Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

History of the world II (2023)

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Istoria lumii a fost o minunăție acu' o sută de ani când l-am văzut.
Era pe vremea când ne adunam mai mulți în casă la cineva și închiriam un video cu o sacoșă de casete și ne benoclam la filme de seara până dimineața.
Efectiv am râs cu crampe.

O tempora...

#20
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008

View PostDon_Costica, on 11 februarie 2023 - 11:02, said:

Din memorie, Moise:
Men, I am here to deliver you God's fifteen ZDRANG BANG (se sparge una dintre cele trei "tablite")........ ten commandments.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oZA2mBntrHk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMondeo, on 11 februarie 2023 - 11:03, said:

Caci practic numai vizionezi nimic, decat propaganda de toate felurile sub toate culorile si marimile.
Trebuie sa-ti dai jos ochelarii, ai inceput sa percepi normalul ca pe o conspiratie, adica invers decat e normal, inversarea valorilor.
Cineastii trateaza temele prin componente sociale iar perspectiva asupra razboiului si violentei in general tine pana la urma de aspectul uman si de asta ti se pare totul o propaganda pentru ca avand valorile inversate nu vezi normalitatea ca ceva normal, probabil ai vrea o perspectiva a nazistilor. Oamenii nu doresc sa vada doar toxicitate, niciodata n-au dorit. Ideea e ca unii se indeparteaza de la normal si au impresia ca ceilalti deraiaza (teoria aia va vezi doamne filmele din ziua de azi woke bla bla) cand de fapt chiar ei ei sunt cei care deviaza si nu mai percep la fel. Cochetezi cumva si la matrixul de idei ale fratilor Tate ? Ca dupa exprimare eu asa vad coincidente...

Edited by andreic, 11 February 2023 - 12:04.


#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postadisz, on 10 februarie 2023 - 20:45, said:

De ce zici ca Mel Brooks s-a coborat la asa ceva, nu s-a coborat deloc.
Doar el a fost sufletul si a primei parti care s-a incheiat cu va urma. Ei, acum a sosit acel va urma

Daca nu vedem "Jews in Space" degeaba...

#23
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005

View Postandreic, on 11 februarie 2023 - 11:56, said:

Trebuie sa-ti dai jos ochelarii, ai inceput sa percepi normalul ca pe o conspiratie, adica invers decat e normal, inversarea valorilor.
Cineastii trateaza temele prin componente sociale iar perspectiva asupra razboiului si violentei in general tine pana la urma de aspectul uman si de asta ti se pare totul o propaganda pentru ca avand valorile inversate nu vezi normalitatea ca ceva normal, probabil ai vrea o perspectiva a nazistilor. Oamenii nu doresc sa vada doar toxicitate, niciodata n-au dorit. Ideea e ca unii se indeparteaza de la normal si au impresia ca ceilalti deraiaza (teoria aia va vezi doamne filmele din ziua de azi woke bla bla) cand de fapt chiar ei ei sunt cei care deviaza si nu mai percep la fel. Cochetezi cumva si la matrixul de idei ale fratilor Tate ? Ca dupa exprimare eu asa vad coincidente...
daca eu trebuie sa ii dau jos, tu trebuie sa ii pui la loc pe nas...
matrixul de idei....in sinergia faptelor pe care...ce va place frate sa va exprimati in limbajul asta de pluta...
cineasti, care cineasti? aia care au realizat si wakanda sau the cuties?
Sa iti trimiti baietelul la scoala in rochita ti se pare tie normalitate?
Toxicitate? consider ca e mai toxic sa fi expus la aceleasi exemple on and on and on and on...
Mi se pare mie ca e propaganda? sa mori de ras, nu altceva, si mai ziceai ceva de ochelari mai sus, sincer acum.
Ca sa fiu clar inca odata, nu ideea ma deranjeaza sau conceptul in sine dar exista in absolut orice, este ca intr-o bucla continua...
Fac pariu cu voi ca filmul o sa fie un dezastru cu toate ca poate fi ales pentru oscar, pentru ca o sa aibe toate bifele marcate.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu va fi film.
Serial de 8 episoade.

E noua moda - se ia o idee buna si se trage de ea la maxim sa umple timpul programat ptr difuzare.
Rezultat - dupa 10 minute te apuca un cascat....

Vezi si serialul National Treasure de pe Disney. Ideea nu era rea - iesea un film bun de 2 ore, asa au iesit 10 episoade lalaite...

#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMondeo, on 11 februarie 2023 - 17:57, said:

Trebuie sa incerci sa treci peste dorinta de a judeca drepturile individuale ca ceva rau ca si cum te-ar afecta in vreun fel. Nu e treaba noastra cum se imbraca lumea, important e sa aibe dreptul sa decida liber si nesilit. Dreptul la proprie imagine se extinde si la cum vrea fiecare sa fie perceput in societate.

Edited by andreic, 11 February 2023 - 18:32.


#26
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View PostMondeo, on 10 februarie 2023 - 20:37, said:

get woke, go broke...
asaltul continua, pacat de Mel Brooks ca sa coborat la asa ceva...
De prin anii 70
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IZT7xLjxuhs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022

View Postiladi, on 11 februarie 2023 - 11:11, said:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oZA2mBntrHk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Aia e Posted Image

#28
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Am vazut primul episod, nu mi s-a parut amuzant deloc, nu am avut rabdare sa ma uit si la al 2-lea. Posted Image

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
In final a fost o prostie.
Le-am vazut pe toate, dar la un moment dat m-a cam luat somnul...

Glume rasuflate sau de prost gust,  actiune alandala - sunt cateva "scenete" alternate care continua in fiecare episod.
Nicio asemanare cu filmul.

#30
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,640
  • Înscris: 14.10.2004
Il asteptam cu mare interes.
Cand a apraut interesul a durat cam 30 minute si delete de pe NAS.Posted Image

#31
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
Ce nu inteleg e faptul ca la finalul partii I, cand spune ca "va urma" sunt date cateva secvente din ce ar fi trebuit sa fie partea a II-a. Era clar ca anumite scene, cel putin, erau filmate dar proiectul nu s-a mai concretizat. Oare ce s-a intamplat la acel moment?....

Eu nu am reusit sa vad decat primul episod din partea a II-a, dar mi s-a parut foarte slab, in conditiile in care de sarbatori am cautat special prima parte pentru a o revedea.

Edited by bogwol, 21 March 2023 - 12:55.


#32
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu a existat intentia de a face o parte a doua la primul film.
Doar un fel de satira la filmele care incepusera sa apara cu continuari.

Cam toate filmele lui Mel Brooks sunt satirice.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate