Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Intrebari si raspunsuri despre masinile electrice care nu necesita un topic separat.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#145
atw

atw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 05.09.2017
Asta e secvența cea mai logică, dar... cine are timp de așa ceva? :D
N-am mai avut mașini automate până la Spring (care n-are P), iar la Kona încă încerc să mă obișnuiesc cu procedura asta.

#146
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010

View Postandreyvsjoker, on 05 octombrie 2023 - 08:48, said:


Sunt deacord cu tine, probabil locul unora nu e in spatele volanului. Nici macar in spatele tastaturii.
Nu stiu ce fel de parcari faceti voi ne trecand din drive in reverse. Odata ce s-a oprit masina trebuie sa apesi din nou acceleratia pentru a pleca de pe loc.
Tu esti unu din aia ce le implanta cu fata si zice ca a parcat?

De ce musculatura soarelui ai nevoie sa stai cu piciorul pe frana?
Stand cu piciorul pe frana esti pregatit pentru o manevra de urgenta ca e franare puternica sau plecare in tromba, o lovitura din spate.... Nu mai stai sa cauti pedala de frana... da da stiu ai impresia ca tu stii exact unde e doar ca in caz de ceva totul se rezuma la muscle memory. Crezi ca aia ce incurca pedalele nu stiau unde sunt pozitionate? Ba stiau doar ca in momente de soc apar brainfarhturi dinastea.

Cel mai bun control la parcare e din frana nu din acceleratie.

Ia zi care e mai rapid in cazul dat de tine cu lovitul din spate: tu care stai cu piciorul pe frana si trebuie sa-l ridici sa accelerezi, sau eu care am AH activat si sunt cu piciorul pe acceleratie ?

Pana ridici tu piciorul si accelerezi esti facut acoredon, in schimb eu am plecat instant.

Edited by RaySefo, 05 October 2023 - 10:04.


#147
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
Cu dedicație pentru hater-ii de serviciu, date proaspete legate de mașini care iau foc. Spoiler alert: EV-urile tot "codașe" au rămas..

https://www.profit.r...zXpzs7h-oxZEVaU

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate