Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Windows 8.1 Error Code: 0x800

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Andrei160

Andrei160

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.03.2021
Salutari baieti! Am si eu un laptop lenovo ideapad, pe care am avut windows 10 si mergea foarte greu. Am incercat sa bag windows 8.1 pe el, am sters toate partitiile incat a ramas doar una care era de 970gb ceva de genul, am dat new , s-a creat una de 350mb care se numea system reserved sau ceva de genul si una de 969.9 gb. I-am dat format, am dat next si cand ajunge pe la 20% imi apare asta: windows cannot install required files. error code: 0x80070570. Am cumparat si placuta de rami si tot asa imi apare. Are cineva idee ce se petrece acolo?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Kit de instalare prost.

#3
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 26.10.2021
Posibil hardul cu probleme. Creează prima partiție de vreo 5 giga, apoi treci mai departe. Nu ii aloci nici o litera.

#4
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 21.07.2011
Ce specificatii are laptopul? Windows 10 ar fi mai bun decat Win 8.1 daca il pui pe un SSD.

#5
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 26.10.2021
Poate chiar și 11 încerca.

#6
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 21.07.2011
Nu cred ca are TPM 2.0 sau specificatiile hardware necesare pentru W11....bine... daca revine @initiatorul cu specificatiile laptopului

#7
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 12.09.2015
Asa cum spune Adm ,ar cam trebui sa fie : "" An appearance of the 0x80070570 error code is usually triggered by a missing or corrupted file"" .Incearca sa instalezi din nou 8.1 ,dar o versiune oficiala curata Microsoft ,ce o descarci acum ,ca si ultima versiune ce a fost pusa la dispozitie de producator.Foloseste Power Iso cand  'bagi' imaginea pe stick.Evita cu desavarsire versiunile de windows ce se gasesc pe torenti,multe contin virusi/malware sau sunt versiuni modificate ce contin unele erori.

https://www.microsof...oad/windows8ISO

Edited by PiticVerde, 06 December 2022 - 10:20.


#8
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,888
  • Înscris: 18.09.2008
Vezi un kit de evaluare de Windows 10 LTSC 2015. Ala ar trebui sa se miste cam la fel cu Windows 8.1.

#9
Andrei160

Andrei160

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.03.2021

View PostPiticVerde, on 06 decembrie 2022 - 10:21, said:

Asa cum spune Adm ,ar cam trebui sa fie : "" An appearance of the 0x80070570 error code is usually triggered by a missing or corrupted file"" .Incearca sa instalezi din nou 8.1 ,dar o versiune oficiala curata Microsoft ,ce o descarci acum ,ca si ultima versiune ce a fost pusa la dispozitie de producator.Foloseste Power Iso cand  'bagi' imaginea pe stick.Evita cu desavarsire versiunile de windows ce se gasesc pe torenti,multe contin virusi/malware sau sunt versiuni modificate ce contin unele erori.

https://www.microsof...oad/windows8ISO
Direct de la ei am descarcat, incerc azi sa bag iar 10.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate