Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Ce cauta Andrew Tate in Romania ?

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
710 replies to this topic

#577
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
Jordan Peterson e decent, in interviul ala la Joe Rogan a evitat sa abereze prea tare. Secventele taiate din clip arata partea din el care lupta cu bolile mintale. A zis ca lua niste pastile pentru depresie si se simtea foarte bine pe ele, pana nu s-a mai simtit. Si atunci a inceput sa creasca usor doza pana si-a dat seama ca e o problema si a intrerupt complet. Atunci cred ca a fost nevoit sa mearga in Rusia la dezintoxicare. Nu isi mai dorea sa traiasca.

Are el problemele lui si viziunile lui conservatoare, dar nu e un proxenet violent ca Andrew Tate, si e totusi licentiat in psihologie si stiinte politice. Cine cacat e Andrew Tate sa ii comparam pe acesti doi oameni?

#578
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

 stevetlangat, on 30 ianuarie 2023 - 21:27, said:

Ma bucur ca exista oameni seriosi ca greta.
Nu ca papagalii astia 2: Tzatze si Peterson.

Niciodata n-am inteles de ce-l compara lumea pe Tate cu Peterson. Doar pentru ca "enerveaza" lumea? Un cocalar vs. unu' cu mai multa scoala si cap decat are tot neamu' lu' Tate.

#579
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

 edy_wheazel, on 31 ianuarie 2023 - 07:53, said:

Doar pentru ca "enerveaza" lumea?

FIX da.

Toti astia "enervati" sunt loazele care nu vor sa puna mana pe nimic cand JP zice "fa-ti curat in camera bai comunistule".


Sa ni se dea™.

#580
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009
Eu as zice invers, ca Tate e mult mai respectabil, fie el si ilegal decat ametitul de J.Peterson. N-as judeca oamenii ca-s ametiti in mod normal, dar sa ai pretentii de psiholog care inveti lumea si tu esti o varza calita.. Intai sa scape de depresie, sa nu-l mai apuce plansul fara sa inteleaga ce i se intampla, sa puna mana pe definitiile de baza ale politicii de stanga / dreapta, si apoi sa dea lectii la pustani. El are haos in camera de la capatana si se lauda ca si-a facut patul.

Ce au in comun? E ca ambii sunt idioti utili in comedia pe care o face P. Republican cu P. Democrat, astia doi jucand rolul de mascote pt Republicani. Din pacate infectia asta trebuia mentinuta in SUA la ei, nu sa faca pandemie pe tot globul.

Edited by bursucelu_viesel, 31 January 2023 - 11:06.


#581
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007
Nu pot sa zic decat Posted Image  
Habar nu ai despre ce vorbesti. Dar sa pui respectabil in aceeasi propozitie cu Tate e dincolo de nivelul penibilului.
Iar sa pretinzi ca un Psiholog nu are dreptul sa sufere de depresie e de-a dreptul pueril.

Asta e pronlema internetului e ca tot felul de neica nimeni, parerologi online, incearca sa distruga cariera unor oameni.

Edited by andreyvsjoker, 31 January 2023 - 12:10.


#582
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 andreyvsjoker, on 31 ianuarie 2023 - 12:08, said:

Tate stie ca sitruatia e infecta, nu si-a batut capul sa gaeasca o solutie pt lume, ci doar si-a gasit pt el o portita ca sa se imbogateasca profitand de situatie. E un baiat "de cartier" descurcaret sa zicem.
Peterson e mult mai naiv, el saracul are un suflet bun (fata de Tate) dar are blocaje peste care ii i-e frica sa treaca. Si uite asa il apuca nervii deodata, caci in el, si-n suflet dar si prin logica ii ies niste lucruri care contrazic flagrant filosofia la care a pus botul. Si o tine asa intr-un teribilism adolescentin caci nu vrea sa accepte adevarul. Eu il urmarea acum multi ani, si tin minte cand spunea "daca tu crezi in comunism inseamna ca tu crezi ca ai fi un dictator mai bun". Nici n-ai de ce sa te apuci sa comentezi asemenea aberatii. Ce sa mai zic de ce spunea asiodf cu "fa-ti curat in camera comunistule", ca si cum daca inca n-ai facut curat esti comunist, daca ai facut curat deja esti capitalist Posted Image. Vezi ce idei de 2lei trezeste in lume Peterson?
Ce sa mai zic de partea cu religia. Il avea invitat pe unul si discutau acolo ca rolul lui Adam a fost sa puna nume fiintelor, si sarpelui nu i-a placut numele.. si de aici a inceput totul Posted Image . Sau cand nu intelegea de ce marile companii fac jocul cu identity politics.
Saracul nu-si da seama, a pus botul la tribalismul asta de galierie intre republicani si democrati, cazand si-n capcana de 2lei cum ca daca-s 2 ineamna ca una-i de stanga si alta-i de dreapta, si in mintea lui daca esti vreun musulman sau gay, etc si votezi cu democratii inseamna ca esti de stanga Posted Image . De ce? Pt ca votezi cu democratii. Pai aia voteaza cu democratii pt propriul interes, ca republicanii i-ar persecuta, nu ca ar fi ei de stanga. Nici vorba sa fie de stanga. Sunt de dreapta, doar ca-s tabere adverse - in conflict. Asa cum tot cu cei de dreapta au de luptat in tarile inamice. Stanga.. e o alta poveste.. is f putini oameni de stanga.. Acolo trebuie sa fi mai intelectual, sa gandesti sa treci peste multe capcane intinse de "establishment" si cei de la putere de secole. N-ai sa vezi omul de rand sa faca asta..

#583
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

 asiodf, on 31 ianuarie 2023 - 10:50, said:

FIX da.

Si viezurele da lapte, doar ii tot mamifer ca vaca.

 bursucelu_viesel, on 31 ianuarie 2023 - 11:04, said:

Eu as zice invers, ca Tate e mult mai respectabil, fie el si ilegal decat ametitul de J.Peterson.

Asa are impresia fiecare cocalar cand coboara din bolid. Ca-l umple lumea de respect.

Quote

N-as judeca oamenii ca-s ametiti in mod normal, dar sa ai pretentii de psiholog care inveti lumea si tu esti o varza calita.. Intai sa scape de depresie, sa nu-l mai apuce plansul fara sa inteleaga ce i se intampla, sa puna mana pe definitiile de baza ale politicii de stanga / dreapta, si apoi sa dea lectii la pustani. El are haos in camera de la capatana si se lauda ca si-a facut patul.

Io cred ca prestatia lui profesionala ii mai bine analizata de catre alti profesionisti in domeniu. Pe de alta parte, nu-l urmaresc da' am vazut o faza in care isi recunostea problemele temperamentale si de alta natura, deci ipocrizia nu prea are loc aici.

Quote

Ce au in comun? E ca ambii sunt idioti utili in comedia pe care o face P. Republican cu P. Democrat, astia doi jucand rolul de mascote pt Republicani. Din pacate infectia asta trebuia mentinuta in SUA la ei, nu sa faca pandemie pe tot globul.

Ce sa-i faci, daca de acolo se da ora exacta. Din fericire pe noi nu prea ne atinge trendu' ala.

#584
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,552
  • Înscris: 30.08.2017
Mi se pare fascinant cum s-a ajuns la comparații între Andrew Tate, cocalar și proxenet, și Jordan Peterson, un foarte cunoscut profesor universitar, chit că nu sunt un fan al celui din urmă.

#585
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 edy_wheazel, on 01 februarie 2023 - 07:45, said:

Asa are impresia fiecare cocalar cand coboara din bolid.
Da, doar ca Tate e un cocalar mai dinspre cultura UK / SUA. Voia cineva sa mearga in parc si i-am zis, pai eu oricum merg in parc sa alerg, si raspunsul a fost "sa alerg? da' ce am innebunit?". Ori Tate zice ca face flotari cand n-are ce face / in pauze de reclame la TV. Si ceva face din moment ce impinge la piept aproape cat un profesionist (mult peste 100kg).
Un cocalar de la noi te-ar ameninta cu "vin cu verii mei peste tine", fata de Tate care ia sa vezi ce logic explica cum se lupta. https://youtu.be/uhvR2gST-Hg?t=2177

Edited by bursucelu_viesel, 01 February 2023 - 10:25.


#586
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,254
  • Înscris: 25.01.2007
Eu inteleg ca e idolul tau dar nu inteleg o chestie.  Ar trebui sa ni se umple inima de respect ca face excertictii fizice?

Edited by andreyvsjoker, 01 February 2023 - 11:03.


#587
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

 george_alexandru, on 01 februarie 2023 - 07:57, said:

Mi se pare fascinant cum s-a ajuns la comparații între Andrew Tate, cocalar și proxenet, și Jordan Peterson, un foarte cunoscut profesor universitar, chit că nu sunt un fan al celui din urmă.

Nu e deloc ceva misterios, e reflexul obisnuit al unora de a incerca sa isi discrediteze oponentii politici prin metoda asocierii.

Daca citesti mai de la inceput firul o sa vezi ca unii au incercat sa insereze aiurea in discutie nu numai pe JPeterson ci si pe altii gen Tommy Robinson sau Alex Jones, care nu au nici o treaba cu fratii Tate. Singura legatura e ca JP si restul sunt toti de dreapta, deci concluziile sa le traga fiecare pt sine.

#588
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 tfmercedez, on 30 ianuarie 2023 - 22:42, said:

la noi nu merge cu "bail".. adica sa astepte sentinta in libertate contra platii unei cautiuni?  Ca la banii lor.. parca ziceau ca in reclama aia de la Carlsberg, probably the richest  person on Earth.
Merge daca limita minima de pedeapsa este mai mica de 3 ani. Ori in cazul fratilor petreush, una din infractiuni are limitele 3-10. Sau ceva similar, nu stiu exact legea dar cam pe acolo se invarte problema cu cautiunea, desi nu se numeste cautiune.

In general in toate astfel de cazuri, inculpatii sunt tinuti sub arest cel putin 60-90 de zile. Rareori scapa cu arest domiciliar sau un control judiciar. Si cine scapa, ulterior se schimba in arest preventiv.
Au fost cazuri unde s-a grabit foarte mult procesul incat sa nu treaca 180 de zile si sa iese liberi

Mai este si problema situatiei lor.
La contestarea acestor decizii de 30 de zile, si la prelungirea lor, nu se discuta fondul.
Iar argumentul cel mai important al procurorului este ca are 14 pasapoarte si cetatenii, si poate oricand sa plece.
Atat se discuta. Si ca AR PUTEA fi un pericol pt cele 6 presupuse victime.

Pt cei care il aduc si pe Peterson in discutie, nu cred ca e deloc relevant una cu alta :lol:
Probabil ca ambii sa lase de inteles ca "barbatii trebuie sa fie puternici" dar nu prea au nimic in comun. Ma mir ca nu ati vorbit si de Dana White ca si ala e tot prin zona aia :lol:

Sunt multi care nu sunt de acord cu niciunu, insa, in general este un... "pattern" al celor care nu ii sufera pe acesti tipi. Aici ma refer la ce indeamna lumea pe net, nu ce fac ei in viata reala.
Nimeni nu este de acord cu trafic de persoane, viol si ce naiba mai sunt ei acuzati pentru.
In schimb, cred ca multi pot cadea de acord ca un barbat trebuie sa NU fie slab, sa aiba grija de corpul lui, sa nu vaneze dopamina ieftina prin diverse vicii precum masturbarea (in special adolescentii), sa fii un lup printre oi in loc de o oaie printre ursi, sa nu iti dai vreodata luxul de a avea "depresie" si sa inteleaga ca este un lux, sa se respecte in primul rand pe ei insusi, sa nu se lase manipulati de femei, etc.

Nu cred ca sunt indemne proaste pentru niciun adolescent, fie ca vin de la Tate, Peterson, Gadhzi, Hormozi, Sterling si cati altii mai sunt in sfera asta.
Putem spune ca Gica Popescu este un antrenor prost pt ca a avut probleme cu militia?

#589
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 victor29cr, on 01 februarie 2023 - 12:49, said:

sa nu se lase manipulati de femei
Posted Image Good luck with that. Pai nu mai exista nicio casnicie si nimic (copii) daca s-ar intampla asta.
Aici totusi Peterson e mai intelept, si ii contrazice mesajul lui Tate. Peterson spune ca "daca te enerveaza femeile e ceva in neregula cu tine, caci femeile au dreptate, n-au cum sa greseasca - daca nu te plac, n-au cum sa n-aiba dreptate, tu barbatul ai problema".

Am spus ca-i contrazice mesajul lui Tate, si nu pe Tate, pt ca iarasi cred ca Tate face manevre (spune ce spune) pt bani.

#590
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

 victor29cr, on 01 februarie 2023 - 12:49, said:

Ma mir ca nu ati vorbit si de Dana White ca si ala e tot prin zona aia Posted Image

Le dai idei, era si culmea ca Dana White sa zica orice altceva. E ca si cum un CEO de companie de cafea sa zica cum ca cofeina nu e buna :))))), cum era.

#591
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Sum A.I. gold
Attached File  Tate.mp3   391.84K   18 downloads

#592
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 victor29cr, on 01 februarie 2023 - 12:49, said:



Iar argumentul cel mai important al procurorului este ca are 14 pasapoarte si cetatenii, si poate oricand sa plece.

Aia cu 14 pasapoarte ai pus-o la misto sau chiar 14 are?  Am mai auzit de mafioti cu 3-4 cetatenii dar cu 14 deja bate la ochi.

 hellmarvel, on 01 februarie 2023 - 14:36, said:

Sum A.I. gold
Tate.mp3
suna cam "lgbt-ist"..

#593
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 tfmercedez, on 01 februarie 2023 - 14:44, said:

Aia cu 14 pasapoarte ai pus-o la misto sau chiar 14 are?  Am mai auzit de mafioti cu 3-4 cetatenii dar cu 14 deja bate la ochi.

suna cam "lgbt-ist"..
Daca ne luam dupa el, este ca Pitbull(cantaretul), international :lol:))
Nu stiu daca are 14, nici nu stiu daca poti sa ai 14 :)) Evidentiam ca ar fi un risc pt judecator sa-l lase liber cand stie ca poate sa plece usor din tara

Stiu sigur ca el impreuna cu mai toti care sunt dubiosi in sfera lui au un pasaport intr-o tara care-mi scapa, Saint Micleaus sau ceva de genul care costa ~$100,000 si iti ofera imunitate diplomatica.
Insa se pare ca nu l-a ajutat asa mult :lol:

#594
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

 hellmarvel, on 01 februarie 2023 - 14:36, said:

Sum A.I. gold
Ce-s cu prescurtarile/exprimarile astea? Ca nu inteleg ce-ai scris.
Ce-i Sum? A.I.? A.T ar fi Andrew Tate.A.I. voiai sa insemne inteligenta artificala? Si gold, ce? adica e "bijuterie rara"? Mai scriu si eu in engleza cate-o expresie, dar nici in halul asta. Ce-ai scris?

Edited by bursucelu_viesel, 01 February 2023 - 15:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate