Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

TV LG pierde canalele memorate dupa oprire

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Surpriza, am pus noul software pe un stick, televizorul l-a dectectat imediat ce l-am introdus si a propus update la noua versiune. Update-ul n-a durat mai mult de 2 minute dupa care totul a mers perfect. Ma asteptam mai degraba la o defectiune hardware, oare ce o fi facut ca softul vechi sa devina problematic? Oricum o surpriza placuta la care nu ma asteptam.

#20
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Imi cer scuze colegilor de forum pentru ca am sugerat sa faca update de firmware.
Imi pare sincer rau ca am avut dreptate, vs. solutiile cu schimba router, ONT, CI.
Poate data viitoare vor citi cu atentie postul initial si daca nu este clar, vor cere detalii inainte de a oferi solutii!
Cu stima,

#21
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Si am suspectat asta printre altele, ordinea a fost insa hardware defect, apoi cabluri si si conexiuni, apoi software. Cablurile si conexiunile le-am verificat ieri, azi am incercat software-ul si a mers.

 viceroy56, on 11 ianuarie 2023 - 09:05, said:

AICI ai cautat/verificat pentru firmware?
Trebuie sa recunosc insa ca daca nu scriai probabil ca o mai lalaiam o vreme, atat de putine sanse dadeam sa rezolv cu un update de software, asa ca multumesc :D . Nu sunt familiarizat cu televizoarele, nu mai am TV si cablu de prin 2005 asa ca aveam doar o idee vaga ca la un TV care nu e smart s-ar mai face update-uri.

#22
donmarcoluca

donmarcoluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.07.2008
Buna ziua.
Am si eu un LG SMART LK6200PLA si de ceva timp am o problema asemanatoare.
Tot timpul tv ul schimba lista de canale.
Odescarc pe o aranjez, import din nou pe tv .
Păstreaza lista cateva minute,apoi iar le schimba ...
Ma poate ajuta cineva cu o sugestie de rezolvare a problemei ?
Mulțumesc mult.

#23
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Anulează din meniul LG funcția "actualizare automata canale"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate