Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

13 Septembrie vs. Crangasi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Mergi pe 13 Septembrie dar unde este mai exact ca si prin spatele blocurilor spre piata de flori sunt ceva conlocuitori

Edited by xymzar, 19 January 2023 - 16:00.


#20
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Ce-i drept, daca faci stanga de pe Constructorilor, parca vezi cum se insereaza mai repede. :)
Oricum, mie imi place cartierul si nu-mi este frica sa merg la orice ora prin el. Vreo 20 de ani, sa zicem ca n-am avut de ales si am stat aici, apoi pana la insuratoare tot aici, vreo 14 ani dupa tot aici si, acum un an si ceva, cand puteam sa-mi iau oriunde in Bucuresti, m-am mutat in acelasi bloc. :)

Sa mai ia in calcul si viitorul... scoli, gradinite, parcuri.

#21
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 02.09.2007
DA:
1) Zona de la Marriot pe langa Catedrala
2) Zona de la Marriot spre spitalul Panduri
3) Crangasi, dar in blocurile de la strada sau cele spre lacul Morii

NU:
4) Crangasi in cartier: inghesuiala maxima, vecini de slaba calitate (nu peste tot dar e suficient sa ai 2-3 pe scara cu muzica tare)
5) Spre piata de Flori/Chirigiu. Trec de mai multe ori pe saptamana pe acolo si e fauna maxima la orice ora din zi sau noapte.
6) Giulesti marketat ca Crangasi

#22
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Stau in Crangasi de 33 de ani, spune-mi si mie ce apartament a gasit in Crangasi si il cumpar, caut de innebunesc si nu gasesc pe acela sa ma conviinga

#23
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
spuneti si niste preturi, sunt curios cat costa prin Buc apartamentele

#24
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
septembrie 2021, 3 camere, etaj 3/4, 85.000E
septembrie 2021, 2 camere, etaj 3/4, 55.000E
Anul trecut, unul de 3 camere parca urcase pe la 95.000E.

#25
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
Votez pentru 13 sept... mi se pare mult mai aglomerat in Crangasi. Am fost si acum 2 ani si anul trecut, dupa ce am n-am mai fost prin Romania de ceva ani, prin Ferentari si am constatat ca s-a mai "albit"

Edited by vladut01, 19 January 2023 - 21:36.


#26
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
55k? unde? in CJ nici garsoniera nu gasesc in banii aia

e locuibila zona in care apartamentul de doua camere e 55k?

Edited by carturarulobosit, 19 January 2023 - 21:46.


#27
ramof

ramof

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 13.03.2017
ar fi mai usor sa ne arati apartamentele sau strada exacta

#28
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Foarte locuibila, n-am zis ca m-am mutat in acelasi bloc? :)
Pretul ala a fost atunci... acum nu stiu cat s-o mai fi facut.

#29
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 17.09.2021
Votez 13 Septembrie. Mai aerisit. Asta în general. Punctual, balanța poate înclină în funcție de bloc, vecini, gunoi, soare, Etaj și încă vreo sută de motive.
Ce as face eu? I-aș scrie în particular lui @ Marco semedo și i-aș plăti deranjul. Mi-ar face o detaliere a motivelor + și - pentru fiecare. Apoi aș dormi o noapte și dimineață la cafea aș decide.
Vezi ca pana te gândești pe aici, ăla bun se va fi dat deja ;)

Edited by Vaccinatu, 20 January 2023 - 02:43.


#30
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 22.08.2012
Ca zona (strict), comparatia dintre Marriott si Crangasi e ca dintre mancare si mancarime.
Mi-e greu sa cred ca ai gasit preturi comparabile, la fosta Posta Puisor (adica vis a vis de Marriott) 3 -4 camere se duc de la 160.000 spre 200.000.

Distanta pe Google Maps e de la Marriott la Piata Rahova de 3,1 km si pana in Piata Universitatii de 2,6 km. Posted Image
Nu mai vorbim de spatii largi, locuri de parcare, blocuri putine, etc. Asta strict ca zona.

Iarasi, cred ca e un pic mai spalata populatia din zona 13 Septembrie decat in Crangasi.

In rest, avantaje si dezavantaje au ambele zone, depinde care-ti sunt nevoile - una are metrou si piata, alta are acces in centru, la scoli mai bune, la spitale mai bune, etc.

Edited by Olteanul_sfios, 20 January 2023 - 10:55.


#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca discutam despre de ce inseamna zone bune, trebuie sa precizam daca discutam din perspectiva actuala, sau din aminitrile din studentie si gloria de acum douazeci-treizeci de ani: https://jurnalul.ro/...iei-921144.html
Crangasi ofera acces mult mai rapid si diversificat catre zona de Nord a Bucurestiului, si acces imediat catre zona de birouri Grozavesti-Politehnica-Semanatoarea.

Edited by MembruAnonim, 20 January 2023 - 11:20.


#32
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 22.08.2012
Ce inseamna acces in zona de nord? Ce sa fac acolo? Ce e acolo?  Aaaaa, daca lucrezi in Pipera? Pai ce procent din populatia Bucurestiului lucreaza in Pipera, ca sa fie viabil argumentul? Sau in cele 3 cladiri de birouri de la Semanatoarea?

Ne raportam la centru, la scoli, la spitale, la parcuri, la transport, eu asa ma gandesc.

#33
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,140
  • Înscris: 03.12.2021
Daca sunt cu radet, presupun ca apa calda nu e in niciuna dintre aceste zone. A big NO.

Eu stau in sebastian, spre 13 sept si iarna asta spre deosebire de ultimii a fost caldura. Apa calda mai mult lipsa....

#34
nennadd

nennadd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.11.2022
Guys, inca un argument in defavoarea zonei Crangasi. Banuiesc ca ati auzit stirea cu femeia muscata de caini in zona lacului morii. Deci pt orice activitate recreativa desfasurata in zona lacului respectiv esti pasibil de a fi atacat de haite.

#35
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
N-am auzit. Unde e?

#36
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Povesti cu pesti.Am facut sport ani de zile cit nimeni pe acel lac,nici o problema cu cainii.Noaptea nu garantez, eu doar mai rezolvam cite o fatuca printre soapte in briza lacului si la lumina lunii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate