Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Viata de noapte Asia

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021
Voiam sa-mi fac o vacanta, singur, in vara in Asia si nu prea stiu ce destinatie sa aleg. Ca sa fiu sincer ma duc in mare parte pentru viata de noapte de acolo, cluburi, femei etc. Care credeti ca e cea mai buna destinatie pentru asa ceva? Oscilam spre Bangkok dar tare mi-e frica sa nu ajung in camera cu vreun ladyboy.

#2
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 09.08.2009
Sau Ho Chi Minh City, Vietnam. Intreaba-l pe Backpackyourlife pentru mai multe detalii!

#3
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021

View Postflorynsv, on 05 februarie 2023 - 19:42, said:

Sau Ho Chi Minh City, Vietnam. Intreaba-l pe Backpackyourlife pentru mai multe detalii!

Backpack e motivul principal pentru care vreau sa fac o vacanta acolo :))

#4
nimeninuconteaza74

nimeninuconteaza74

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2022
Pattaya, cea mai bună destinație pentru tine.

#5
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Vezi ca pe acolo se mai rapesc turisti, ar fi cazul sa te informezi unde vrei sa mergi.

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006

View Postrobertbv1414, on 05 februarie 2023 - 19:39, said:

Voiam sa-mi fac o vacanta, singur, in vara in Asia si nu prea stiu ce destinatie sa aleg. Ca sa fiu sincer ma duc in mare parte pentru viata de noapte de acolo, cluburi, femei etc. Care credeti ca e cea mai buna destinatie pentru asa ceva? Oscilam spre Bangkok dar tare mi-e frica sa nu ajung in camera cu vreun ladyboy.

Viata de noapte cu 10$, 100$, 1000$, 10.000$ sau mai mult cheltuiti?Care-i bugetu' tau?

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
SE Asia e destul de animata, mai ales spoturile populare din Thai si Vietnam.

Malaezia si Indonezia mai putin.

#8
robertbv1414

robertbv1414

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.08.2021
[...]

View Postadisz, on 05 februarie 2023 - 20:55, said:

Viata de noapte cu 10$, 100$, 1000$, 10.000$ sau mai mult cheltuiti?Care-i bugetu' tau?

N-as vrea sa sar mai sus de 2000$ pentru 3 saptamani, excluzand biletele de avion. Din ce am vazut prin vlogurile celor care calatoresc, mancarea bautura si cazarile sunt destul de ieftine prin partile alea de Vietnam Thailanda Filipine

Edited by Barboso, 06 February 2023 - 03:19.
Offtopic


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrobertbv1414, on 05 februarie 2023 - 19:39, said:

in Asia si nu prea stiu ce destinatie sa aleg. Ca sa fiu sincer ma duc in mare parte pentru viata de noapte de acolo, cluburi, femei etc.

Iti recomand la fel cum a facut si florynsv, Ho Chi Minh - Vietnam. Este renumit pt viata de noapte, cluburi etc. Costurile sunt destul de reduse pt mancare, cazare, transport in comparatie cu alte orase care se axeaza pe viata de noapte.


[...]

Edited by Barboso, 06 February 2023 - 03:20.
Offtopic


#10
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View Postrobertbv1414, on 05 februarie 2023 - 19:39, said:

.... in vara in Asia  .....
si nu o sa iți fie cald ?

View Postrobertbv1414, on 06 februarie 2023 - 01:15, said:

[...]
prin partile alea de Vietnam Thailanda Filipine
astea + Bali sunt singurele variante

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Dintre toate, Filipine e cea mai scumpa (dupa Singapore); bine, tot ieftina, dar sesizabil mai scumpa fata de Thai si Vietnam.

#12
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
1. Thailanda ai cea mai larga gama de viata de noapte, domnisoare, sex, etc. Problema este ca a devenit arhi industriala chestia asta, astfel ca viata de noapte acolo este un mare business, iar multe doamne s-au smecherit, iar preturile au inceput sa creasca. Plus ca multe au "pesti". Dar daca vrei Thailanda Pattaya, Phuket, Bangkok, chiar daca Bangkokul il recomand doar pentru maxim 2-3 zile. E haos, umezeala, caldura la greu. Tot cade curentul, claxoane, trafic, etc.

2. Vietnam, Ho-Chi-Minh este fabulos. Pe langa faptul ca mi se pare un oras de 10 ori mai dezvoltat fata de Bucuresti, este si foarte ieftin, dar si mult mai civilizat fata de Thailanda. Viata de noapte la greu, prostitutie la greu, Tinder la greu.

3. Cambodia, mai pe aventura. Este mai salbatic, mai putin civilizat, dar cea mai ieftina. Tinderul merge si acolo la greu. Viata de noapte mai retrasa.

4. Filipine. Ceva mai scumpa decat restul, dar gasesti si cazare si mancare la preturi super decente, iar fetele de pe Tinder cand dau de straini, vad un castig la loto.

Evita Indonesia, Malaesia, tariile SE cu predominanta islamica.

#13
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Noi suntem in Indonesia, Bali, totul intr-adevar este mai ieftin ca in Europa (mai ales Romania), dar nu te astepta la jumatate de pret, poate cu 20 maxim 30%. Evident, sunt locuri si locuri :)

Eu tare mi-s curios cum este Thailanda, pana acum, spre rusinea mea, nu am apucat sa ajung in Asia, am vizitat destul de mult Europa, America, America Latina, Africa, multe tari arabe, dar pana acum nu am apucat Asia, e drept ca voiam fix prin 2020, dar nu a mai fost sa fie :)

Ideea este ca mi se pare maxim de overrated Bali/Indonesia si ne-am si plimbat, iar acum suntem pe o insula Gili T cu destul de multa viata de noapte, zici ca suntem in Vama, dar tot e ceva ce nu pot sa zic ca m-a convins si nici bautura nu este la liber + nici femei eu nu am vazut (mai sunt si cu a mea, deci no comment :D), deh tara Islamica :) Cred ca mai mult este indicat Bali de venit cu nevasta, iar in restul mers baieteste daca se poate :)

Dar e clar, din ce am mai citit Vietnam si Thailanda cred ca sunt si mai ieftine si mai friendly cu valorile europene (adica si alcool, nu ca am fi alcoolici dar este aproape dublu la pret in supermarket alcoolul, iar in vacanta iti mai vine sa mai tragi si la masea).

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
[...]

Bali este un loc mult mai spiritual, care a devenit pur si simplu o atractie turistica datorita social-media. Partial este overrated, partial este ceva "divin". Eu am mai fost in Bali odata acum 10 ani de zile si trebuie sa spun ca era mult mai linistit, majoritatea turistiilor erau australieni, iar pe partea hoteliera/horeca nu erau chiar atat de dezvoltati.

Iar Indonesia incearca sa "recupereze" insula Bali, unde toleranta este mult mai ridicata si sa o transforme incet incet intr-o locatie musulmana, mult mai stricta, unde legea se aplica ca si pe mainland.

Chiar si asa in Bali au aparut multe locuri de party, in special in sud in Kuta, Semyniak, Changgu. Pe partea cu alcoolul ei au o mare problema, deoarece taxele de import sunt foarte ridicate si la vanzare dilueaza bauturiile foarte rau.

Edited by Barboso, 26 June 2023 - 10:31.
Citat inutil


#15
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 05.03.2005
Nu mai citați ultima postare.... e obositor

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postmccrya, on 26 iunie 2023 - 09:54, said:

Nu mai citați ultima postare.... e obositor

Daca toti critici, ar fi interesant sa spui si motivele.

#17
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Daca nu intelegi singur motivele, poate te-ajuta regulamentul...

Quote

Obligatii, 3.c:  daca fac un comentariu la un mesaj postat imediat anterior, sa nu mai foloseasca citarea integrala a acestuia, pentru a nu ingreuna citirea de catre ceilalti utilizatori a textului



Aviz si celorlalti !

Edited by Barboso, 26 June 2023 - 11:09.


#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
greseala mea, se poate sterge postarea #16, incl aceasta [nu am stiut la ce se refera].

multumesc si scuze pentru citat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate