Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Ce am invatat din Batalia pentru Schengen (2022)? Care sunt urmarile si perspectivele?

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4457 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

 marius.bunu, on 08 decembrie 2022 - 15:58, said:


Mai exact?
ce putea face in plus Romania si nu a facut?

De ex puteau forta intrarea in Schengen pe calea aerului - in aeroporturi - au mai fost tari care asa au facut - ca un prim pas - aici oricum exista un control de imbarcare ca iti iei biletul.
Ai nopstrii acum au vrut totul sau nimic.

Oricum sper ca la urmatoarele voturi prin diversele comitete si comisii EU sa dam si noi Veto la cine trebuie.

La austrieci oricum nu ma steptam sa-si schimbe decizia - sunt nascuti cu ochelari de cal - odata ce s-au inhamat la ceva nu cedeaza ca nu o vad decat pe-a lor.
Am mai avut de-a aface cu ei si stiu ce le poate pielea.

#38
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Daco_Get, on 08 decembrie 2022 - 16:04, said:

... in 2024 ...ghici cine va fi votat sa conduca Romania ?
La parlamentare nu știu pe cine votez, dar la PE în mod cert AUR tată, măcar să fie circul complet!
Să micționeze Jorjică pe ei direct la Bruxelles!

#39
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,543
  • Înscris: 30.01.2008

 glassofwine, on 08 decembrie 2022 - 16:07, said:

Pseudoliderii noștri, și românii, că-i tolerează.

În niciun caz poziția ”în genunchi”, și nici a ”capului plecat”. Boicotarea relațiilor politice, economice și diplomatice care avantajează Austria.

Să facă o politică ultranaționalistă, fără scrupule și cu demnitate, prin arta negocierii. Spălarea imaginii României de țară ieftină și obedientă.

Să ne apărăm interesele și onoarea. Să promovăm ideea că populația e altfel, și se dezice de murdăria ce caracterizează clasa noastră politică.
In sfarsit, raspunsuri inteligente !

#40
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Chriss_Summer, on 08 decembrie 2022 - 16:06, said:

Impostorii si semianalfabetii din Romania care isi spun politicieni nu au nicio vina? Omul ala de tinichea de la Cotroceni de etnie germana n-are nimic de spus despre faptul ca taman din cauza Austriei nu intram in Schengen?
Mi se fâlfâie, de votat au votat naziștii de la Viena!


#41
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,543
  • Înscris: 30.01.2008

 garett, on 08 decembrie 2022 - 16:08, said:

măcar să fie circul complet!
Este deja dar nu te prinzi tu :)).

Un bufon in plus sau in minus ...nu conteaza .

#42
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Daca e adevarat ca Schengen-ului i se rupe de noi, sa stie ca si mie se rupe de Schengen.
Compatriotii mei, in masa, m-au educat cateva zeci de ani pana cand am bagat la cap si anume: personal nu simt lipsa vreunui Schengen, cu bani am facut ce am vrut si am circulat unde am vrut si suspectez ca asa va fi si in continuare. Sa se bata pt Schengen aia care au interesele blocate de acest subiect.

#43
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008
Banda speciala la granita pentru masinile de Austria. Sa ii controlam si in fund, sa fim siguri ca nu trec si niste "illegal aliens"

#44
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,065
  • Înscris: 30.07.2006

 eiffel, on 08 decembrie 2022 - 16:08, said:

De ex puteau forta intrarea in Schengen pe calea aerului - in aeroporturi - au mai fost tari care asa au facut - ca un prim pas - aici oricum exista un control de imbarcare ca iti iei biletul.
Ai nopstrii acum au vrut totul sau nimic.

Oricum sper ca la urmatoarele voturi prin diversele comitete si comisii EU sa dam si noi Veto la cine trebuie.

Veto este un mare kkt , UE si NATO mereu e sabotata de catre un cacareaza gen Austria/Ungaria si Erdogan pe de alta parte.
Obiect de santaj

#45
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,856
  • Înscris: 22.05.2011

 garett, on 08 decembrie 2022 - 16:08, said:

La parlamentare nu știu pe cine votez, dar la PE în mod cert AUR tată, măcar să fie circul complet!
Să micționeze Jorjică pe ei direct la Bruxelles!
Bravo! Io propun sa iesim din UE si sa mergem in genunchi la putin. Cred ca asta si vrea balaoachesul Jorjica.

#46
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 Patefon, on 08 decembrie 2022 - 15:57, said:

PA. Am invatat si ca UE nu va mai exista in urmatorii 10 ani daca nu pune capat povestii numite “veto”.
Ar fi pacat Posted Image

Edited by shefu_de_combinat, 08 December 2022 - 16:14.


#47
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,336
  • Înscris: 31.08.2006

 Chriss_Summer, on 08 decembrie 2022 - 16:00, said:

Acuma nu o sa mai poti zice nimic despre imbecilii de politruci romani fsn-isti (psdnl+udemereu) sau despre esuatul de la Cotroceni caci vei fi imediat catalogat drept tradator si antiroman.


                                            Ba, eu voi zice impotriva astora, fiindca au fost, sunt si vor fi niste impostori infioratori. Ei au condus Romania din decembrie '89 si s-a vazut cum au condus-o. Partea proasta e ca suntem legati ombilical de Bulgaria in deciziile luate la nivel european, Bulgaria fiind o tara cu coruptie pana la cer, ca si Romania, de altfel. Doua tari prapadite cu asa-zisi politicieni a caror activitate "exceptionala" s-a vazut prin rezultatul votului de azi.

#48
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008

 marius.bunu, on 08 decembrie 2022 - 16:11, said:


Veto este un mare kkt , UE si NATO mereu e sabotata de catre un cacareaza gen Austria/Ungaria si Erdogan pe de alta parte.
Obiect de santaj
Cred ca asta a fost de prima data scopul veto-ului.

#49
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 Chriss_Summer, on 08 decembrie 2022 - 16:11, said:

Io propun sa iesim din UE si sa mergem in genunchi la putin.
Bă coane, chiar nu duce PE NIMENI jumătatea de neuron pseudofuncțional că dacă nu trup și suflet pro-UE asta NU ÎNSEAMNĂ CĂ EȘTI PRO-PUTIN??
Că tbh m-am cam plictisit de replicile astea de căcat!

#50
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Eu propun ca fiecare cetatean austriac si olandez sa fie verificat serios, la granita sau pe aeroporturile romanesti. Ca la carte , raze X, manusi chirurgicale, fiecare ciorapel, chilotzel din bagaj controlat pe indelete . Trebuie sa le dovedim ca ne putem securiza granitele, nu ?
Tirurile desfacute bucati , scanate, documentele controlate la virgula, preferabil fara graba, pe vreo 2-3 ture de politia de frontiera.

#51
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, afirmă, într-o postare pe Facebook, că opoziția nedreaptă a Austriei este un cadou gratuit de Crăciun pentru Vladimir Putin și avertizează că, „cu siguranță, vor exista consecințe pentru Austria în urma acestui vot absurd”.

#52
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,543
  • Înscris: 30.01.2008
Sorin Chebac:

"Breaking News"

La 19.00 ni se va adresa presedintele comunicând  pozitia sa despre:

- eșecul Schengen;
- lista miniștrilor și ambasadorilor demisionari;
- necesitatea întăririi coaliției hotilor peeseedeeneelee.

===========

Nu , nu se va petrece nimic din toate astea ..

#53
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008
Mi-e ca iar se balbaie tot

Attached Files



#54
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Kelemen Hunor: Veto-ul Austriei este o atitudine incorectă, imorală, lipsită de argumente solide, arătând un joc politic mizerabil. Este o decizie mizerabilă împotriva fiecărui cetățean român

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate