Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Platforma de streaming TV5MONDEplus este disponibilă acum și în limba română.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Platforma de streaming TV5MONDEplus este disponibilă acum și în limba română

TV5MONDE, cea mai mare televiziune în limbă franceză din lume, urmărită de peste 421 de milioane de gospodării din toată lumea, lansează în România platforma sa de streaming cu interfață și subtitrare în limba română.

Link: https://www.economic...ana_654383.html

Pana la Canal+ , bun si TV5 pentru inceput Posted Image

#2
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,596
  • Înscris: 23.12.2010
Mi-am facut cont, pe website am limba romana si la interfata si la subtitrari iar in aplicatia pt tv Samsung, nu am limba romana Posted Image

#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Este gratuita?

#4
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 03.01.2019

 a_d_y, on 15 martie 2023 - 19:59, said:

Este gratuita?
Da.
Eu nu am făcut cont și am început un serial.
Nu e strălucit... tocmai de aceea e gratis

Edited by BogdanI33, 15 March 2023 - 20:01.


#5
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005

View Postfab1an, on 15 martie 2023 - 19:20, said:

Mi-am facut cont, pe website am limba romana si la interfata si la subtitrari iar in aplicatia pt tv Samsung, nu am limba romana Posted Image
Nu toate producțiile au și subtitrarea in limba română.

#6
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Eu am instalat aplicația pe telefon și google Chromecast (Android tv) fără să îmi fac cont sau să mă loghez. Într-adevăr, unele filme sunt titrate în limba română, altele nu. Am încercat să urmăresc strumfii și nu este subtitrat serialul. Per ansamblu e ok, fiind gratuit. De pe telefon am dezinstalat aplicația, pe web in nici un caz, e suficient pe Chromecast.

#7
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Fac si eu un mic review acestei platforme de streaming...

Din punct de vedere cultural este un tezaur acesta plaforma, o munca de sisif in slujba culturii franceze si francofone in general de catre televiziunea publica francez, totul realizat cu un profesionism exemplar. Am si vizionat un serial interesant: Duel au Soleil (nota 7,3 pe IMDB) a carui actiune se desfasoara numai in Corsica, fiind si unul dintre motivele pentru care m-am uitat la acest serial, mi-a placut ambientul si modul in care este prezentata atmosfera local, fiind un loc cu o cultura aparte pe harta Frantei.

Mi-am instalat aplicatia pe box-ul Android TV pe care il folosesc (Homatics Box R 4K Plus), inca nu mi-am facut user dar o folosesc asa si o sa imi fac si user. Pe Andoid TV are subtitrare in limba romana, se misca foarte bine aplicatia, este foarte simpla si eficienta. Am recomandat-o si unui amic care si-a instalat-o pe un TV Samsung din 2017 sau 2018 si aici intervine surpriza: pe Samsung Smart TV aceasta aplicatie nu ofera subtitrare in limba romana, doar pe Android TV.

As dori si alte reviews, de la alti utilizatori care au testat pe cele doua tipuri de device daca au intampinat aceeasi diferenta.

Seriarul de desene animate Strumfii nu are nici pe Android TV subtitrare de nici un fel.

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,870
  • Înscris: 25.01.2007
mai degraba locul topicului e https://forum.softpe...adio-tv-legale/
nu pare sa ramana o simpla stire.

#9
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Cu siguranță ai ce vedea. Eu personal nu sunt mare iubitor al limbii franceze dar .... am dat de câteva filme bune 😊

#10
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Din păcate, la mine pe un televizor Samsung seria MU din 2017 aplicația nu funcționează.

Orice video aș încerca să redau, apare direct mesaj de eroare: ”A problem has occurred. Network problem”. Bineînțeles că nu este nici o problemă de rețea, toate celelalte aplicații din televizor funcționează fără probleme. Am încercat pe un alt televizor (tot seria MU) din altă locație și e aceeași problemă.

În meniul pentru selectarea limbii, lipsește limba română, în schimb apare o opțiune denumită ”undefined”, care, dacă e selectată, interfața e afișată tot în franceză.

Culmea e că am instalat-o mai demult când nu avea interfață în limba română și atunci a funcționat. Am trimis un mesaj la suport dar nu am primit nici un răspuns până acum. E păcat că nu încearcă să remedieze problemele semnalate, mai ales că au depus totuși un efort să o traducă în limba română.

Attached Files



#11
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2012
Ai incercat sa dezinstalezi aplicatia actuala si sa instalezi TV5MONDEplus ultima versiune?

#12
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Da, am dezinstalat aplicația și am reinstalat-o, însă problema a rămas. În smarthub-ul Samsung e disponibilă doar versiunea 1.0.1, cel puțin pe varianta de Tizen de pe televizoarele din 2017.

Mai există o aplicație TV5Monde (fără Plus) pe Samsung cu canalul TV live și câteva emisiuni în reluare, cu subtitrare doar în franceză și engleză. Aceasta funcționează. Cealaltă, TV5MONDEplus nu vrea nicicum.

Edited by amic, 14 April 2023 - 22:05.


#13
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,736
  • Înscris: 20.10.2015
Ia un Google Chromecast 4K și ai scăpat de problema.

#14
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022
E misto plarforma; chiar daca nu stii limba franceza; in 6-12 luni o inveti cat  de cat. Si pe televiziuni cum ar fi euronews vad ca au o tactica care probabil aduce economii dar face mai usor sa inveti franceza; subtitreaza emisuni fie in franceza fie in engleza.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate