Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Dosar de dauna Groupama acceptat apoi respins

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005

View Postalexandrualexww2, on 25 noiembrie 2022 - 11:04, said:

Accident in sens giratori, tiru deja in sens pe banda 1 eu intrand in sen se pe banda 2, eu fac inainte, tirul face stanga sa faca tot sensu de pe banda 1, tirul nesemnalizand, eu da. Directia lui de inccadrare era inainte sau prima iesire la dreapta.

Documentul de acceptare, e acceptarea in sine a intrarii in reparatie, nu exista document sa zica "suntet nevinovat".

Documentu de respingere e instiintarea, dosarul de dauna a fst respins pt x motiv.

Exact, nu suntem la gradinita, acum redactez sesizarea la sal fin si asf sa o trimit, ma voi consulta si cu un avocat.

O sa i joc intre picioare pe youtube pentru faza asta, sa se roage de mine sa dau video jos. Intai sa termin cu ei Posted Image.
din cauza asta intotdeauna cand intru in giratoriu langa un tir stau in laterala-spate si nu trec de spatele lui, chiar daca asta inseamna sa franez si sa imi iau claxoane din spate: ptr ca intotdeauna remorca lui taie interiorul curbei si risc sa ma loveasca

#38
alinmpi

alinmpi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 16.12.2008

View PostXman_ghio, on 29 noiembrie 2022 - 22:20, said:


Sanctioneaza cu nerespectarea marcajelor de obligativitate daca nu s-a produs un accident. Daca "s-au pupat" (asa cum s-a intamplat in cazul de fata) atunci ar sanctiona pentru neacordare de prioritate. Pe cine? Asta e partea a doua si depinde, asa cum ai zis, de judet...
Te rog arata-ne un exemplu de sanctiune de neacordare de prioritate in asemenea situatii,eu unul nu tin minte sa fi vazut asa ceva.


View PostXman_ghio, on 29 noiembrie 2022 - 22:20, said:


Sanctioneaza cu nerespectarea marcajelor de obligativitate daca nu s-a produs un accident. Daca "s-au pupat" (asa cum s-a intamplat in cazul de fata) atunci ar sanctiona pentru neacordare de prioritate. Pe cine? Asta e partea a doua si depinde, asa cum ai zis, de judet...


E intersectie pentru ca... asa zice legea! Cand o sa ai tara ta poti sa faci ce legi vrei :-) Si pana se schimba legea, asa proasta cum e, va ramane tot o intersectie (ca oricare alta - desi stiu ca nu iti place ideea asta ;-)

Legea nu spune asta,asa interpretezi tu si altii,sintagma din art.57,aliniat 4.."in intersectiile cu sens giratoriu,semnalizate ca atare...",nu inseamna ca sensul giratoriu e o intersectie,strict d.p.d.v. al limbii române....si da,am mai spus asta,legea si interpretarea ei se face si din punct de vedere semantic,lexical...cum vrei tu...o virgula sau o prepozitie pot schimba radical sensul unui enunt.

#39
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View Postalexandrualexww2, on 25 noiembrie 2022 - 12:34, said:

cam asta a vrut, a zis ca sefu nu le da voie sa faca sensu de pe banda 2, mi se rupe mie...nu a semnalizat, nu a facut nimic, am filmarea de pe camera
cine a schimbat banda?

#40
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Inițiatorul care a ieșit din rond prin banda tirului. Daca nu e sens giratoriu, e una, daca e sens giratoriu, atunci e vina initiatorului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate