Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Stradă confiscată de câinii liberi sau periculoși ai unor persoane importante

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
joshtechgaming

joshtechgaming

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2022

View Postjoshtechgaming, on 12 decembrie 2022 - 17:03, said:

ar trebui să fac ceva penal (folosesc petarde neomologate pentru public) sau să vadă agentul constatator cu simturile proprii

Am greșit formularea, se poate interpreta că aș vrea să săvărșesc infracțiuni (nu e cazul).

Corectare:

Quote

ca să mă acuze de nerespectarea regimului respectiv, ar trebui să fac ceva penal (ex. să folosesc petarde neomologate pentru public) sau să vadă agentul constatator cu simturile proprii o contravenție săvârșită de mine


#20
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postoverseas, on 12 decembrie 2022 - 12:50, said:

Functioneaza aparatele alea cu ultrasunete impotriva cainilor ?


Nu prea. Am avut acum vreo 10 ani unul. Mi se parea ca mai mult ii enerva. Nu fac anti-reclama insa la o haita intreaga sigur nu da rezultate.

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
pt caine ultrasunetele sunt ca un tiuit puternic. la primul contact cu un astfel de aparat cainele este derutat si in general se retrage. dar datile urmatoare cainele vede ca desi e deranjant pt el nu pateste nimic si nu va mai avea nici un efect. eu raman la reconandarea mea, spray cu piper. chiar daca te ataca o haita, il parfumezi pe primul care vine spre tine si cand restul haitei ii vede ca pleaca schelaind ii piere cheful de razboi. in plus nu lasa urmari permanente nici macar asupra cainelui. e capsaicina concentrata, substanta care da iuteala ardeilor iuti, e iritanta dar nu ii face un rau permanent.

#22
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Ador spray-urile cu jet, nu ai treabă cu vântul și ești prieten cu câinele după ce trece efectul (da, și câinii înțeleg traba asta).
Mai folosesc spray și pentru a ține rozătoarele departe de trapa de la rulotă pe unde intră, aceasta fiind defectă. Doar că trebuie să dau săptămânal..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate