Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Centrala Ferroli Biopellet Pro 24

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
upgrade

upgrade

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 452
  • Înscris: 29.12.2001
Salutare.

  Se da centrala din subiect. Am reparat pe alimentare placa arsa (este a unui prieten) si dupa ce a montat-o la loc ii apare acest ecran, pare sa fie resetata, presupunand ca a infipt bine toate mufele:


[ https://i.imgur.com/BDQBsRJ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

  Dacă vrea sa seteze data sau limba, il duce într-un ecran gol. Aveti vreun manual de service sau vreo idee?  O sa ajung azi la el sa verific si eu, dar sa ma duc pregatit. :-)

#2
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.043
  • Înscris: 25.08.2010
https://www.google.c...ldxHWGgBXWEKpNJ

O fi ce cauti?

#3
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.298
  • Înscris: 09.12.2005
Salut, am și eu o placă arsa de Ferroli biopellet .
Mi-o poți repara și mie ?
E tot ceva pe partea de alimentare..

#4
upgrade

upgrade

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 452
  • Înscris: 29.12.2001
Nu

 cipinet, on 22 noiembrie 2022 - 22:50, said:

Nu, acesta este cel de utilizare.

Am rezolvat, intre timp, a fost de la mufe neinfipte bine in placa.

 spavian, on 23 noiembrie 2022 - 14:07, said:

Salut, am și eu o placă arsa de Ferroli biopellet .
Mi-o poți repara și mie ?
E tot ceva pe partea de alimentare..

Da, se poate. Trimite-mi mesaj in privat, te rog.

#5
dan71ro

dan71ro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 10.10.2015
Buna ziua, am o centrala identica cu cea din topic, Biopellet 24 Pro. A functionat foarte bine timp de 2 ani. Folosesc doar peleti HS Timber. Din acest sezon se cam blocheaza la aprindere. Gasesc gratarul plin cu o cenusa tare si tavita cu multi peleti nearsi. Cenusa cam formeaza o crustra ca de sudura pe peretii gratarului sau alte parti metalice din camera de ardere, pe unde pica unii peleti incinsi. La ultima curatare cenusa a acoperit rezistenta de aprindere. Deduc eu, ca atunci cand se umple gratarul cu aceasta cenusa tare, la urmatoarea aprindere, scanteia nu mai ajunge la peleti si acestia cad in tavita. Centrala o curatam inainte la 3 zile, totul OK, cenusa era fina si uniform distribuita in tavita. Acum trebuie curatat mult mai des pentru ca altfel de blocheaza. Peletii folositi acum sunt Dedeman luati prin iunie 2022. O prima concluzie este sa curat gratarul zilnic pana termin acest lot de peleti. Ce ma sfatuiti? Mai pot face altceva? Este ceva in neregula cu centrala? Multumesc

#6
slin-IQ

slin-IQ

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 11.03.2020

 upgrade, on 25 noiembrie 2022 - 20:12, said:



As avea si eu nevoie de ajutor pentru un biopellet 30 pro. Îmi apare "link error" și am citit ca ar fi comunicarea întrerupta intre placa electronica si display. Aveți idee ce ar putea fi?

Editat de althea, 20 septembrie 2023 - 04:30.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate