Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Samsung Galaxy S23+

  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#37
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Ani de zile am așteptat cu toții Dragonul. Părerea mea este să uiți de Exynos. Acum avem autonomie, nu mai avem căldură...e păcat!

#38
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.sammobil...hardware-issue/

#39
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Este varza pe foto din cauza acestei probleme. Si cer cu nesimtire 1.100 EUR pe tigaie, incredibil.

#40
gabu91

gabu91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 28.11.2009
Eram tentat sa-l cumpar trecand astfel de la un S23+ iar motivul pentru care voiam Plus si nu U este designul, mai mic telefonul. Dar dupa ce vad problema de focusare atat pe foto cat si pe video este de evitat.

Acum sunt curios daca sunt unii sau toti cu S23+ ca poate sunt doar cateva cazuri izolate si daca la S23U se intampla la acelasi lucru.

Atasez de pe gsmarena aceiasi problema photo/video/low light photo (foto + video au aceiasi problema)

Ce este interesant e ca pe low light problema nu se intampla, ma duce cu gandul ca este corectat de AI fiind prezent in fotografiile intunecate.

Attached Files



#41
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Nu sunt cazuri izolate, conform unor sondaje de pe net, cred ca peste 70% au problema, desi eu inclin sa cred ca problema exista la toate aparatele, a fost si la s22 - sunt aceleasi lentile. Ultimul update major a redus mult din problema, deci este mai greu de observat, dar ea exista. Plus ca deformeaza mult camera principala... Asta e, am vrut Samsung, mi-am luat belea...

#42
gabu91

gabu91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 28.11.2009

View Postgeo741, on 02 mai 2023 - 17:17, said:

Nu sunt cazuri izolate, conform unor sondaje de pe net, cred ca peste 70% au problema, desi eu inclin sa cred ca problema exista la toate aparatele, a fost si la s22 - sunt aceleasi lentile. Ultimul update major a redus mult din problema, deci este mai greu de observat, dar ea exista. Plus ca deformeaza mult camera principala... Asta e, am vrut Samsung, mi-am luat belea...
pai... daca inca este vizibila problema de ce nu incerci sa-l trimiti la garantie? daca nu il poate repara in 2-3 incercari stiu ca sunt obligati sa-ti returneze banii / ofere altceva in schimb, asta daca si ai un alt telefon ca backup

mare pacat ca imi place la nebunie designul si se simte ca o manusa.

cumva imi poti spune daca aceasta chestie se aplica si la S23+? este vorba ca atunci cand faci zoom sa nu apesi sa faci focus ca sa se vada mai bine datorita AI-ului (cel putin asa am inteles)

#43
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Pentru ca Samsung spune ca asta nu e o problema, ci e un feature, un beneficiu, efectul de adancime! (din ce am mai vazut pe aici si pe forumuri din afara). E o camera proasta si alta nu au.... Dar cum sa le demonstrez eu ca nu au dreptate??
Legat de zoom si focus, chiar nu am observat chestia asta, nu stiu ce sa-ti raspund. Si da, e pacat pentru ca ar fi fost un telefon excelent daca era si camera ok...

Edit: cica ar mai scoate niste update-uri in mai-iunie pentru camera...

Edited by geo741, 03 May 2023 - 16:15.


#44
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Eu voi ramane cu S23 plus cel mai probabil chiar daca nu resolva problema. Sunt prea multe plusuri care ma fac sa ii iert.

E foarte compact, autonomia excelentă, 512 stocare...imi place si design-ul minimalist necurbat iar in primul rand suportul software si integrarea cu alte produse Samsung (pe care le folosesc)

E enervant cu blur-ul dar e observabil doar la chestii text luate de aproape, la mine nu e asa mult precum la colegi dar tot este.

Solutia cand scanez documente este sa fac cu cea telefoto si ies super ok, cu zoom 3x, ies chiar mai bine.

Per total camera nu este varza, face poze foarte bune, doar text mult la apropiere creeaza probleme.

Daca pentru voi conteaza pozele enorm, puteti duce telefonul de cateva ori in garantie iar dupa acees faceti plangere la institutiile care se ocupa de problemele consumatorilor.



#45
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
Da, si asa mai trece un an de zile... Este varza, blur, deformari , culori exagerate, etc...

#46
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
De ce este mai ieftin cu 1000 de lei pe quickmobile?

#47
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Fiindca sunt aduse de prin Taiwan si n-au garantie oficiala Samsung.Daca in Romania se lansa S23 pe exynos atunci snapdragonul prin QM era mai scump.

#48
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Mi se par incredibil de scumpe și pe olx. Nu gasesti sub 4000. M-am uitat pe graficul prețului lui S22 plus și se vedea o scădere in iunie. Sper să fie așa si la S23 plus

#49
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Am trecut de la P30Pro, pe care il aveam de peste 3 ani deja, la S23+ si dupa circa 2 saptamani de utilizare pot spune ca sunt multumit
- camera, in conditii de lumina naturala, face poze excelente, peste p30 pro, dar la interior nu ma impresioneaza..nu vad diferente mari intre ele. Video nu am testat foarte mult, cateva filmulete la cei mici, care arata foarte bine, oricum nu sunt expert in domeniul asta, spun din ce se vede asa la prima vedere.
- din punt de vedere al fluiditatii nota 10, nu am observat sa agate pana acum deloc, e primul meu telefon care se misca impecabil
- ecran superb il tin pe 120Hz si se vede diferenta de fluiditate fata de p30 pro care a ramas in familie, nu as mai putea reveni la 60hz
- bateria, aici chiar impresionat, cam in aceleasi conditii de utilizare, e peste p30 pro in vremurile lui de glorie, care a fost campion la acest capitol( si inca se tine bine cu cca 6 aore SOT). Dar S23+, dupa perioada de invatare, tine cca 8 ore SOT pe date 4G. Pe wifi duce spre 10 ore de SOT la modul meu de utilizare!
- Semnal ok, calitate convorbiri foarte buna cu apel volte si wificall activ.
Si la mine se manifesta acea problema, dar nu foarte rau, cand fotografiez de aproape documente.. o zona apare incetosata.
Poate se remedieaza cu urmatoarele updateuri.
Per total multumit de achizitie
Si un print cu bateria 4G exclusiv

Attached Files


Edited by sorin8181, 19 May 2023 - 22:41.


#50
androida7

androida7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 26.09.2007
Camera telefonului mi se pare jenanta si mult sub modelul anterior de pe care vin (S10+). Poze ies arse, cele in lumina putina au foarte mult zgomot, focusul lasă de dorit, iar de culori .. nu mai zic nimic. Nu pot din pacate sa atasez poze scriind de pe telefon

Edited by androida7, 25 May 2023 - 11:43.


#51
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 17.04.2006
Samsung is working on a fix for blurry photos from the Galaxy S23 and S23+

https://www.gsmarena...-news-58753.php

#52
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007
Mi-am comandat azi un S23+ si voiam sa stiu daca aveti experiente cu eSim-ul de Digi in el. Sunt ceva probleme?
Ideea este ca vreau sa pun Digi ca eSIM si sim-ul fizic de càpsunar in slotul fizic si sa nu ma pomenesc ca plec cu el din RO si face probleme.

Multumesc!

#53
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.sammobil...CQh5dZJEMdnR8Ok

#54
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
A venit si la mine, pe s23+, updatule de peste 2 Gb. I-am dat sa se instaleze pe timpul noptii. Dimineata i-am dat clear cache din recovery, din cazuza ca am tot citit ca au aparut diverse probleme la utilizatori.
Am facut cateva poze de curiozitate si nu am vazut diferente majore. Oricum nu sunt expert in fotografie.
Ce am observat insa este ca sot-ul nu este conotrizat corespunzator..cel putin asa cred. Statusem destul de mult pe telefon dimineata si la un moment dat imi arata sot 56 de minute si bateria 90%. Mai mult ca sigur il folosisem mai mult de o ora, insa asta imi arata. Apoi am mai folosit vreo 15-20 de minute telefonul, cand ma uit sot tot 56 de minute arata, bateria 89%. Posibil sa fie o problema cu contorizarea ecranului cel putin asta am observat la mine.
In rest telefonul se misca impecabil si nu se incinge mai rau fata de versiunea anterioara

Edited by sorin8181, 05 July 2023 - 11:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate