Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Enterocolită?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi Saprosan - ajuta cu infectiile bacteriene.
Ai putea lua si o pastila de No-Spa sa vezi daca te ajuta cu stomacul - daca ai crampe.

Cu tremuratul - e probabil de la febra. Mai verific-o de 2 ori pe zi si daca o ia razna iei un Paracetamol.
Eu as face un test Covid daca tot nu trece nici maine.

Edited by eiffel, 18 October 2022 - 12:39.


#20
ccarpediem_

ccarpediem_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.03.2022

View Posteiffel, on 18 octombrie 2022 - 12:36, said:

Vezi Saprosan - ajuta cu infectiile bacteriene.
Ai putea lua si o pastila de No-Spa sa vezi daca te ajuta cu stomacul - daca ai crampe.

Cu tremuratul - e probabil de la febra. Mai verific-o de 2 ori pe zi si daca o ia razna iei un Paracetamol.
Eu as face un test Covid daca tot nu trece nici maine.
Mi-au făcut un test covid la urgențe, a fost negativ. Am reușit să dorm și mă simt mult mai bine, mi-au dat tratament cu ampicilină, no-spa la nevoie și încă două tipuri de pastile pentru arsuri la stomac și stările de greață.
De fiecare dată când mi-am luat temperatura, aveam 37,4°C. Tensiunea și pulsul au fost mari la doctor, 115 puls, 15/11 tensiunea, și tremuram și atunci. Ar putea fi o reacție la stres?
Mulțumesc pentru răspunsuri!!

#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Posteiffel, on 18 octombrie 2022 - 09:10, said:

Eu ma gandeam mai mult la prajitura.
Pastele in mod normal ar fi trebuit sa fie fierte, deci microbii ar fi murit. Poate sosul sa fie stricat ?
Din descriere, prajitura parea ambalata, aka din aia care nu se strica nici in 10 ani.
Pastele alea or fi cu carne, smantana, oua......sa speram ca nu e vorba de toxina botulinica, ci numai Ecoli, sau ceva mai usor.

Poate fi si de la ceva consumat anterior.

#22
ccarpediem_

ccarpediem_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 08.03.2022

View Postpasilla, on 18 octombrie 2022 - 19:03, said:

Din descriere, prajitura parea ambalata, aka din aia care nu se strica nici in 10 ani.
Pastele alea or fi cu carne, smantana, oua......sa speram ca nu e vorba de toxina botulinica, ci numai Ecoli, sau ceva mai usor.

Poate fi si de la ceva consumat anterior.
Mi-am amintit acum, prăjitura era una de la San Fabio, cu căpșuni. În trecut, am avut un moment când am încercat aceeași prăjitură și mi-a fost puțin rău la stomac, dar am spus că poate e ceva ce s-a întâmplat doar o dată și am trecut peste.

Au fost paste carbonara... Ce este acea toxină? Este ușor de luat?

În prezent, mă simt puțin mai bine. Mai am uneori o senzație de rău la stomac, dar nu mai e constantă. Am reușit să mănânc supă și am început tratamentul cu ampicilină, dat de doamna doctor, dar uneori mai simt de parcă am un tremor interior subtil... Acum s-au făcut exact două zile de când am mâncat ceea ce mi-a făcut rău. Cam în cât timp își revine o persoană după asemenea experiență, dacă știți cumva?

Mulțumesc! ❤️

A, încă ceva! Nu știu dacă e de la faptul că am tremurat foarte mult aceste două zile, dar am rămas cu o chestie ciudată: îmi tremură mâinile și picioarele de parcă am efectuat un exercițiu fizic intens și abia l-am terminat. Dacă ridic mâinile în sus, atunci când le cobor, îmi tremură mușchii, și pe lângă asta, am pielea de pe tot corpul foarte rece. De asemenea, mă simt foarte obosită și confuză, și nu știu dacă e de la faptul că am dormit în reprize de câte două ore, 20 de minute, etc. Nu am putut deloc dormi 5-7 ore întregi, de exemplu, pentru că mă trezesc cu acel tremurat intens.

Îmi pare rău că tot întreb, dar e prima dată când mă confrunt cu asta și totul mi-e ciudat...

Edited by December, 19 October 2022 - 04:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate