Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Erori la tastare pe telefon mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020
E vorba de un telefon Samsung Galaxy A03, relativ nou. Cam o data pe luna patesc asa: cand incep sa tastez apar erori aleatorii, tastez de exemplu "j" si apare "jj", sau tastez "b" si apare "b7". Sunt aleatorii pentru ca uneori tasteaza corect, alteori nu. Am incercat toate setarile (predictive text, touch and hold delay), dar nu pot rezolva decat prin restart. Nici virus nu am gasit (cu AVG Antivirus). Are cineva vreo idee?   Multumesc.


#2
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Ai ceva folie pe el?
DA - scoti
NU - Defect.
Garantie.
Sau service.

#3
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

View Postnixrohnson, on 30 noiembrie 2022 - 17:50, said:

Ai ceva folie pe el?
DA - scoti
NU - Defect.
Garantie.
Sau service.

Ma gandesc sa nu fie vreo setare pe care o activez accidental sau vreun virus mai greu de depistat. Anul asta n-am avut problema decat de cateva ori, altfel renuntam la el fireste.


#4
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Instaleaza alta tastatura ,Gboard,Swiftkey,si vezi daca persista, eu nu m-am putut obisnui in 5 ani deja de tastat pe ecran si nu am folosit vreodata tastatura Samsung mai mult de cateva minute.
De cca o luna am schimbat marca de terminal si erorile mele de tastare au disparut in proportie de 99%, acum doar rar mai bat b in loc de spatiu intre cuvinte.
Inainte aveam folii de plastic acum am de sticla, si a fost una ieftina rau, nu cred ca foliile sunt de vina neaparat.

#5
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Nu e setare (nu exista asa ceva si cum sa activezi din greseala), nu e virus (si-l iei mereu si mereu si mereu ???).
Da, testeaza si alta tastatura, buna idee.

#6
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Daca are folie, scoate-o si vezi dupa.

Daca si fara face la fel, e problema de service. Daca vrei sa te convingi ca nu este o setare/virus, da-i un factory reset si vezi cum se comporta dupa. Daca si dupa ce faci asta e la fel, e caz de service.

#7
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020
Multumesc de raspunsuri, e ceva care apare foarte rar (iar intre episoadele astea nu apare absolut deloc). Cand apare nu se poate scapa de erori decat prin restart, dar apoi doua luni nu mai am probleme deloc.

#8
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,108
  • Înscris: 21.03.2020
Se cheama ghost touch si poate fi problema chiar de la touch screen. Sunt sute de discutii pe net, rezolvari putine...

#9
nistorc

nistorc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 07.03.2020

View PostGlCA_Contras, on 30 noiembrie 2022 - 19:56, said:

Se cheama ghost touch si poate fi problema chiar de la touch screen. Sunt sute de discutii pe net, rezolvari putine...
Multumesc, am sa incerc.

#10
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,108
  • Înscris: 21.03.2020
Eu le-am cam incercat pe toate pana am aruncat telefonul... trebuia schimbat ecranul si nu merita banii ca era un allview de 2 bani...

Adevarat ca la mine problema era permanenta si tasta mereu ce-i trecea lui prin procesor, cateodata si fara sa ating eu ecranul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate