Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Totul despre TUNISIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5136 replies to this topic

#55
lmocanu

lmocanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.08.2004
Vreau sa plec la sfarsitul lui august in Tunisia.Am fost la eximtur in Cluj,unde mi-a recomandat hotelul Thapsus din Mahdia.
Stie cineva de conditiile de acolo?

Multumesc

#56
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Cdan eu merg in iulie pe 12 in sousse in port el kantaoui !!!cand ma intorc o sa iti dau informatii daca poti face scuba si unde!!cine pleaca pe 12 iulie????va rog chiar nici unul?


AM si eu o intrebare ???? A vazut cineva care a fost in sousse port el kantaoui hotelul Sol Club El Kantaoui?????va rog as vrea si eu detalii si dak are cineva detalii mai multe sa lase un id de messenger pls!!!vreau sugestii si cu ce se poate face acolo!!pls  va raman dator

#57
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
haideti mai de ce nu raspundeti????chiar nu pleaca nimeni???Calex stii mai multe chestii despre sousse ???da-mi si mie idul tau de messenger sa vb poate mai aflu si eu una alta

#58
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
chiar nimeni nu mai vb pe topicu asta:(((((( up up up

#59
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
UP

#60
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
UP

#61
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
alooooo nu mai e chiar  nimeni??????? pe postul asta?????

#62
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postpanda89, on Jul 5 2006, 15:36, said:

alooooo nu mai e chiar  nimeni??????? pe postul asta?????


Cred ca mai sunt multi, dar s-au si scris multe despre Tunisia. El Kantaoui este de fapt o statiune lipita de Sousse (~ 7 km). Legatura intre cele doua se poate face cu taxiul la preturi super rezonabile. Noi am stat in Sousse dar aproape in fiecare seara mergeam in Kantaoui in portulet se mancam o inghetata, sa bem un vin etc).
Despre hotel nu stiu ce sa iti spun si pentru recomandari mai complete incearca tripadvisor sau alte site-uri dedicate.
Mai intreba cineva de luna octombrie (noi am fost acum 5 ani intre 3 si 18 octombrie si au fost zile in care la pranz am plecat de pe plaja pentru ca era prea cald - nici nu vreau sa ma gandesc cum erau temperaturile in august).

#63
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
ms mult !!!am incercat toate site-urile de specialitate pt ca sunt aproape tot timpul online dar vroiam sa aflu o parere de roman!!!!francezi sunt asa ... .englezii pe .invers( nu gay) si de aceea vroiam o parere de roman pt ca ne asemanam la gandire cat de cat

#64
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
@panda89 Ti-am dat mesaj privat si cred ca tu nu l-ai citit sau nu stii ce e aia. Forumul este un loc d eintalnire al idilor, parerilor impresiilor si nu e nimeni angajat aici sa raspunda in 5 minute la toate intrebarile.

Au fost altii care au trebuit sa plece fara sa aiba pic de informatii si nu au murit. Citeste si tu toate review-urile de pe net, toate topicurile din site-ul asta si apoi vino cu intrebari concrete. daca nu iti va raspunde nimeni inseamna ca nu avem raspunsul.

Cred ca un pic mai multa rabdare si decenta nu strica...

#65
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Pai stai tu linistit ca nu e prima data cand plec in afara deci nu e faza ca mor doar ca sunt nerabdator!!!plm asa sunt eu inainte de plecare!!!mesajul l-am primit!!!sunt multi care nu se intereseaza de plecarea lor si si acum daca tot avem net de ce sa nu ne interesam!!!eu puneam posturile ca sa ramana primul si sa il vada lumea !!!pt ca nu se uita la posturile vechi si atunci el cadea  si nu mai scria nimeni.....am citit mesajul ieri mersi mult

#66
fvaly

fvaly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.04.2006

View Postpanda89, on Jul 6 2006, 09:06, said:

Pai stai tu linistit ca nu e prima data cand plec in afara deci nu e faza ca mor doar ca sunt nerabdator!!!plm asa sunt eu inainte de plecare!!!mesajul l-am primit!!!sunt multi care nu se intereseaza de plecarea lor si si acum daca tot avem net de ce sa nu ne interesam!!!eu puneam posturile ca sa ramana primul si sa il vada lumea !!!pt ca nu se uita la posturile vechi si atunci el cadea  si nu mai scria nimeni.....am citit mesajul ieri mersi mult


Ne vedem acolo ..... eu plec pe 8 si o sa iti dau informatii calde :))

#67
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005

View Postcodruta, on Jul 5 2006, 18:33, said:

Mai intreba cineva de luna octombrie (noi am fost acum 5 ani intre 3 si 18 octombrie si au fost zile in care la pranz am plecat de pe plaja pentru ca era prea cald - nici nu vreau sa ma gandesc cum erau temperaturile in august).

In sfarsit am si eu o parere despre vreme exact pentru perioada in care vreau sa merg! Merci, Codruta si bine ai revenit! (frumos in Thassos, nu?)
Noi vrem sa mergem de pe 4 octombrie 2 saptamani si pe site-urile cu vremea am vazut ca temperaturile pentru acea perioada au fost intre 20-25 grade si nu stiam daca mai e vreme de plaja sau nu!

#68
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Fvaly cand pleci???unde mai exact???ti-am lasat mesaj privat ......

#69
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postolivette, on Jul 6 2006, 07:47, said:

In sfarsit am si eu o parere despre vreme exact pentru perioada in care vreau sa merg! Merci, Codruta si bine ai revenit! (frumos in Thassos, nu?)
Noi vrem sa mergem de pe 4 octombrie 2 saptamani si pe site-urile cu vremea am vazut ca temperaturile pentru acea perioada au fost intre 20-25 grade si nu stiam daca mai e vreme de plaja sau nu!

Merci. Vremea a fost superba asa ca nu ai de ce sa ai emotii iar apa marii era as putea spune prea calda. Foloseam mai degraba piscina ca sa ne racorim  :P

#70
olivette

olivette

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.05.2005

View Postcodruta, on Jul 6 2006, 13:48, said:

Merci. Vremea a fost superba asa ca nu ai de ce sa ai emotii iar apa marii era as putea spune prea calda. Foloseam mai degraba piscina ca sa ne racorim  :P

Super! Abia astept! Vai, dar cat mai am pana la concediu! :death:

#71
whoop007ro

whoop007ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.04.2004
Cam ce oferta tentanta de ultim moment as putea gasi si eu pentru Tunisia , hotel de 4* 2 perioade ? Din ce am vazut eu, aceasta perioada e de varf si nu prea gasesc sub 400 eur la care se mai aduga si taxele de aeroport etc + asigurare si o sa ma duca probabil la 500 eur.
Sugestii ?
Initial voiam Croatia, dar dupa ce am citit topicul asta ...m-as cam suci pe Tunisia :)

#72
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwhoop007ro, on Jul 7 2006, 13:14, said:

Cam ce oferta tentanta de ultim moment as putea gasi si eu pentru Tunisia , hotel de 4* 2 perioade ? Din ce am vazut eu, aceasta perioada e de varf si nu prea gasesc sub 400 eur la care se mai aduga si taxele de aeroport etc + asigurare si o sa ma duca probabil la 500 eur.
Sugestii ?
Initial voiam Croatia, dar dupa ce am citit topicul asta ...m-as cam suci pe Tunisia :)


In perioada asta as prefera Croatia Tunisiei (e mai ok sa mergi acolo in sept - oct), dar daca te-ai decis pe tunisia intra pe kartagotours.ro si vezi ca au ofertele speciale. Pentru pretul celei de a doua saptamani trebuie sa suni cred la agentie. Nu cred ca sunt sanse sa gasesti 4 stele in pretul asta, desi nu se stie niciodata, dar cred ca ai putea gasi un hotel de 3 stele bun. De asemenea, ca sa ramai sub 500 euro va trebui sa iei demipensiune. Cel mai simplu e sa suni la agentii si sa ii intrebi ce oferte last minute au. Odata ce primesti ofertele mai intreaba lumea de pe forum in legatura cu hotelurile disponibile.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate