Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Domina (2021- )

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
https://www.imdb.com/title/tt11694186/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vyP3MmcReDE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un fel de sequel pentru Rome (2005-2007), că prezintă perioada de după asasinarea lui Iulius Caesar, ascensiunea lui Gaius Octavius (Augustus Caesar), primul împărat, dar cu focusul nu pe el ci pe prima împărăteasă romană Livia Drusilla (tac'su Marcus Livius Drusus e jucat de "Ser Davos Seaworth / The Knight of Onions" din GoT). Producția e la aceeași calitate cu Rome și Spartacus, dar unii zic că e mai slab, probabil nu li s-a servit destul sex sau destulă violență. :D Ăsta e mai politic, mai de relații și conspirații, nu e plin de săbii însângerate, armate cât ecranul sau scene xxx în fiecare episod. Mie mi s-a părut foarte bun, tocmai mă uit încă o dată până să vină sezonul 2 nuștiucând anul ăsta.

#2
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018
Se vede din trailer ca e slab, nu are de-a face cu Rome.
Actorii nu inspira deloc credibilitate, se vede ca sunt de mana a treia, iar dialogurile parca sunt de soap opera.

#3
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Nu trageți în pianist dar mie mi-a plăcut mai mult decât Rome.

#4
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 Ghibos, on 01 februarie 2023 - 23:17, said:

Se vede din trailer ca e slab, nu are de-a face cu Rome.
Actorii nu inspira deloc credibilitate, se vede ca sunt de mana a treia
Nu e un trailer grozav, puteau să aleagă din actorii mai buni, dar săreau prea multe etape şi n-avea niciun sens, ieşea ca un colaj dezlânat.
Dacă vrei să vezi actori de mâna a treia uită-te la mult-aplaudatul Mehmet vs. Vlad, ferească-mă şi păzească-mă ce "joc actoricesc" am văzut acolo. :lol:

#5
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Am urmărit primele 10 minute până la momentul în care Pater Familias se duce în odaia bunului său mancipiu -fiica și o consolează că va trebui să sell căsătorească din interes or something ca un bun tată de fată din secolul XXI.

Patriarhatul ăla de se războiesc feministele cu el și îl văd peste tot era chiar sistemul social al Republicii Romane. Da, în perioada în care se năștea Livia lucrurile erau un pic mai relaxate pentru femei pe fondul penuriei de bărbați  ca urmare a războaielor civile, da prin mai relaxate înseamnă că nu era chiar un Afghanistan fără burca și cu multă nuditate publică, ci era cam un Iran, în sensul că Iulus Caesar, un super progresist al acelor vremuri le-a dat voie văduvelor să-și gestioneze singure averea fără a mai apela la copii, veri, nepoți cu condiția să nu înstrăineze bunuri imobile sau sclavi(erau multe văduve bogate și avea nevoie de ele să-l împrumute fără a mai apela la rudele lor masculine nu tocmai prietenoase cu el)

Edited by iulian_k, 02 February 2023 - 00:56.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Scrie pe undeva ca ar fi documentar?

#7
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Nu. Dar  n-are legătură cu romanii. Și e de prost gust să scrii un scenariu cu naziști drăguți cu evreii.

Vrei un tată de fată cumsecade roman, îl ai pe Lucius Vorenus din Rome. Deși fiica a fost forțată să se prostitueze, o acceptă înapoi în casa lui, dar acordându-i un statut de tolerată. Cei mai mulți ar fi omorât-o sau ar fi lăsat-o acolo sau ar fi recuperat-o după care ar fi vândut-o ca sclavă ori ar fi donat-o unui templu.

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Din nou, daca cineva vrea sa ia un film pe post de documentar, e treaba lui.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate