Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Kaufland - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#37
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Din 30.11.2023...+0.50 lei garantie pentru ambalajele reciclabile cu logo-ul SGR (Sistemul Garantie Reciclare)...

Până pe 30 noiembrie, toți comercianții care au în portofolii băuturi în ambalaje nereutilizabile din plastic, sticlă sau aluminiu, cu dimensiuni între 0,1 litri și 3 litri, trebuie să se înregistreze în platforma SGR...
https://www.digi24.r...turnare-2586689

#38
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.01.2023
Au echipamentele de reciclare tot timpul blocate.

#39
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
ANPC-ul poate interveni eficient in deblocarea echipamentelor de reciclare...

#40
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Laptele, conservele nu intra (inca) la SGR, dar nu se stie niciodata...

#41
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
"Au forma si eticheta intacte"...adica recipiente nedeteriorate mecanic...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qfORkI5YJ_o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Oferta K 22-24.11.2023 : zahăr alb Cristal ~ 4.59 lei / kg, maxim 10 buc. pe bon...

#43
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Lantul slabiciunilor cand toti sunt o apa si-un pamant...Kaufland primeste amenzi de la ANPC de 7.5 milioane lei...la cateva saptamani, Lidl primeste amenzi de la ANPC de 7.5 milioane lei...acum, la alte cateva saptamani, Auchan si Penny primesc amenzi de la ANPC de 6.3 milioane lei...

#44
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
K...atât de ieftin ?...atââââât !...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iH31bpzedhA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Colindul Kaufland...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8oGQ31cDLtI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
K-Card Promoții personalizate...'mereu activat pentru tine' bauturi peste bauturi si eu nu consum alcool...deci, unde e personalizarea ?...

#47
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,598
  • Înscris: 15.06.2007

 av_myjob, on 22 noiembrie 2023 - 13:44, said:

Lantul slabiciunilor cand toti sunt o apa si-un pamant...Kaufland primeste amenzi de la ANPC de 7.5 milioane lei...la cateva saptamani, Lidl primeste amenzi de la ANPC de 7.5 milioane lei...acum, la alte cateva saptamani, Auchan si Penny primesc amenzi de la ANPC de 6.3 milioane lei...
las ca au de unde da inapoi. La ce profituri au, ce adaos comercial practica.

Mi-a zis un dispecer la o firma de transporturi TIR,  cu o flota de 60-70 de camioane, ca patronul are o "rezerva" pentru amenzi de circulatie de 250.000 de euro pe an, pentru diverse neprevazute.
Pai kaufland si lidl au o cifra de afaceri de 151 de miliarde de euro pe anul fiscal 2022/2023.  Banii aia de care zici tu sunt bani de seminte.

#48
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,598
  • Înscris: 15.06.2007

 av_myjob, on 21 noiembrie 2023 - 12:17, said:

Din 30.11.2023...+0.50 lei garantie pentru ambalajele reciclabile cu logo-ul SGR (Sistemul Garantie Reciclare)...

Până pe 30 noiembrie, toți comercianții care au în portofolii băuturi în ambalaje nereutilizabile din plastic, sticlă sau aluminiu, cu dimensiuni între 0,1 litri și 3 litri, trebuie să se înregistreze în platforma SGR...

Aha. Deci daca am pastrat PET urile ca sa le duc la garantie, in loc sa le arunc la sacul galben de reciclat pe care mi-l ridica serviciul local de salubrizare, inseamna ca am luat țeapa?  

Scopul nu e decat sa mai ciupeasca 50 de bani de la lume sub pretextul ecologiei.

Gunoaiele din camp nu au "SGR", unele zac de zeci de ani in natura, in paduri si rauri. Pe ele nu le salveaza  taxa aia de 50 de bani.

Edited by tfmercedez, 23 November 2023 - 21:28.


#49
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Efectul K-Card...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0G0o-2RHV5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 tfmercedez, on 23 noiembrie 2023 - 21:11, said:

las ca au de unde da inapoi. La ce profituri au, ce adaos comercial practica.

Mi-a zis un dispecer la o firma de transporturi TIR,  cu o flota de 60-70 de camioane, ca patronul are o "rezerva" pentru amenzi de circulatie de 250.000 de euro pe an, pentru diverse neprevazute.
Pai kaufland si lidl au o cifra de afaceri de 151 de miliarde de euro pe anul fiscal 2022/2023.  Banii aia de care zici tu sunt bani de seminte.
K zicea ca 67 bani / leu pleaca la parteneri, deci K pastreaza 33 bani / leu, in cursul anului 2020...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/56jBAkue2Ts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 tfmercedez, on 23 noiembrie 2023 - 21:27, said:

Gunoaiele din camp nu au "SGR", unele zac de zeci de ani in natura, in paduri si rauri. Pe ele nu le salveaza  taxa aia de 50 de bani.
Exact, iar daca cineva printeaza eticheta SGR + cod de bare si o aplica pe alt pet ca sa incaseze 50 de bani, atunci e frauda...

#51
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 16.01.2023

 tfmercedez, on 23 noiembrie 2023 - 21:27, said:


Aha. Deci daca am pastrat PET urile ca sa le duc la garantie, in loc sa le arunc la sacul galben de reciclat pe care mi-l ridica serviciul local de salubrizare, inseamna ca am luat țeapa?  

Scopul nu e decat sa mai ciupeasca 50 de bani de la lume sub pretextul ecologiei.

Gunoaiele din camp nu au "SGR", unele zac de zeci de ani in natura, in paduri si rauri. Pe ele nu le salveaza  taxa aia de 50 de bani.

Știu ei ce fac, pic cu pic se face lacul mare, una se sparge, alta se deformează, automatele oricum resping ce vor ele, important este că guvernanții să ne țină ocupați cu nimicuri și să nu mai vedem principalul

 av_myjob, on 23 noiembrie 2023 - 20:49, said:

K-Card Promoții personalizate...'mereu activat pentru tine' bauturi peste bauturi si eu nu consum alcool...deci, unde e personalizarea ?...

Ai răbdare. Știu ei ce știu.

#52
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 Sterone, on 23 noiembrie 2023 - 23:22, said:

Ai răbdare. Știu ei ce știu.
Am avut o sticla de vin la 0.01 lei si nu m-am dus s-o iau...bauturile alcoolice chiar le ignor, in cataloage sau la raft...

#53
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009
Universul Ieftin K...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yAxqBAQpmb0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
Sterone

Sterone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,941
  • Înscris: 16.01.2023

 av_myjob, on 24 noiembrie 2023 - 05:53, said:


Am avut o sticla de vin la 0.01 lei si nu m-am dus s-o iau...bauturile alcoolice chiar le ignor, in cataloage sau la raft...

Doar K știe ce preferinte vei avea, ai răbdare că se pot adeveri. Momentan te pregatesc.

De exemplu daca duceai pet de pe balcon dădeau reducere la suc 10 procente dar ghici, sunt mai scumpe acum sucurile, că tot trebuie reduse la promoție.

Deci ei sunt mereu cu un pas in fata, oricât ar fi de evidenta mânăria.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate