Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Carduri virtuale pentru plati

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,609
  • Înscris: 13.03.2005
Știu, chiar mai multe carduri virtuale poți avea la ING, că eu le am.

#38
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postwertyck, on 18 martie 2023 - 21:42, said:

Știu, chiar mai multe carduri virtuale poți avea la ING, că eu le am.

    In 2019 nu aveau. A trebuit sa deschid doua conturi si mutam banii din primul (pe care nu il foloseam decat sa tin banii in el) in al doilea. Si plateam la pos sau pe internet cu cel in care transferam bani in functie de cat voiam sa cheltui. Nu stiu daca erau banci care ofereau carduri virtuale in 2019, dar parca erau din cate imi aduc aminte.

#39
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,609
  • Înscris: 13.03.2005
Eu am cont ING din 2007, ca și cont pentru salariu, și ulterior am ales să îmi deschid conturi bancare la acele bănci și fintech-uri care îmi oferă cat mai multe din necesitățile mele bancare Gratuit. Am fost conștient că niciuna nu îmi poate satisface nevoile 100% și gratuit. Dar am păstrat conturile bancare la băncile care aveau un atu, și nu era nevoie să plătesc lunar abonament pentru aceasta.
Cardurile virtuale ING Bank nu au taxe de emitere sau administrare și pot fi atașate oricărui cont de lei sau euro, în funcție de preferințe. Ele sunt disponibile în Home'Bank începând cu 23 august 2021.

Edited by wertyck, 18 March 2023 - 23:09.


#40
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021
In anii '90 dura aproape un an sau poate si mai mult pana sa ajunga si la noi un produs lansat in SUA sau in alte parti.
  Odata cu trecerea timpului s-a redus aceasta perioada, ba chiar unele produse s-au lansat in Romania.
  Nu la fel stau lucrurile cu cardurile virtuale. In SUA de ex am vazut ca se foloseau inca de prin 2009 daca imi aduc bine aminte. Poate chiar mai devreme dar nu stiam eu.

#41
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,609
  • Înscris: 13.03.2005
Primul card uau pentru mine a fost cardul Taifun, pentru plăți pe internet... Inclusiv card virtual

http://www.referateo..._1261559688.pdf

L-am avut în toamna anului 2002.

Edited by wertyck, 18 March 2023 - 23:43.


#42
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postwertyck, on 18 martie 2023 - 23:51, said:

Primul card uau pentru mine a fost cardul Taifun, pentru plăți pe internet... Inclusiv card virtual

http://www.referateo..._1261559688.pdf

L-am avut în toamna anului 2002.

   N-am avut dar mi se pare ca a avut un prieten prin 2003-2004. Am vazut ca s-a vorbit despre el si pe forum in perioada aceea

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate