj. Eu pret mai mic nu am reusit sa gasesc, desi probabil cu anumite combinatii de zboruri e posibil sa existe.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,163
  • Înscris: 13.03.2017
Daca nu zice perioada, tocim tastaturile degeaba Posted Image

Bro' ... pentru Singapore cele mai ieftinache solutii vin de la Turkish Airlines si Qatar Airways

Spor Posted Image

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,843
  • Înscris: 04.10.2007
Cauta Cluj - Doha - Singapore... am gasit eu acum ceva timp la vreo 550 Euro dus intors de persoana.

Acum vad ca cel mai ieftin cu quatar e 964 Euro

Edited by mirel3003, 25 March 2023 - 14:25.


#7
silviuadam

silviuadam

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.01.2021
Cam scumpa combinatia respectiva.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Mergi cu ce ai la Atena.

De la Atena cu Scoot la $400.

#9
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 07.04.2005
Ori mergi pana-n Berlin (cu ce-ti convine), dar probabil tot din Budapesta ai avea Wizz/RyanAir. De-acolo poti merge tot cu Scoot (daca rezisti la 12-13ore pe Dreamliner).

Wizz din Cluj in perioada asta iti zboara doar 1data pe saptamana: dumincia pana in Abu Dhabi. Iar de-acolo cam singura variaanta directa ar fi cu Etihad (cu 2 conexiuni sunt ceva variante).

Zilele astea a avut Wizz ultimul zbor spre Dubai din Cluj (fac pauza probabil iar pana-n toamna). De-acolo erau mai multe variante: PAL, Cebu.

Din Budapesta zboara LOT spre Soul. Poti vedea de-acolo ce varianta ai (in 2022.... erau cam scumpe).

Alternativ, cum ziceau colegii, mergi cu Qatar. Si daca esti ok cu timpul, nu alege escala aia scurta de 55min sau 1.5ore,... ia-o pe aia cu escala mai lunga (in trecut erau 3-4 conexuni/zi). A fost cu 150-200euro mai ieftin biletul asa (dec 2022). Pentru iunie ~960euro dus-intors (CLJ - Otopeni cu TAROM si apoi urmatoarele 2 cu TAROM). Depinde cat de mult ai mai calatorit si daca te resimti dupa ce schimbi fusul orar. La Qatar nu mi se pare asa de obositor, din RO/HU faci 4.5- 5h pana-n Doha, iar de acolo omca ~7h.

Alternativ, daca-ti permite timpul si bugetul, poti sa-ti cauti conexiuni sa ajungi in Kuala Lumpur. De-acolo e un zbor de 1 ora pana-n Singapore. Sunt si o groaza de autobuze zilnice.

Din Cluj cu Turkish pentru luna mai: 350euro dus, 460euro intors (bagaj de cala 40kg, ai si haleala, IFE). Si nu mai ai treaba cu transfer spre Budapesta. Si esti asigurat in caz de probleme cu primul zbor, esti rerutat F.o.C (free of charge) in caz ca-ti pierzi conexiunea (fata de primele variante, daca faci tu combinatii si te trezesti cu prima cursa anulata; atunci pe cardul tau pt noul zbor). Primul zbor spre Istanbul e 1.5h, iar urmatorul ~10h

Initial cand au aparut cursele Cluj --> Istanbul erau doar 2ori/sapt, acuma le-au crescut la 3-4ori/sapt.

Zici ca esti flexibil... asta face bine la buzunar.

PS: Din Budapesta ai mai multe variante sa ajungi in Singapore cu legacy airlines Lufthansa group (LH, Austrian, Swiss), Finnair, AirFrance, Etihad (3escale), KLM, Qatar, Turkish. Ultimele 2 avand cele mai bune preturi (din cautari mele, celelalte aveau cu 200-300euro mai scumpe biletele).
Ai Lufthansa si din Cluj (via Munich cu A350 sau via Frankfurt cu 747-8). Dar nu prea cred ca o sa gasesti la ei sub 1000euro round-trip.

Spor la cautat.

Edited by ghitapg2, 26 March 2023 - 01:05.


#10
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,501
  • Înscris: 07.04.2005
Corectie: Etihad e cu 2escale.

#11
silviuadam

silviuadam

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.01.2021
@ghitapg2 multumesc! unele din variantele scrise de tine mai sus nu le stiam, insa se pare ca dpdv al bugetului, tot varianta cu Turkish Airlines ramane cea mai ok, pentru ca sunt momente in care la putin peste 600 de euro am gasit dus-intors fie din CJ fie din Budapesta.
In restul variantelor scrise de tine, majoritatea se duc spre 800-1000 euro.

#12
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 13.06.2005
Fără legătură...

Manila la 400 euro :)

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate