Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Tastatura si mouse pe nintendo swich

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Buna, oare ce adaptor usb se poate folosi pe nintendo swich pentru a conecta tastatura si mouse pentru ca sa se poata juca copiii jocuri gen Fornite?

Multumesc.

#2
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Nu se poate. Ia-ti un controller PRO.

#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Sigur? Intrebarea m-a rugat sa o pun un prieten, vecin, care are doi copii. Spunea ca a auzit ca ar fi un adaptor usb dar ca nu se gaseste decat pe Amazon si n-ar vrea sa cumpere prostii. Cred ca a zis ca si pretul e destul de mare, parca ceva de genul 350 de lei.

#4
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
https://altex.ro/ada...d/GAMNATTIN200/

Poftim! Dar crede-ma, nu merita! Nu o sa functioneze cum trebuie.

#5
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Multumesc, Chifteluto. Posted Image O sa-i transmit ce ai zis.

Sper sa stie ce e ala controler PRO, eu nu ma pricep la astea.

Daca intreaba, ce sa-i zic ca nu functioneaza cum trebuie adaptorul ala, ce probleme pot sa fie?

Edit:

Acum am vb cu el la telefon. Deci:

Controller are. Dar voia sa poata conecta tastatura si mouse (le are si pe astea) la consola pentru ca sa poata juca copiii jocuri gen Fortnite unde e nevoie de tastatura si mouse pentru a fixa rapid tinta cu mousul, etc.

Adaptor din acela din link zice ca are si ca asa e, nu merge bine sau ca nu perea merge deloc.

El a auzit ca ar fi cica ceva adaptor mai profi pe Amazon, la vreo 350 de lei, dar nu stia exact de care, insa nu l-ar lua asa la risc daca nu i-l recomanda cineva ca merge la consola lui.

Deci cam asta e situatia.

Deci practic vrea sa stie daca e reala chestia cu adaptorul ala mai profi si mai scump, daca stie cineva ceva de el.

Edited by Phobos, 06 February 2023 - 21:15.


#6
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Din ce am gasit acum cum am mai cautat pe Google cica tastaturile pe nintendo swich nu se pot oricum folosi pentru a juca jocuri ci doar pentru a introduce caractere, cum ar fi parole, etc.

Nici chiar cu tastaturile facute anume pentru nintendo swich, nici cu alea nu poti sa joci efectiv un joc.

Oare asa o fi? Poate asta-i explicatia de ce nu se gasseste nici adaptor pentru asa ceva.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Nu poti, sa se obisnuiasca cu controllerul.

Ideea e ca ar avea un avantaj competitiv fata de restul, de aia toata lumea trebuie sa joace la fel.

Pe alte console, unde sunt mai multi playeri si e permis, se fac pool-urile in functie de input (tastaturistii joaca doar vs tastaturisti, controller vs controller). Pe nintendo nu se poate.

#8
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,052
  • Înscris: 23.09.2005
Aha, am inteles. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate