Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 

Samsung A13 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salutare, ma tot gandesc de ceva timp sa achizitionez modelul acesta, cel cu 4G este destul de slab pentru cerintele mele.
Il detine cineva, cum vi se pare?
Modelul asta la conectivitate are si 4G+?  Cel simplu, fara 5G, am observat ca nu are. Daca pe Google specs-urile arata ca incarca cu 15W, cu un adaptor Samsung Type C - C, o sa duca pana la 25W Fast Charge macar?

Am vazut ca nu mai este niciun alt topic legat de acest model.

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Am văzut un A13, merge greu.

#3
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Este un telefon foarte bun, depinde la ce-l folosesti, daca este doar pentru convorbiri, o navigare pe net sau un Facebook, e ok. Nu te astepta ca sa te joci pe el.

#4
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Va  scadea pretul dupa ce apare Pixel 7a in urmatoarele 2-3 saptamani.
Nu ma grabesc nici eu sa iau A54, studiez inca cea mai buna combinatie pret/performanta.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pentru jocuri, ci pentru tasking obisnuit, insa ma intereseaza cel mai mult la semnal cum este, suporta 4G+? Varianta 4G nu suporta, desi are chipset compatibil, insa Samsung nu prea vor sa ii dea enable prin updates.
Stau intr-o zona unde e semnalul foarte slab si abia cu 4G+ imi intra pe internet.
L-a detinut/il detine cineva? Ceva pareri?

#6
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 03.05.2006
Nu mai deschid alt topic, deoarece modelul este extrem de asemanator cu A13 4G. Am primit in custodie de la serviciu un A14 4G, modelul A145R/DSN. Are Mediatek Helio G80, procesor pe care l-am mai avut prin 2021 pe un Redmi 9. A14 NU suporta 4G+ cu niciun operator din Romania, am incercat cu toate cartelele personale. E clar ca Samsung pur si simplu nu a activat din software posibilitatea de Carrier Aggregation. Pe Redmi 9 functiona CA-ul, procesorul o suporta inca de acum 2 ani. Samsung sunt pur si simplu nemernici, sa nu ofere clientului experienta completa. Si toate astea la un pret mai mare decat un Realme/Oppo/Redmi care stie si 4G+, si 5G

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate