Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Problema cu youtube si yahoo mail

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 04.09.2018
De la un timp am observat ca nu mai pot intra pe pagina Yahoo, intai cu opera nu mai mergea dar mergea cu Chrome, apoi nici cu, Chrome nu mai mergea, am sters cache si tot, am schimbat IP prin reconectare la net si tot nu mergea.
Am pus un proxy de SUA si a mers !

Ce se intampla ? O sa atasez si poza cum apare cand vroiam sa intru pe yahoo.

A doua problema:

La Opera am instalat add-on ca sa pot downloada de pe youtube, si apare patratul ala verde cu sageata alba pe care apas.
La multe merge, dar la unele apare in dreapta un cerc rosu acolo unde aleg rezolutia de download. De ce apare ? Si nu merge sa downloadez cand apas pe ala, noroc ca merge de pe un site unde bag link.
Cand merge,  nu apar acele cercuri rosii acolo.
Atasez poza si cu asta sa vedeti cum apare.

Attached Files


Edited by MinettoMatoi, 02 October 2022 - 20:06.


#2
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 21.07.2011
Site-ul yahoo functioneaza normal, posibil sa fie nevoie sa faci un clean de cookies\chace data. Cat priveste acel add-on, nu stiu ce este, de ce nu folosesti site si gata. E mult mai usor decat sa iti incarci browser-ul cu toate add-on-urile facute aiurea.

#3
STEFAN20152019

STEFAN20152019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 15.09.2021
Yahoo: Si eu patesc la fel problema ca in bara pentru cautare apare "ro.yahoo.com/?p=us" ce trebuie sa faci este sa stergi caracterele: /?p=us si sa ramana doar adresa ro.yahoo.com sau poti sa scrii pe google, yahoo Romania. Daca schimbi Ip-ul sa fie IP de Romania in ideea ca folosesti un VPN.

YouTube: Ai probleme cu add-on-ul mai bine scrii pe google: "youtube online video downloader" si descarci din browser, unele site-uri permit sa selectezi formatul pentru descarcarea fisierului  poti selecta formate cum ar fi MP3 (daca vrei doar muzica), MP4, AVI. Copiezi link-ul de pe YouTube si urmezi pasii pentru descarcare.

Edited by STEFAN20152019, 02 October 2022 - 20:56.


#4
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,355
  • Înscris: 06.08.2015
si eu patesc asta..de multe ori si la yahoo.com

#5
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 04.09.2018

 STEFAN20152019, on 02 octombrie 2022 - 20:47, said:

Yahoo: Si eu patesc la fel problema ca in bara pentru cautare apare "ro.yahoo.com/?p=us" ce trebuie sa faci este sa stergi caracterele: /?p=us si sa ramana doar adresa ro.yahoo.com sau poti sa scrii pe google, yahoo Romania. Daca schimbi Ip-ul sa fie IP de Romania in ideea ca folosesti un VPN.

YouTube: Ai probleme cu add-on-ul mai bine scrii pe google: "youtube online video downloader" si descarci din browser, unele site-uri permit sa selectezi formatul pentru descarcarea fisierului  poti selecta formate cum ar fi MP3 (daca vrei doar muzica), MP4, AVI. Copiezi link-ul de pe YouTube si urmezi pasii pentru descarcare.
A mers, multumesc foarte mult, de la caracterele alea era ! Poate mergea si cu caracterele alea ptr ca aveam IP de sua.
Pai asa am, descarc de pe un site, pun link si dau jos din browser, dar ma gandeam de ce nu mergea cu add-onul, dar e bine si asa cu site ala.
Era mai bine sa mearga cu add-onul tot.
Ca sa nu mai zic ca uneori de pe youtube accesat tot din browser cu add-on merge f incet cu un 300 KB/s, dar daca descarc de pe youtube downloader site, merge repede.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate