Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Rack gantere

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Am cautat pe net, pana si pe Aliexpress rack-uri pentru gantere, fara noroc. Nu-mi trebuie nimic special, am acasa patru gantere de Decathlon, de fapt patru bare si discuri, le tin in configuratie 2x15 kg si 2x5 kg.
Am vazut ceva de genul acesta, dar nu mai e pe stoc. N-as vrea sa dau o gramada de bani pentru un amarat de rack ce va suporta 50-60 kg.
Mai e varianta diy din pal dar daca as gasi ceva frumusel si ergonomic ar merita cumparat. Momentan le tin pe un suport de plastic de pantofi insa mi se pare cam inestetic.
Ceva idei? Ce am gasit eu pe Aliexpress ar arata cam asa: plastic, burete, metal, metal, metal sau plastic.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
https://www.emag.ro/...24aApHgEALw_wcB
https://www.fruugo.r...JMaAsnuEALw_wcB
https://www.fruugo.r...6kaAguNEALw_wcB

In rest, mai cauti si tu  Posted Image

#3
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Evident ca de astea am dat la prima cautare insa sunt convins 100% ca nu incap pe el ganterele de 15 kg nici daca intercalez discurile, par niste chestii din plastic pentru gantere mici de 2-3 kg.
Mai degraba intrebarea este: voi cum va tineti la indemana ganterele acasa? Pot scoate greutatile si depozita separat insa parca n-as sta in fiecare zi sa remontez discurile, mai simplu sa asez gantera pe ceva.

Edited by tomcatsk8, 30 January 2023 - 13:15.


#4
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Chiar iti trebuie rack?
Eu am bara Z, 6 discuri, 2 seturi de gantere si le tin sub pat, unde am si suportii pentru biciclete si barele transversale.

#5
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View PostDrLexic, on 30 ianuarie 2023 - 13:22, said:

Chiar iti trebuie rack?
Eu am bara Z, 6 discuri, 2 seturi de gantere si le tin sub pat, unde am si suportii pentru biciclete si barele transversale.
Si nu te enerveaza sa le scoti mereu afara si sa le montezi? Si eu le-am tinut demontate pe un neopren dar era cam enervant montatul si demontatul discurilor. Parca mai comod e sa le ridic si sa le duc langa banca de exercitiu. Chinezarelile de pe Aliexpress nu arata rau deloc, daca as fi gasit si la noi as fi luat. Nu e problema sa-mi fac ceva din PAL, pana la urma fac si asta, dar daca as fi gasit de-a gata...

Edited by tomcatsk8, 30 January 2023 - 13:45.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006

View Posttomcatsk8, on 30 ianuarie 2023 - 13:11, said:

insa sunt convins 100% ca nu incap pe el ganterele de 15 kg nici daca intercalez discurile, par niste chestii din plastic pentru gantere mici de 2-3 kg.

Si cat te costa ca sa comanzi (cel de pe emag) suportul si daca nu-ti convine il returnezi?
Mai ales ca

View Posttomcatsk8, on 30 ianuarie 2023 - 12:21, said:

N-as vrea sa dau o gramada de bani pentru un amarat de rack ce va suporta 50-60 kg.


#7
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View Postadisz, on 30 ianuarie 2023 - 13:48, said:

Si cat te costa ca sa comanzi (cel de pe emag) suportul si daca nu-ti convine il returnezi?
Pierdere de vreme mai multa decat pentru tine sa-ti dai cu parerea din lipsa de altceva de facut, pari foarte interesat de subiect.

#8
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 03.02.2009
Eu mai mult la kilograme m-am gandit Posted Image

Attached Files


Edited by bursucelu_viesel, 30 January 2023 - 22:58.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate