Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Serialul Echo 3

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Inainte de a citi sa stiti ca puteti da peste niste spoilere aici - dar efectiv mi-a lasat un gust oarecum amar caci intr-un fel inteleg drama, inteleg PTSD-ul, inteleg situatiile, dar parca totusi prea STANGIST (multe elemente, poate in postarile ulterioare imi voi mai aduce aminte de unele), prea multe elemente pe care nu le pot trece cu vederea, chiar stateam si puneam pauza si comentam...dar ultimul episod, Doamne ...ultimul episod ! Parca chiar nu isi avea rostul... efectiv, inteleg ca probabil dupa experienta respectiva esti alt om, dar ori regizorul a dus-o in extrem, ori nu au mai avut producatorii bani si au lalait-o melodramatic precum se poarta..sa treci efectiv prin foc si sa moara atata lume ca in final...

Anyway, una peste alta daca va plac serialele "de razboi" gen Jack Ryan, Treadstone, etc. dar nimic WOW, eu zic sa-i dati o sansa, o sa-l si urati, o sa-l si placeti. Are si episoade bune, cu siguranta au avut consilieri militari buni, au avut si acces la hardware cum trebuie, trainuit corespunzator, actori mai mult decat decenti (mai putin muierea pe care eu nu o vad atragatoare, insa care a jucat bine, chiar daca enervanta!) ...insa din pacate nu pot zice ca pot trece peste nota de pe imdb de 6.5. Da, mi-as dori un serial ca pe vremuri bine facut si cu scene mai multe de conflict militar (dar nu din alea exagerate, ci mai realiste, ca nu mai am 10 ani sa ma uit pe protv la filme de cat B Posted Image )

Are si persoane de acelasi sex care se saruta, aviz amatorilor Posted Image (deja mi se par niste exagerari maximale).

https://www.imdb.com...f_=nv_sr_srsg_0

Una peste alta, in foametea asta de seriale (mai ales de genul) il recomand si chiar sunt curios de feedback :)

P.S. Are si persoane de acelasi sex care se saruta (culmea printre rapitori :D) asa ca... aviz amatorilor! (deja ajung sa mi se pare normalitate intr-un serial, asa ca bravo Hollywood Mission Accomplished - now you can stop :) ).

Edited by Al3xandrus, 15 February 2023 - 00:24.


#2
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,220
  • Înscris: 24.05.2006

 Al3xandrus, on 15 februarie 2023 - 00:18, said:



Are si persoane de acelasi sex care se saruta, aviz amatorilor Posted Image (deja mi se par niste exagerari maximale).


Da, si probabil persoanele sunt barbati la 50 de ani, ca in Last of US? Ai dreaq niste blonde cu tzatze mari n-ar baga si ei.

ca tot vorbim de 'woke' culture, se pare ca inca un serial OK se duce pe faras:

Wednesday Is Renewed for Season 2 - It's Time To Hire More Black and Latine Writers

#3
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Nu, culmea erau 2 gagici, una masculinizata si una okish :))))

#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 15.04.2019
L-am vazut acum 3 saptamani si in prezent nu-mi mai aduc aminte nimic din el. Era cu israelieni? Posted Image

#5
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007

 __Dan__, on 15 februarie 2023 - 10:18, said:

L-am vazut acum 3 saptamani si in prezent nu-mi mai aduc aminte nimic din el. Era cu israelieni? Posted Image

Sa nu fie vorba de Heroes Fly By sau cum era de pe Netflix :)))

#6
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004
Am vazut si eu.
Mai nene dar e leeeeent rau.
Vorba colegului nici nu mai stiu cum a luat sfarsit.Posted Image

#7
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Are episoade si episoade Posted Image De asta zic, au fost pline de actiune 8 si 9 (9 cel cu atacul bazei care a fost realizat foarte bine si mai ales realist), ca mai apoi ep 10 sa fie ...leeeeenttt si plin de drame existentiale care nu isi aveau rostul Posted Image In fine, probabil de asta si sunt destul de contrariat in ce priveste serialul, ar fi putut sa fie muuult mai bun. Din pacate ramane la nota 6.5 Posted Image

Anyway, am mai descoperit unul "Terminal List" Posted Image

Edited by Al3xandrus, 15 February 2023 - 14:01.


#8
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
Pe ce platforma este?

#9
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Apple.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate