Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

hai să fim serioși!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Eu zic să îi certe cineva și pe ăștia  🙆🤣
Grad de ocupare 50%.

Attached Files



#38
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

View Postgushpi, on 25 noiembrie 2022 - 13:02, said:

exact despre asta e vorba, despre servicii oferite!
nicidecum despre ce vrei să faci, neapărat, cu banii tăi!
Asta se reglează doar în timp, prin educație. Consecința e că se reglează și oferta. Dar asta durează. Mult.

View PostCellini60, on 25 noiembrie 2022 - 20:06, said:

...pai eu nu imi pot imagina omul care sa faca banii astia muncind - orice fel de munca - si sa-i arunce pe un sejur la Sinaia...
Ești ancorat în imaginea angajatului pe salariu minim spre mediu, adică majoritatea. Există însă și persoane care muncesc pe fie pe cont propriu, fie pe salarii similare lumii evoluate și cîștigă banii ăștia suficient de repede cît să nu li se pară cine știe ce cheltuială. Și da, vorbesc doar de cei care muncesc pentru bani.

#39
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
  • Nu sunt ancorat in nimic, dar unul care face 2 000 de euro muncind pe ei, nu-i arunca in jegul de la Sinaia, cata vreme are obtiuni cu mult mai rasarite la banii astia.


#40
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
se tot aruncă cu noroi: „bey, e piață liberă!” - de parcă ar fi cineva pe SP care să nu știe asta...
dar când turismul în .ro înseamnă o sticlă de vin de 20 de lei, lângă care se așază 2 cubulețe de telemea (sadea) și 4 jumătăți de miez de nucă și ți se servesc cu 200 de lei, aș zice că nu e vb despre libertate în exprimare, ci despre prostia snobismului :(

#41
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,981
  • Înscris: 30.11.2021
Citesc subiectele astea si parca este ceva comunism in ele.
Inainte era vocea satului, vocea orasului, "ce parere are societatea" si faceai treburi de dragul altcuiva.

Fiecare decide ce face cu bani lui, pana la urma viata este un numar finit de zile, atat. Nu te duci cu bani astia in viata urmatoare si dupa 60 de ani te pisi pe ei de bani.
1000 de euro pentru noaptea de Revelion si apropo ca nu cred au citit prea multi cu atentie ce scrie in poza: 3 Nopti, nu este doar noaptea de Revelion.
Chiar cautai pe google maps sa vad locatia ca in zona aia am fost la Peștera Ialomiței. Nu supor serpentinele alea, cine are rau de masina, nu-i plac curbele, sa stea departe de zona aia.

Cat despre hotel este cam cum fac cei din Caciulata, trec "Calimanesti" ca este mai cunoscuta locatia.
Asa si aici, se trece Sinaia dar practic Hotelul este in parcul Bucegi.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W9XgFnPj2cQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am fost la Hotel de lux, am fost la pensiune, am fost la hotel de buget, cel mai multumit am fost la pensiune. Nu ca era scump la hotelul de lux, pur si simplu libertatea de la pensiune imi place mai mult.
Ma duc in vacante tot timpul mai altfel.

Nu sunt ca aia care se duc anual in Bulgaria sau Grecia, aceeasi pensiune, aceeasi hotel. Nu vad logica? Chiar am un amic care ma tot streseaza cu vacanta 2023 in Grecia sau Bulgaria. Si l-am intrebat? Dar ai mai fost in Grecia? Si a mai fost, si intreb care este logica? Nu vrei sa vezi si alta tara?
Turcia, Italia, Spania, sunt destule alte tarisoare de vizitat.
Si mi-a zis ca sunt mai scumpe, m-am uitat pe acolo si era o mica diferenta la nivel de cateva sute de euro de se economiseau prin rezervare dinainte la oferta.

Ce vreau sa zic este ca nu mai traim in comunism sa te intereseze parerea altcuiva. Si in oras daca te duci, de Revelion, oras de provincie, cred ca tot te costa 100 de euro.

Iti alegi ofertele, este bine sa levezi pe toate si apoi sa alegi ce iti place, nu sa alegi ce crezi tu ca este potrivit sau ce ti-a zis Gigel.
Hotelul ala din poza este mai mult o statiune intr-un parc national.
Mai departe este cea ce am zis. Sinaia nu este doar hotelurile alea de pe strada principala care sunt destul de scumpe.

#42
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Si eu ma mir uneori: " cum drakului sa platesti pe 7 zile la Antalya U(ltra)M(ega)S(uper)-AI 1000€ (x3,4,5 persoane eventual fara transport Posted Image )"
dar raspunsul este evident .... si nu e acelasi pentru fiecare Posted Image

ce mai e mia de euro pe inflatia asta!?

Edited by dansysro, 28 November 2022 - 16:17.


#43
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.11.2022
Atata timp cat aunt oameni dispusi sa ofere acei bani,care este problema?
Din moment ce aunt acele preturi inseamna ca au clientela si ei stiu asta.
Parca suntem niste babe,noi romanii.
In price tara gasesti preturi de amarati,de cei cu venituri medii si pentru cei cu bani multi.
Care este problema pana la urma?
Fiecare merge unde is permite.

#44
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
n-ai citit toate răspunsurile, nu-i așa? :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate