Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Depeche Mode - Ghosts Again

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iIyrLRixMs8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Vad ca nimeni nu a anuntat. Depeche Mode va scoate luna viitoare un nou album Memento Mori

#2
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
(Personal ) Jesus! Sugestiv început! Bastoane...! Nici ei nu mai sunt ce-au fost, nici noi! Milenialii nu cred că au auzit de ei.

#3
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
Nu stiu exact care-s Milenialii, io sunt generatia 97' si ascult doar DM, Alphaville, Rammstein, Erasure, Roxette & multi altii din aceeasi perioada/stil, bine, probabil fiindca maica-mea asculta toata ziua DM si Alphaville, dar, nu regret deloc Posted Image

Videoclipul face trimitere la Fletcher si la noul "brand" DM, Dave & Martin.

Edited by Rares95, 27 February 2023 - 12:21.


#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Ce tare a imbatranit blondul,parca e de nerecunoscut.Timpul isi pune amprenta peste tot...

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,953
  • Înscris: 15.04.2019

View PostPiticVerde, on 27 februarie 2023 - 12:31, said:

Ce tare a imbatranit blondul,parca e de nerecunoscut.Timpul isi pune amprenta peste tot...
Si n-are decat 61 de ani... Te face sa te-ntrebi daca ii vei apuca si tu; deprimant Posted Image

#6
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Stilul de viață!
Eeei, ce vremuri pe la inceputurile lui '90! Ringul din Costinești, discoteca din Preoteasa !

Edited by sanderoalex, 27 February 2023 - 13:30.


#7
mos2fet

mos2fet

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.01.2023
Imi place mult Depeche. Cand vin in Romania?
De albun nou nu stiu, dar daca vin in zona Ro, Srb, Hu o sa ma duc la concert.

#8
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Am fost fan Depeche Mode si pentru mine sunt doua trupe diferite. Prima este Depeche Mode pana la Violator si a doua dupa. SOFAD a fost ca o tranzitie care a mai pastrat un pic din sunetul specific dar dupa plecarea lui Alan Wilder muzica a fost complet diferita. Pentru mine ultimul album DM a fost Violator. Stilul lor oricum s-a schimbat dupa 85, incepand cu Music For the Masses dar suna tot bine. Speak and Spell a fost un album bun si Vincent Clark a scos muzica mai buna cu Erasure si Yaz.

Edited by tomcatsk8, 27 February 2023 - 14:11.


#9
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Nu sumt mare "depechar", dar imi place piesa noua, mai mult decat single-urile de pe albumele precedente gen Delta Machine. S-au intors putin spre radacini, dar reusesc totusi sa ramana relevanti si azi.

Apropo, citisem ca in vara vin la Bucuresti, deci ii puteti vedea si live daca vreti!

#10
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cat de mult poate contrasta uneori un artist cu cei care isi dau cu parerea despre el.
Frapant.

#11
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Azi am ascultat noul album,impresionant de la prima auditie,ceea ce nu mi se intampla prea des,de obicei am nevoie de mai mult timp sa rumeg.Am inteles si de ce,"back to the roots",ultimele albume nu mi-au placut,Memento Mori ,insa,reprezinta intoarcerea la radacini.Sunt catve piese care m-au ridicat de pe scaun Posted Image.
Preferatele mele:
-People are good
- Wagging Tongue
-Ghosts Again
-Soul with me
- Caroline's Monkey

Avem si influenta Kraftwerk in album,un lucru incatntator pt mine!

Edited by adycoke2, 23 March 2023 - 22:55.


#12
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qdV0hWfM-j8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Am uitat ca apare noul album, eram fixat pe Metallica. Ma pun si eu sa-l ascult, revin cu impresii mai tz. BTW, nu am fost si nu sunt fan Depeche Mode, nu-s printre preferatii mei.

#14
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Tu esti un personaj foarte interesant... Pacat ca nu vorbesti mai mult sa fii cunoscut mai bine...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate