Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Innoire Pasapoarte

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,383
  • Înscris: 28.10.2018

View Postcorinadaniela, on 09 martie 2023 - 13:34, said:

Nope, nu m-am uitat la ip,

Moderatorii/Adminii parca nu mai au acces la aceasta informatie (adresa IP) de cand cu GDPR. Informatia este stocata dar nu se acceseaza decat la solicitarea autoritatilor.

#20
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007
Am fost eu acum o luna , este liniste, pace si armonie , toata lumea are timp, este amabila inclusiv cu prunci urlatori. Stai sa vezi de la sfarsitul lui aprilie , zici ca a dat strechea in toti.
Asa ca nea ceasca, fa-ti programare acum si rezolva situatiunea

#21
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,518
  • Înscris: 02.09.2006

View PostNeaceasca85, on 09 martie 2023 - 11:20, said:

Salutare,

pe 18 iulie 2023 trebuie sa plec in Turcia si in 4 iulie pasapoartele al meu si al mamei expira. Ce e de facut?

Se spune ca la momentul intrarii in Turcia trebuie sa fie minim 6 luni de valabilitate ale pasapoartelor in avans.

Cand trebuie sa ma programez? Mi se spune ca cel tarziu in iunie, apoi se aglomereaza prea rau.
  Este totusi aproape imposibil ca un adult, cu serviciu, care stie sa umble pe internet sa puna o asemenea intrebare! nu exista alt motiv in afara de cea deschiderea de topicuri la misto, de plictiseala, precum un alt personaj celebru!

Du-te si schimba pasaportul cit mai repede, nu fa economie de 2 luni la valabilitate, nu stii ce poate interveni!

#22
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Fiecare cauta pe internet ce il pasioneaza si lucrurile la care se pricepe. Chestiile birocratice de genul asta mereu imi scapa.

#23
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,625
  • Înscris: 13.03.2005
Acum pasaportul simplu electronic biometric se elibereaza cu valabilitate de 10 ani,deci nu vad cum te vor ajuta economisirea celor 2 luni. Daca insa vrei, poti intra acum pe platforma cu programari online pasapoarte  si sa faci planificarea schimbarii pasaportului, in primele zile din mai, sa  ai timp sa-l primesti pe cel nou

Edited by wertyck, 10 March 2023 - 12:11.


#24
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,277
  • Înscris: 24.11.2002

View PostNeaceasca85, on 10 martie 2023 - 12:08, said:

Fiecare cauta pe internet ce il pasioneaza si lucrurile la care se pricepe. Chestiile birocratice de genul asta mereu imi scapa.
Ce e birocratic in cauta pe google pasapoarterte online, dai click pe primul link, completezi cateva date(nume, prenume, nr telefon si adresa de email) si alegi Olt si alegi zilele si ora?
Confirmi pe email pe rezervarea si gata.
Attached File  rezervare_neaceasca.PNG   141.66K   15 downloads

Astept si topicul cu ce acte ai nevoie si cat e si unde se plateste taxa.

#25
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,625
  • Înscris: 13.03.2005
Da, și de ce se pot plati taxele de pașaport, pe ghișeul.ro , fără să am cont la ei....

#26
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Platesti la un automat CEC si ai scapat de griji.

Daca se putea plati direct la ghiseu cu cash/card, as fi dat nota 10+ serviciului de pasapoarte. Asa, primeste 9.8/10.
Poti urmari direct din platforma starea emiterii pasaportului. Cand apare ghiseu, poti merge sa il ridici. Mi se pare putin SF pentru RO.

Edited by pasilla, 10 March 2023 - 17:12.


#27
Danidiiiii

Danidiiiii

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.03.2023
Am eu cap patrat sau ceva nu iese bine? Din ce citesc, pasapoartele deja sunt expirate la data plecarii. Nu mai au 5-6 luni.
Si daca le schimbi acum, ce are?
Le ai si te incadrezi cu 10 ani in limita, nu doar cu 6 luni.

#28
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,277
  • Înscris: 24.11.2002

View Postwertyck, on 10 martie 2023 - 17:04, said:

Da, și de ce se pot plati taxele de pașaport, pe ghișeul.ro , fără să am cont la ei....
Da, oare aici pentru ce se plateste?
O fi nasol ca pe ghiseul.ro se poate plati doar cu cardul.

#29
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
M-am programat pe 12 aprilie in miercurea mare. Spovedanie la pasapoarte. Posted Image

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Am anulat-o pe aia din 12 aprilie si am reprogramat pe 04 mai, astazi, platit ieri la CEC Bank la un terminal de plati, astazi prezentat la programare, pozat si semnal, ies pasapoartele pe 11 mai.

#31
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cel tarziu pe 11 mai. Cred ca luni 8 mai le ai la ghiseu.
Poti urmari aici statusul.

Edited by pasilla, 04 May 2023 - 12:51.


#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Cerere aprobata.

#33
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cand vezi acolo Ghiseu, poti sa mergi sa le ridici. Sa ai la tine bonul primit si CI-ul. Sa tii minte cum ai semnat pe cerere :)

#34
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,834
  • Înscris: 15.08.2014
CI e suficient. Nici nu stiu despre ce bon vorbesti, facut pasaport nevestei mele pe 27 aprilie. In 7 zile a fost la ghiseu. In 2020 si 2021 veneau acasa ptin posta,pacat au scos treaba asta
Pt plata pe ghiseul.ro nu trebuie sa ai cont la ghiseul.ro.

CI e suficient. Nici nu stiu despre ce bon vorbesti, facut pasaport nevestei mele pe 27 aprilie. In 7 zile a fost la ghiseu. In 2020 si 2021 veneau acasa ptin posta,pacat au scos treaba asta
Pt plata pe ghiseul.ro nu trebuie sa ai cont la ghiseul.ro.

#35
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Am si ridicat pasapoartele saptamana trecuta. Cu buletinul si atat. Inca o semnatura electronica. Problem solved. Posted Image

#36
legalmente

legalmente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.06.2023
Acum poti sa dai informatia mai departe despre parcursul tau cu pasapoartele...o nimica toata..vacanta faina la turci Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate