Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

problema incarcare samsung a13 5G

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Salutare, am si eu o problema destul de ciudata cu un telefon samsung a13 5G, achizitionat anul trecut prin octombrie. Problema a aparut dintr-o data, am bagat telefonul la incarcat si surpriza nu incarca, l am sucit pe toate partile si nimic, am incarcator samsung original cumparat din altex. M am gandit inital ca e de vina cablul sau chiar adaptorul, asa ca am mai incercat cu alte 2 incarcatoare tot samsung originale si surpriza nici cu acestea nu incarca, am testat de asemenea si incarcatorul meu pe alte telefoane si incarca.
Am suflat si sters  telefonul crezand ca s a depus praf dar in zadar, asa ca m am dus astazi intr un magazin altex cu telefonul si le am explicat situatia, cei de acolo l au incercat cu un incarcator hama fast charge dar port usb si surpriza incarca...initial am cumparat alt incarcator original cu cel de acasa la sugestia angajatului, dar a trebuit sa il dea retur pe motiv ca nu incarca nici cu acesta, am luat la schimb un hama si cu acesta incarca...nu am reusit sa il dau la garantie neavand factura la mine[ fiind achizitionat online] si cum aveam nevoie urgenta de telefon zilele astea am decis sa pastrez incarcatorul hama sa il incarc pana ma duc sa il trimita in service.
Ce ar putea avea din moment ce telefonul incarca cu un incarcator hama usb-typeC, iar cu un incarcator samsung  typeC-typeC nu?

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Il duci tu la garantie, dar mufele nu prea fac obiectul garantiei de obicei.

#3
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 24.07.2022
in ce tara e fabricat?

#4
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

 Punter, on 05 martie 2023 - 18:30, said:

in ce tara e fabricat?
vietnam

 modoran, on 05 martie 2023 - 18:28, said:

Il duci tu la garantie, dar mufele nu prea fac obiectul garantiei de obicei.
clar un defect are in interior,. nu e de la incarcator

#5
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021
Nu mă speria frate că eu tot modelul ăsta îl am Posted Image  dar știu că nu sunt 5G cele din seria A13... sau cel puțin al meu nu știe 5G

#6
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

 Comandorul, on 05 martie 2023 - 19:20, said:

Nu mă speria frate că eu tot modelul ăsta îl am Posted Image  dar știu că nu sunt 5G cele din seria A13... sau cel puțin al meu nu știe 5G
ba da este si 5g, difera camera daca mi aduc bine aminte al meu are 5mpx pe fata, si 50mpx pe spate,. dar are 5G. celalalt are 4g dar are camera frontala de 8mpx, si cea de pe spate 50mpx...sunt asemanatoare dar al meu are 5g.
modelul acesta il am eu https://altex.ro/tel...pd/SMTA135G1BK/

Edited by CostyNn96, 05 March 2023 - 19:25.


#7
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Dupa ce dai restart la telefon, se incarca? Ai incercat?

#8
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

 mercur68, on 05 martie 2023 - 20:03, said:

Dupa ce dai restart la telefon, se incarca? Ai incercat?
da,am incercat tott. inclusiv resetare generala si degeaba...problema e clar undeva la mufa din telefon....sau cel putin asa cred, asa cum am scris am fost la altex si mi au incercat si incarcatorul meu care e perfect functional si alt incarcator identic ambele capete typeC dar nou si fara rezultat,.. i n schimb cu un incarcator hama cu incarcare prin usb si capatul de intra in tel type c incarca perfect

#9
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007

 CostyNn96, on 05 martie 2023 - 20:37, said:

da,am incercat tott. inclusiv resetare generala si degeaba...problema e clar undeva la mufa din telefon....sau cel putin asa cred, asa cum am scris am fost la altex si mi au incercat si incarcatorul meu care e perfect functional si alt incarcator identic ambele capete typeC dar nou si fara rezultat,.. i n schimb cu un incarcator hama cu incarcare prin usb si capatul de intra in tel type c incarca perfect

Te-am intrebat deoarece am si eu un A71 care din cand in cand, se incarca doar dupa restart. Ma rog, in acest caz, telefonul are vreo 3 ani,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate