Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

bucharestBIKEtraffic isi deschide magazin de biciclete

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DRm-ihfHrb8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De ce am deschis subiectul aici, si nu pe Ciclism? Aveti rabdare si vedeti mai jos.

Eu l-am cunoscut personal, fugitiv, cu multa vreme in urma pe tipul acesta. Apoi l-am urmarit pe Youtube. Nu este pe placul tuturor. Pentru mine e meh. A ajuns la punctul in care trebuia sa treaca la urmatorul nivel din punct de vedere profesional. Normal. Isi deschide un magazin de biciclete care se vrea a fi premium. Multi bani investiti, multa munca si multe visuri. Nimic deosebit pana aici.

Eu cred ca va fi un succes afacerea sa, chiar daca concurenta este mare. Vine cu lucruri noi si are un istoric printre biciclisti. DAR eu, personal, nu l-as vrea ca sef. Mi se pare genul care taie si spanzura (am deja unul la munca, stiu ce zic). El va fi un afacerist bun, dar nu si un sef pe masura.

Sa va dau un exemplu. In clip arata ca ofera un salariu anual care incepe de la 60000 de lei pe an, adica 5000 de lei pe luna. Cu niste mici clauze si beneficii. Haterul din mine se va lua acum de clauze, va dati seama. Nu ai cum sa oferi salariul asta aflandu-te la inceput de drum. Mi se pare clickbait. Genul de anunt care te atrage cand il citesti, apoi te demoralizeaza cand ajungi la interviu: pai stai, trebuie sa faci ore suplimentare; salariul ala nu este pentru lucrator comercial; trebuie sa ne facem targetul etc.

Va rog sa nu ziceti "cine e asta?" sau "ce hater esti". Va uitati la clip, vedeti cine e si de ce sunt hater.

Attached File  1.JPG   69.44K   26 downloadsAttached File  2.JPG   52.65K   22 downloads

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 25.01.2007
5000 pe luna? Asta e vreo 2800 în mana.
La banii ăștia, angajații pe care ii va avea vor fi din aia de și-au permis maxim un dhs.

#3
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Scuze, trebuia sa specific (sau sa subliniez in printscreen), e vorba de 5000 de lei net.

#4
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 17.08.2022
Eu nu am cunoscut personal pe acest tip.
Nici chiar pe youtube

Dar, a bucuram daca punea pe picioare un atelier de asamblat, probat si vanzare biciclete productie proprie
Ce vedem este un parteneriat banuieesc cu AFI-Sport, carora le face reclama si le vinde bicicletele.
AReclama care a inceput inca din mai 2022
Un fel de reprezentanta.
si banuiesc ca parte di investitia magazinului si a  biroului de 8000 EU este si a intreprinderii AFI -sport

Ajunsi aici, deja sunt amanunte nesemnificative sporurile, netto, brutto, bonuri de masa.
Vanzatori in unitati comerciale sunt sute si sute de mii...

Unii vor venii, altii vor pleca,

#5
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
L-am mai urmărit pe YT, dar nu cred că va scoate cine știe ce, la noi bicicliștii încă sunt o nișă, iar ăia serioși, profi, chiar puțini la nivel național. Ce îmi oferă magazinul său și nu pot rezolva la orice alt magazin de biciclete din oraș, ori la Decathlon?

E și cam rău de gură, uneori, în trafic.

Edited by Vlad_22, 24 February 2023 - 00:31.


#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Pe 11, la ora 11 si 3 minute, se deschide magazinul.

#7
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021

View PostVlad_22, on 24 februarie 2023 - 00:31, said:

Ce îmi oferă magazinul său și nu pot rezolva la orice alt magazin de biciclete din oraș, ori la Decathlon?
usi glisante la magazin Posted Image

#8
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Astazi s-a deschis magazinul.

#9
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
are clienti?
bine pravalia e de fapt afisport

#10
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Doar timpul ne va spune cât de profitabilă este afacerea.

#11
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,026
  • Înscris: 30.11.2021
Poate o sa mearga din cauza ca este cunoscut.

Trebuie avut grija cu prima afacere, ca asta este.
El de fapt si-a facut si studio de youtube.

Si cheltuielile alea se scad din taxele catre stat.

#12
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Cum ii merge lui Marius?

#13
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Intreb si eu, cum ii merge lui Marius? A postat acum 3 saptamani ca a fost primul pacient pe 2024 la UPU si de atunci liniste totala.

https://www.instagra...xKUPoVLc/?hl=en

#14
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Saracu'...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate