Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Totul despre TUNISIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5136 replies to this topic

#73
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005

View Postwhoop007ro, on Jul 7 2006, 15:14, said:

Cam ce oferta tentanta de ultim moment as putea gasi si eu pentru Tunisia , hotel de 4* 2 perioade ? Din ce am vazut eu, aceasta perioada e de varf si nu prea gasesc sub 400 eur la care se mai aduga si taxele de aeroport etc + asigurare si o sa ma duca probabil la 500 eur.
Sugestii ?
Initial voiam Croatia, dar dupa ce am citit topicul asta ...m-as cam suci pe Tunisia :)

Sub 400 Euro, 15 zile si hotel de 4* nu cred ca ai sanse sa gasesti. Decat sa apara o oferta super speciala!

#74
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Nu vreau 15 zile. Rectific datele problemei: Hotel 4* (preferabil pe plaja)
si demipensiune.
La hotelurile de 3* ati fost careva ? Nu prea as vrea sa dau peste un hotel vechi sau urat. Nu pot sa zic ca sunt fitos, ca de dormit am dormit si la hostel, dar pentru o diferenta de 50 de euro intre cele 2 categorii eu zic ca nu are rost sa ma zgarcesc.

#75
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwhoop007ro, on Jul 7 2006, 14:36, said:

Nu vreau 15 zile. Rectific datele problemei: Hotel 4* (preferabil pe plaja)
si demipensiune.
La hotelurile de 3* ati fost careva ? Nu prea as vrea sa dau peste un hotel vechi sau urat. Nu pot sa zic ca sunt fitos, ca de dormit am dormit si la hostel, dar pentru o diferenta de 50 de euro intre cele 2 categorii eu zic ca nu are rost sa ma zgarcesc.


Eu am stat in Tunisia de la 3 stele la 5. Sa fiu sincera nu am prea observat diferentele intre ele decat la exterior ca sa zic asa: hotelul era mai mare, restaurantul era mai mare, piscina etc. In ceea ce priveste confortul din camere, la 3 stele nu aveam televizor, uscator de par si alte obiecte care de fapt nu iti sunt foarte necesare in concediu. Diferenta mai apare si la abundenta meniului (asta nu inseamna ca la 3 stele mori de foame). M-am simtit mai bine la 3 stele - parca serviciile se faceau cu mai multa caldura dar e un punct de vedere personal. Uite cateva hoteluri din Sousse pe care ti le recomand: Marabout, Tour Khalef, Hannibal Palace - poate mai completeaza cineva lista.

#76
gelut

gelut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.05.2006

View Postwhoop007ro, on Jul 7 2006, 15:14, said:

Cam ce oferta tentanta de ultim moment as putea gasi si eu pentru Tunisia , hotel de 4* 2 perioade ? Din ce am vazut eu, aceasta perioada e de varf si nu prea gasesc sub 400 eur la care se mai aduga si taxele de aeroport etc + asigurare si o sa ma duca probabil la 500 eur.
Sugestii ?
Initial voiam Croatia, dar dupa ce am citit topicul asta ...m-as cam suci pe Tunisia :)
Incearca si la www.tunisiana.ro . Eu am fost cu ei si a fost OK . Toata lumea a zis ca sunt peste Kartago .

#77
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
astept sa vad o oferta de ultimul minut la ei.

#78
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Eu as zice ca e mai bine sa alegeti kartago pentru ca tunisiana sunt peste ei la preturi....iar un alt argument ar fi acela ca ghidul care te asteapta in tunisia pe aeroport este al kartago din cate stiu eu(surse 60% sigure) si te trateaza altfel dak esti de la kartago.....parerea mea

#79
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Nu mi se pare ca sunt peste ei la preturi ...La kartago iti cere si bani de cherosen , taxa de aeroport mai mare etc.
La tunisiana : Tariful NU include : Asigurare medicala , asigurare storno , taxa aeroport 70 Eu .
La Kartago: Pretul nu include: taxa de aeroport si asigurarea de zbor ( 95 euro), asigurarea storno (1,5% din pretul total), asigurarea medicala
Ce este aceea asigurare storno ? AM inteles ca e 1.5% din valoarea sejurului. Am i right ?

#80
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwhoop007ro, on Jul 7 2006, 17:08, said:

Ce este aceea asigurare storno ? AM inteles ca e 1.5% din valoarea sejurului. Am i right ?

Exact. E ceva de genul, daca se intampla ceva si nu mai poti pleca in vacanta iti recuperezi banii platiti in cazul in care ai asigurare storno (nu stiu sa iti spun daca toata suma, desi ideea unei asigurari asta este - sa iti recuperezi toti banii achitati, chiar daca renunti la excursie cu o ora inaintea plecarii avionului. Despre Tunisiana nu stiu nimic, desi am citit review-uri bune despre ei. Ghidul din Tunisia de la Kartago este angajat al Kartago si bun prieten cu patronul din Romania al companiei, asa ca, daca ceva sa merge rau, esti destul de aproape de sursa  :peacefingers:

#81
gelut

gelut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.05.2006

View Postpanda89, on Jul 7 2006, 19:04, said:

Eu as zice ca e mai bine sa alegeti kartago pentru ca tunisiana sunt peste ei la preturi....iar un alt argument ar fi acela ca ghidul care te asteapta in tunisia pe aeroport este al kartago din cate stiu eu(surse 60% sigure) si te trateaza altfel dak esti de la kartago.....parerea mea
Ghidul ( de fapt ghizii ) sunt ai partenerului local ( Sahel Voyages ) al Tunisiana Travel . Ii cheama Patricia ( a lucrat inainte la partenerul local al Kartago - Prima Tour ) si Alex ( a lucrat inainte la Experience Tunisia ) .
Va spun eu toata povestea , ca m-am imprietenit cu Patricia acolo .

#82
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
K eu asa stiam !!!! oricum preturile la tunisiana mi se par nejustificabil mai mari.....

#83
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
A stat cineva la Marabout sau Marhaba ?

#84
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwhoop007ro, on Jul 7 2006, 17:46, said:

A stat cineva la Marabout sau Marhaba ?

Eu am stat la Marhaba dar mergeam seara pe terasa la Marabout. Hotelurile sunt foarte aproape unul de celalalt. Mie Marabout mi-a placut mai mult, asa ca daca ar fi sa aleg acum asa alege al doilea hotel. Oricum, degeaba iti spunem noi acum impresiile noastre ca s-ar putea sa nu mai gasesti locuri. Suna maine de dimineata si vezi unde mai sunt locuri libere si decide in functie de ce oferta primesti. Si cere oferta de la ambii operatori.

#85
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
codruta hotelul sol club kantaoui l-ai vazut????makr asa din afara???

#86
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postpanda89, on Jul 7 2006, 18:14, said:

codruta hotelul sol club kantaoui l-ai vazut????makr asa din afara???

Sincera sa fiu nu imi amintesc de el. Am stat in 2 hoteluri dintr-un lant care se numeau ceva de genul Bel Azur, Sol Azur si mai erau si altele si pot sa iti spun ca au fost hotelurile in care am avut parte de cele mai bune servicii si cel mai "calificat personal" si in alte 2 din ceva lant care avea peste tot in nume Kantaoui. Asa ca tot ce se poate. Dar nu imi amintesc. Ne-am plimbat insa mult prin port si pot sa iti spun ca nu am vzut nimic care sa nu imi placa. Pentru mine e cel mai pitoresc si placut loc din Tunisia in ceea ce priveste oferta de litoral.

#87
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
ms

#88
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postpanda89, on Jul 7 2006, 18:14, said:

codruta hotelul sol club kantaoui l-ai vazut????makr asa din afara???

Stai ca m-am uitat un pic. Hotelul pare sa faca parte din lantul Melia si in Port el Kantaoui ai 5 hoteluri apartinand grupului de la 3 la 5 stele. Asta inseamna ca o cam poti beneficia de facilitatile oricarui hotel din grup (gen piscina, plaja etc) fara probleme cata vreme esti cazat la unul dintre hotelurile lor. Uita-te pe http://www.solmelia....l_kantaoui.html
Eu cred ca e o alegere buna

#89
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
am intrat pe site mai demult  si am vazut!!!!te intrebam asa ca fapt divers!!!la asta am mai gasit bilete....m-am dus cam tarziu!!!mai am 4 zile si plec !!!abia astept

#90
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
si mi-am adus aminte acum::::::: e bine sa pun in voucher 10 euro???dau si ei o camera mai buna sau nu se merita investitia?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate