Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Se inregistreaza sau nu un dosar la judecatorie?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019

View PostTurnatoriu_de_orza, on 07 mai 2023 - 19:53, said:

Attachment AdresaJudecatorie6April2023.jpg
Asadar, adresa judecatoriei a fost  semnata in data de 6.04.2023, stampila postei are data de 24.04.2023, am gasit astazi scrisoarea in
cutia postala si trebuie sa raspund in 10 zile de la primire!!! Dar, ce sa raspund la punctul A? Ce adresa a paratului sa o dau daca nu o cunosc
iar politia nu vrea sa mi-o spuna(sub pretextul ca nu ar avea voie!)?!?!
Dacă data de 24.04. este cea de-a doua ștampilă a poștei, cele 10 zile s-au împlinit vineri 5 mai. Dacă nu, azi ar putea fi ultima zi în care să răspunzi instanței. Deși ai văzut că te bate procedura, te încăpățânezi să nu-ți iei un avocat și vezi peste tot numai conspirații.

#20
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View Postexqusit_drunk, on 08 mai 2023 - 07:37, said:

Dacă data de 24.04. este cea de-a doua ștampilă a poștei, cele 10 zile s-au împlinit vineri 5 mai. Dacă nu, azi ar putea fi ultima zi în care să răspunzi instanței. Deși ai văzut că te bate procedura, te încăpățânezi să nu-ți iei un avocat și vezi peste tot numai conspirații.
Ma amuza dar ma si intristeaza ca unii se dau cunoscatori de proceduri desi habar nu au de ele!!!

In urma ca mai multi ani am cerut Politiei adresa paratului si mi s*a raspuns ca NUMAI instanta o poate solicita!
In chemarea in judecata am ATASAT  scrisoarea Politiei dar instanta NU a vrut sa tina seama de ea.
Pe 8 mai am facut o noua cerere la Politie si aceasta, numai la insistentele mele, a acceptat inregistrarea cererii.
Poate nu o fi o conspiratie dar sunt lucruri ce nu se leaga, sunt in afara procedurilor.
Nu iau avocat pentru ca speta nu are o importanta deosebita. Apoi, stiu sa citesc, stiu sa scriu, stiu unde sa caut informatii asa ca nu am nevoi, deocamdata,
de  avocat.
In plus, am castigat un proces, la recurs, pentru o amenda contraventionala, de unul singur.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate