Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Probleme vizionare dvr pe alt wifi (port forwarding)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ionutfg

ionutfg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.02.2009
Salutare! Am cumparat un Dvr TVT ceva model mai vechi dar functional si nu reusesc orice setari i-as face sa il fac sa functioneze si cand sunt plecat de acasa(date mobile sau alt router wifi).Cat sunt conectat pe routerul de acasa totul este ok si imi vede dvr-ul online.Ca si aplicatie folosesc superlive plus pe android.Am incercat in fel si chip si sa ii dau ip-uri manuale si tot felul de nebunii dar nimic concrect.Am pierdut aproape toata ziua incercand sa ii dau de cap..Routerul este un HG8143A5 iar providerul este digi.Atasez si niste poze cu setarile din dvr desi nu cred ca aici este problema... Pareri ? Am gasit pe internet ceva setari dar in meniul respectiv exista functia NAT si qr code

Attached Files



#2
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
eu cred ca e normal pentru ca digi are ip dinamic. se poate setat din contul dvs un ip fix cred. mai asteptati pareri

#3
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Cauta Port forwarding Huawei HG8143A5.Sunt explicatii in romana, una din pagini descrie chiar si procedura pentru camere video.

#4
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Ce IP extern ai?

#5
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006

View PostDon_Costica, on 06 martie 2023 - 19:57, said:

Ce IP extern ai?
De ce - vrei să-i verifici/testezi camerele?

@inițiator: pentru port forward contează ce fel de IP are routerul și astfel vezi mai întâi ce IP îți zice routerul că le are pe wan și pune aici doar primele două grupuri din acel IP. 123.456... Pe wan și nu pe lan. Routerul propriu din casă la care este conectat acel dvr.

#6
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

View PostRavy, on 06 martie 2023 - 20:05, said:

De ce - vrei să-i verifici/testezi camerele?

Nu, in ignoranta mea nici nu-mi trece prin cap ca ar putea avea un IP de tip CGN.
Nici nu stiu ce-i ala, asa ca imi cer iertare de interventie, las savantii sa se ocupe.

#7
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Daca are CGN s-a termionat povestea. De fapt daca nu are astazi poate sa aiba maine si tot asa.

#8
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006

View PostDon_Costica, on 06 martie 2023 - 20:17, said:

Nu, in ignoranta mea nici nu-mi trece prin cap ca ar putea avea un IP de tip CGN.
Nici nu stiu ce-i ala, asa ca imi cer iertare de interventie, las savantii sa se ocupe.
Puteai cere doar primul grup (sau primele 2 sau 3) din acel IP... Dar hai să facem miștouri de cei care cer ajutorul aici pe forum, right?

#9
ionutfg

ionutfg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.02.2009
O sa verific maine legat de ip extern..M-am uitat astazi dar sincer nu mi l-am notat nicaieri iar acum sunt la servici..Nu avea ce verifica la momentul de fata intrucat pana nu vad totul functional nu ma apuc sa intind cablurile si sa montez camerele.Efectiv astazi am bagat una de proba cu 1 m de cablu si 2 mufe video balun dar daca am vazut ca m-am impotmolit am abandonat pentru ziua de maine.Sper totusi sa ii dau de cap

#10
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 12.02.2005
Intra in contul DIgi la -Serviciile mele, alege rubrica DNS dinamic si seteaza un subdomeniu acolo. Apoi trebuie sa faci port forwarding pe portul 80. Dar iti recomand sa modifici portul http, alege altul si fa port forwarding pe noul port. Port forwarding se face in router.

In aplicatia SuperLive Plus adauga manual un server, alege in loc de numar de serie sa te conectezi prin IP/domain name si completeaza acolo subdomeniul .go.ro ales din contul Digi si portul modificat mai sus.

Nota: dupa ce setezi DDNS-ul in contul Digi, asteapta 15 minute si da un restart la router.

Daca ai nevoie de ajutor cu port forwarding-ul pune aici print screen cu pagina din router.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate