Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

That '90s Show (2023 - ...)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
That '90s Show (link IMDb) este un serial american (comedie) realizat de NETFLIX, premiera la data de 19 ianuarie 2023.
Productia, seria este un sequel al serialului That '70s Show, serie difuzata de reteaua de televiziune FOX din 23 august 1998 până în 18 mai 2006.
Serialul, That ’90s Show, îi are în distribuție pe membrii distribuției inițiale Kurtwood Smith (Red Forman) și Debra Jo Rupp (Kitty Forma) și își propune să rămână foarte aproape de atmosfera comediei Fox din 1998, care a rulat timp de opt sezoane.

Este timpul să ne întoarcem la acel subsol emblematic din Wisconsin cu trailerul oficial That '90s Show. Viitorul sitcom Netflix va acționa ca o continuare a îndrăgitului sitcom, That '70s Show, de data aceasta concentrându-se exclusiv pe părinții lui Eric Foreman, Red și Kitty, în timp ce își distrează nepoata pentru vară. Kurtwood Smith și Debra Jo Rupp revin pentru a conduce distribuția That '90s Show alături de Callie Haverda, Ashley Aufderheide, Mace Coronel, Maxwell Acee Donovan, Reyn Doi și Sam Morelos.
The That ’70s Show începe la 15 ani după finalul seriei originale de la Fox. Anul este 1995, iar fiica lui Eric și Donna, Leia (interpretată de Callie Haverda) își vizitează bunicii pentru vară, unde o nouă generație de copii Point Place ...
Cei doi: Debra Jo Rupp (Kitty) și Kurtwood Smith (Red) sunt si producători executivi.
Trailler/ul (official teaser) seriei a aparut de putina vreme! astfel incat desi NU a fost anunțat oficial, The Hollywood Reporter a dezvăluit anterior că vedetele originale Topher Grace(Eric Forman), Mila Kunis (Jackie Burkhart), Ashton Kutcher(Michael Kelso), Laura Prepon(Donna Pinciotti) și Wilmer Valderrama (Fez) isi vor face fiecare apariție in noua productie/serie în urma unor negocieri prelungite. Starul original: Danny Masterson (Steven Hyde) are probleme in justitie si nu apare in viitorul sitcom.

Cam aceasta este situatiunea, un nou sequel al unui serial trecut, terminat si reluat.Din scurtul teaser pare doar o tentativa iar rezultatul ramane de vazut ...este probabil sa cuprinda si beneficieze (chiar daca este un serial cu si pt. tineri, adolescenti) de directia, directiile pe care le imbratiseaza noile productii tv, film.
interesat! au reusit sa convinga si sa aduca in productie/serie si ,,vechile,, personaje, actori!

Pt. That '90s Show (2023...):
Callie Haverda în rolul Leia Forman
Ashley Aufderheide ca Gwen
Mace Coronel în rolul lui Jay
Maxwell Acee Donovan în rolul lui Nate
Reyn Doi în rolul lui Ozzie
Sam Morelos ca Nikki
Debra Jo Rupp ca Kitty Forman, bunica Leiei
Kurtwood Smith ca Red Forman, bunicul Leiei.

That '70s Show (promo)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/b1za7d3KvHw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

That '70s Show Intros (All Seasons)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OiP5HveFBhM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

That '90s Show | Official Teaser | Netflix

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jOpoPPIRtdQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adisluc, 29 November 2022 - 23:28.


#2
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,894
  • Înscris: 25.12.2016
Ciorba reincalzita, cu rasete inregistrate si glume scremute.
Cu greu am reusit sa trec pana si de trailer...

#3
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 27.08.2013
Canned laughter e obligatoriu, nici nu se poate fără. Păi ca să știm că e comedie.

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
O sa aducă , cu siguramnță un lucru nou ce „lipsea” seriei vechi ( vă rog notați ghilimelele) : homosexualitatea.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Din trailer vad ca au acoperit aproape toate rasele, totusi nu imi dau seama ce gender si orientare sexuala au ca e imposibil sa nu avem ceva LGBTQ+ si binari.

#6
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Ce e drept nu erau negrii în distribuția  ( decât Fez-latino)) primara dar în perioada anilor 70 segregarea rasială era încă evidentă, mai ales în suburbii

Edited by orlandobarbulescu, 30 November 2022 - 07:42.


#7
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,990
  • Înscris: 30.11.2021
Suna ciudat dar trebuie sa o scriu. Am urmarit serialul, nu imi parea asa de diferit de perioada 90, din Romania, ca tara noastra este asa de dezvoltata tehnologic ca nu faceai legatura ca serialul trebuia sa fie in perioada anilor 70.

Am copilarit in 90, da, da, este o diferenta enorma fata de 2022. Nu exista internet, nu erau telefoane mobile, te uitai la tv, socializai cu prieteni.
Lumea s-a schimbat dupa ce internetul a devenit destul de raspandit, ieftin, telefoanele mobile.

Edited by MindArchitect, 30 November 2022 - 10:22.


#8
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
L-am vazut, parerea mea, slabut.
E adevarat ca nici nu pot sa il sufar pe Ashton dar serialul e subtirel rau, cateva episoade mai rasarite plus vesnica si repetitiv obsesiva a cat de frumos e el, si in acest serial si in two and a half men. Asa o fi, nu zic nu dar ca sa faci doua sau mai stiu eu cate seriale pe aceiasi tema mi se pare jalnic
Sunt curios daca a revazut cineva serialul...

acum am vazut de fapt....gizas ce ciorba o fi asta....clar lgtv si woakareala

Edited by Mondeo, 30 November 2022 - 11:54.


#9
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,575
  • Înscris: 13.06.2004
Credeam că va fi ceva mai original.
Am să bag un ochi la trailer mai târziu.

 MindArchitect, on 30 noiembrie 2022 - 10:22, said:

Suna ciudat dar trebuie sa o scriu. Am urmarit serialul, nu imi parea asa de diferit de perioada 90, din Romania, ca tara noastra este asa de dezvoltata tehnologic ca nu faceai legatura ca serialul trebuia sa fie in perioada anilor 70.
Am copilarit in 90, da, da, este o diferenta enorma fata de 2022. Nu exista internet, nu erau telefoane mobile, te uitai la tv, socializai cu prieteni.
Lumea s-a schimbat dupa ce internetul a devenit destul de raspandit, ieftin, telefoanele mobile.

Te referi la serialul cu anii '70 sau cel cu anii '90?
Telefoane mobile existau în anii '90. În 1998-1999 mai vedeai pe stradă oameni cu aşa ceva, cel puţin prin Bucureşti.
Internetul la purtător a stricat lucrurile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate