Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Masina mica de oras

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#37
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
ti-am dat pm, daca vrei o Corolla 2019 hibrid da-mi un semn.

#38
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.11.2012

View PostNikoroB, on 10 martie 2023 - 15:10, said:

Ai citit dar din pacate n-ai inteles. Ok, sumarizez. Am in vedere una dintre variantele pe care le-am mentionat initial. Fiecare cu plusuri si minusuri. Drivetest nu se poate face fiindca nu exista masini, deci trebuie luat in orb. Are cineva vreo masina dintre alea de mai sus sa-mi spuna cum se comporta, cum e insonorizarea si cum se simte masina? Cei care fac review adesea sunt platiti si trec usor cu vederea chestiile deranjante.
E atat de simplu.

Daca dumneata consideri ca nu am inteles, nu va contrazic.

Dar va sfatuiesc cu tarie sa luati legatura cu Vlad Micsunescu de la Atelierul de Detailing de pe Youtube care prezinta foarte detaliat masinile
El sigur o sa va ofere cel mai bun sfat in alegerea masinii potrivite pentru dumneavoastra

#39
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postchitsro, on 10 martie 2023 - 15:23, said:

ti-am dat pm, daca vrei o Corolla 2019 hibrid da-mi un semn.

View PostNikoroB, on 10 martie 2023 - 11:22, said:

2. Noua sau SH: noua
(...)
De asemenea, nu ma intereseaza masini cu CVT.

View Postpateu_98, on 10 martie 2023 - 15:27, said:

Dar va sfatuiesc cu tarie sa luati legatura cu Vlad Micsunescu de la Atelierul de Detailing de pe Youtube care prezinta foarte detaliat masinile
El sigur o sa va ofere cel mai bun sfat in alegerea masinii potrivite pentru dumneavoastra
O sugestie excelenta, multumesc! O sa-i dau un mesaj.

#40
chitsro

chitsro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 26.10.2011
ma scuzati atunci, vezi ca la Toyota Corolla benzina manuala era destul de bun pretul, 18.000 noua.5

edit: am vazut ca vrei doar manuala, am in familie o corsa automata cu cutie cu convertizor, schimba foarte ok, eu asta iti recomand.

Edited by chitsro, 10 March 2023 - 16:02.


#41
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Corsa este cumva modelul nou, sau cel vechi cu 1.4 aspirat?

#42
DCC08

DCC08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.08.2022
208 îmi place și bănuiesc ca nu degeaba este cea mai vândută masina din Europa. Corsa este practic aceeași masina și bănuiesc ca este mai ieftina. Din lista ta as mai merge pe i20 pentru garanție. Garantia este direct proporțională cu încrederea producătorului în calitatea fabricației și fiabilitatea mașinii.

#43
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Opel Corsa C

#44
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
De Yaris nu te apropii?

#45
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View Postpopadanut1997, on 11 martie 2023 - 04:09, said:

Opel Corsa C
Asta mai are un pic si devine autovehicul istoric.

View PostTarzy, on 11 martie 2023 - 07:09, said:

De Yaris nu te apropii?
Nu...

View PostDCC08, on 10 martie 2023 - 20:23, said:

208 îmi place și bănuiesc ca nu degeaba este cea mai vândută masina din Europa. Corsa este practic aceeași masina și bănuiesc ca este mai ieftina. Din lista ta as mai merge pe i20 pentru garanție. Garantia este direct proporțională cu încrederea producătorului în calitatea fabricației și fiabilitatea mașinii.
I20 se pare ca nu (prea) mai este pe nicăieri și comenzi nu se mai fac.
208/Corsa sunt ceva pe stoc. Trebuie sa ma duc sa vad poate poate o fi vreuna pentru test.

Edited by NikoroB, 11 March 2023 - 09:14.


#46
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,755
  • Înscris: 12.08.2008
Nu stii ce pierzi ! Yaris e o masina versatila te asigur ca asa urata e cea mai buna in oras si autostrada, HEV.. e doar o masina MICA !
Eu acum asi evita orice cutie cu ambreiaj si mai ales cu convertizor.. Tot mai buna e -CVT Posted Image

Edited by mihaiC1, 11 March 2023 - 09:26.


#47
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Ma bucur pentru tine. La inceput credeam ca esti trol, dar de fapt asa cred ca esti tu, mai special. Poate nu-i neapărat vina ta, dar iti mai zic o dată sa-ti iei jucăriile si sa te duci in altă parte!

#48
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,755
  • Înscris: 12.08.2008
Esti ancorat in trecut..  dar esti depasit/ ignorant TOTAL  ! Tu ramai la JUCARII Posted Image

#49
DCC08

DCC08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.08.2022

View PostmihaiC1, on 11 martie 2023 - 11:53, said:

Esti ancorat in trecut..  dar esti depasit/ ignorant TOTAL  ! Tu ramai la JUCARII Posted Image

Intr-un fel îți înțeleg înclinația spre Toyota pentru ca de curând suntem posesori de Rav4 care în opinia mea este o mașină excepțională cu excepția antifonarii precare la viteze de autostrada. Dar NikoroB are niște fixuri (cum avem toți dealtfel) și trebuie sa i le respectam, fara nicio urma de sarcasm sau ironie. Mie unuia, în afara de Dacia, îmi place câte ceva la toate mărcile. Dacă nu as fi avut motivele mele obiective sa imi iau Kia Xceed m-as fi uitat și în curtea Peugeot de exemplu.

#50
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
In altă ordine de idei, vad ca e un polo pe stoc la tg Mureș cu o "reducere" consistenta. Sa-i sun luni sa vedem ce si cum. Daca ar fi fost rosu ar fi fost perfect.

#51
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.11.2012
@NikoroB, ai luat legatura cu Vlad Micsunescu de la Atelierul de Detailing de pe Youtube ?

Omu ala chiar stie multe despre masini si e foarte impartial cand vorbeste despre masini
E singuru care iti poate da sfaturi la obiect care masina ti s-ar potrivi tie

Aicea pe Forum oamenii isi spun parerea despre ce masini le plac lor, nu ce ti s-ar potrivi tie
Deci nu te grabi sa cumperi o masina acum si ia legatura cu omu ala prima data

#52
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Inca nu, fiindcă n-am conturi pe social media si in afara de Youtube nu stiu cum as putea sa-i scriu.

#53
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.11.2012
Da, nu stiu ce sa zic
E singuru meu sfat care ti-l recomand
Ia legatura cu omu ala ca sigur te ajuta sa iti alegi cea mai potrivita masina pentru tine
A mai ajutat si pe alti oameni, i-au multumit in comentarii pe Youtube pentru ajutor

#54
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Da, o sa reusesc eu cumva sa dau de el.

Ideea cu VW e ca daca accesez sistemul lor de finanțare, reducerea extra pe care-o dau upfront cam acopera valoarea dobanzilor, ceea ce e extrem de interesant.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate